Cadouri pentru bebelus la botez

Am de mers la un botez si nu stiu ce cadou sa cumpar. Este vorba de un baietel si as vrea ceva mai special decat jucarii si hainute. As fi recunoscatoare pentru sugestii.
garbo039736
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:52
aur. o bratarica, o cruciulita, etc. ii va prinde bine mai tirziu. noi am primit la botez aur si mi-am dat seama ca atunci cind va fi mare si va vrea o bratara sau un lant o sa il dau la schimb. aurul nu isi pierde valoarea si e bun oricind, si peste 20 de ani. hainele si jucariile trec, iar banii se cheltuie.
adrica
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:58
Poti sa-i cumperi un kit pentru imprimarea urmei manutei sau piciorului,un album special pentru primul an din viata lui bebe,eventual daca ai cateva fotografii cu bebe,poti chiar sa le developezi si sa le pui in album sau sa le inramezi.O alta idee ar fi sa-i faci un cadou personalizat:o paturica,lenjerie pentru patut cu numele ,data nasterii.Sunt cadouri care tin o viata si care sigur ii vor impresiona pe parinti!
lara_kidz
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:12
Nu stiu acum cum e cu aurul asta, dupa parerea mea pierzi o buna parte din valoare. Cel putin la noi aici, e mai convenabil sa-l dai la prelucrat si sa-ti faci ceva, dar daca il dai la schimb intr-o bijuterie, eu de exemplu din proprie experienta de exemplu cand am cumparat verighetele le-am luat cu 650 gr si in luna de miere la mare sotul meu a pierdut verigheta. Cand ne-am intors n-am mai gasit din modelul acela si am fost nevoiti sa luam altele si pt ca am zis ca nu mai am ce sa fac cu a mea, de pastrat nu m-a interesat sa o pastrez, vreau sa va zic ca desi de unde am luat noile verighete era 800 gr, pe cea care am dat-o la schimb daca imi aduc bine aminte nici macar 300 nu mi-au dat pe gram.
kidz000722
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:25
Si eu am fost luna trecuta la un botez si am vrut ceva special. Eu una nu am vrut din start aur si am cautat ceva personalizat. Si mie mi s-a parut o idee f buna un produs personalizat. Am avut ceva dificultati pana am gasit ceva de genul, dar pana la urma tot netu m-a salvat. Am luat o paturica brodata cu numele si data nasterii brodata si un prosopel cu numele. F misto si parintii au fost incantati.
Nu stiu daca este voie sa dau link pt ca sunt relativ noua dar ... here it is ...
http://www.bebebliss.ro Daca nu e permis imi cer scuze, nu vreau sa fac prmo dar stiu cat am cautat eu dupa asa ceva :)
cocutza_kidz
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND HAINUTE SI ACCESORII BEBE 2 De la: haineieftinecopil 19 Iulie 2010 19:14
bebele meu de 7 luni nu bea formula si nici solide nu mananca.ajutor! 78 De la: namyi 22 Martie 2011 19:09
Meniu bebe - 1 an - 8 De la: emi_vio 14 Aprilie 2010 15:31
ce ie bine s mnance bebey la 4 luni 8 De la: moniq_ 21 Iunie 2010 15:41
refluxul gastric 16 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 07:49
Setari Cookie-uri