caderea parului!

fetelor, dupa nastere a inceput sa-mi cada parul, acum deja ma sperii, atat de mult par imi cade, mai ales la spalat. Am inceput sa folosesc ulei de masline dar parca fara rezultat, iar pe net gasesc tot felul de tratamente, nici nu stiu ce sa folosesc. Are cineva un sfat pus in practica? multumesc.
aly_raz
Postat pe 8 August 2009 13:18
buna alina....si eu ma confrunt cu aceeasi problema....cand ma spal pe cap se infunda scurgerea de atata par....am incercat mai multe tratamente dar fara rezultate....nu stiu ce sa mai fac....acum mi-am luat revalid sa vedem ce se intampla....pooopicei ....
deliarebecca
Postat pe 8 August 2009 14:12
Buna fetelor!!!!
Cred ca este normal sa ne cada parul dupa ce nastem pentru ca dupa cum bine stim bebele ne ia tot calciul, sarurile si etc din oranism. Cu toate ca si eu am trecut prin faza asta dupa ce am nascut, dar nu numai parul ci si unghile mi-se rupeau din carne. Eu acum nu mai am treaba cu asa ceva dar va recomand revalid dar fiole de dat pe cap. Eu am incercat si am fost multumita. Revalidul pastile ingrasa.
Pooopicei
zambila_kidz
Postat pe 8 August 2009 14:59
Multumesc pt raspunsuri! sa speram ca ne vom rezolva aceasta problema cat mai curand. Sanatate multa!
aly_raz
Postat pe 9 August 2009 12:09
eu nu vreau decat sa iti zic asa...nu vreau s afiu interpretata aiurea dar ti-as recomanda din suflet sa te duci la un medic endocrinolog...zic asta din proprie experienta...sanatate
izab33lla
Postat pe 9 August 2009 12:17
tu ai fost si te-a gasit cu ceva mai grav? cand aud de mers la doctori mai bine...dar daca trebuie voi merge. Multumesc.
aly_raz
Postat pe 9 August 2009 12:20
unde gasim aceste fiole de revalid?eu am parul ffff lung si imi cade rau de cand am nascut va dati seama ca trebuie sa ma tund daca continua sa-mi cada,multumesc

silviatatu
Postat pe 9 August 2009 13:01
buna silvia....revalid fiole sau pastilute se gasesc in orice farmacie.....da dupa cum a spus zambila revalid fiole este mai bun....poooopicei
deliarebecca
Postat pe 9 August 2009 14:32
mai e bun tratamentul cu usturoi :) :D numai k se scapa greu de miros, insa e foarte sanatoasa si da rezultate!
ane_mary_kidz
Postat pe 10 August 2009 12:36
eu zic mai intai sa-ti faci niste analize ca iti dai seama ca dupa o nastere si daca mai si alaptezi vreun an si ceva e normal sa mai apara pe ici pe colo cate ceva...eu asa am facut ca s-a intamplat sa nu-mi iese analizele ok acum iau niste vitamine si parul si unghiile mi-au revenit la normal . Cel mai mult ma stresa sa nu-mi apara carii nu prea cred in sampoane miraculoase si masti atata timp cat problema e in alta parte eu oricum folosesc produse amway de care sunt foarte multumita si un par cat mai sanatos si frumos
SEBY1YEAR
Postat pe 10 August 2009 14:12
Alina80:
Postat pe: 9 August 2009, ora 12:20
Citeaza Raspunde

tu ai fost si te-a gasit cu ceva mai grav? cand aud de mers la doctori mai bine...dar daca trebuie voi merge. Multumesc.

Daca la mine te referi raspunsul meu e da...am probleme cu glanda tiroida ,gusa polinodulara iar daca tiroida nu functioneaza cum terbuie atunci multe se deregleaza in corp...si eu aveam niste stari f aiurea ..oboseala,agitata,nu dormeam bine,nu ma puteam odihni ,cadea parul,unhiile se rupeau,luam in greutatae si orice faceam nu scadeam...tu poti sa ai doar anumite simptome sau doar cateva ... eu dadeam vina pe bopil ca e mic,ca se trezeste noaptea ,dar acum de cand am inceput tratamentul nju mai sunt asa,s-au schimabt f multe ,am si slabit kiar ...eu nu zic ca sigur ai ceva la glanda tiroida dar eu cred ca e mai bine sa previi sau sa o tratezi in faza incipienta decat sa ajungi la cine stie ce complicatii...eu una ma caut fmult la medici deoarece copilul meu are nevoie de mine sa fiu sanatoasa sa ii pot oferi ce are nevoie...poate ca am mentaliatatea asta si din cauza ca mi-am pierdut mama de 48 ani si sincera sa fiu nu am auzit-o vreodata sa se duca la dr...sfatul meu e sa va duceti mai inati sa vedeti daca nu cumva aveti ceva din punct de vedere medical si apoi sa cautati remedii...sanatate muulta tuturor
izab33lla
Postat pe 10 August 2009 15:57
multumesc iza, o sa-mi fac o programare, la urma urmei nu strica un consult! Sanatate multa!
aly_raz
Postat pe 12 August 2009 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND SCAUN DE MASA 4 De la: lara 14 Februarie 2009 17:21
Administratoarea forumului Babycafe se lupata cu cancerul 2 De la: atabeica 27 Septembrie 2008 23:32
Doriti hainute bebe super ieftine? 1 De la: Bianca291 30 Mai 2009 01:17
Mchiaj profi pentru nunta 1 De la: garbo_404810 15 Decembrie 2015 13:42
Ce-o sa fie, cand va fi mare? 4 De la: mentor 8 Decembrie 2008 19:39
Setari Cookie-uri