Cartile si copii

Salutare mamici!Cred ca in general copii nostri adora cartiile , in special sa le rasfoiasca.Darius are ceva carticele pt copii cu animale si fructe pe care le rasfoim de fiecare data cand stam la olita sau ne jucam.Sunt si eu curioasa daca voi reusiti sa le cititi copiilor povesti inainte de culcare , ca la noi nu exista rabdare din partea copilului .
adelafistis
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:34
nici la noi, mai repde "citeste" el: arata cu degetelul ce vrea el sau ce ii ceri tu sa arate, si povestim pozele aratate
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:55
noi avem 2 ani si ctim pe zdreanta: la coperta "hhamm", prima pagina cu poza lui zdreanta e tot hhamm, la poza cand da zdreanta tarcoale la cotet is niste exclamatii smechere insotte de miscari ale mainilor ca si cum ar fura, la poza cand pune laba, da cu botul si-nghite oul cu totul e "hap", iar la poza cand e zdreanta cu gura cascata ca l-a fript oul e ceva de genul "adiudiu" pe un ton de compasiune si casca si el gura ca zdreanta si se uita la mine.
asa il citeste baiatul meu pe zdreanta.
rasfoieste cartile si singur, cand are chef ma lasa sa-i explic si eu, mai avem niste carti, o peveste cu un puisor care cade in apa e "buf".
intai il las pe el sa zicaceva si daca-l vad ca are rabdare ii mai zic si eu, dar nu citit propriu-zis ci mai mult povestit pe baza pozelor, adaptat in functie de ce se vede in poza.
kidz_2629
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simptome si tratament al rahitismului 72 De la: adryaana 23 Aprilie 2010 16:17
Ofer servicii bona Bucuresti 8 De la: garbo207300 28 Mai 2011 19:06
Lectii de Pian Pentru Toate Varstele Boem Club 1 De la: garbo_382040 28 Septembrie 2014 16:54
problemute locomotorii ale bebeilor 0 De la: 5 Martie 2010 15:39
metoclopramid la bebei? 5 De la: kidz005447 13 Decembrie 2009 09:39
Setari Cookie-uri