va pricepeti la vise???

buna ziua tuturor! acum 2 seri am avut un vis destul de ciudat sa zic asa...
eu acum sunt gravida in 14 saptamani si sincer sa va zic imi doresc baietel dar visul meu care a fost??...
am visat k am nascut un baietel si dupa ce l-am nascut am inebunit (adik mno nebunia aia pe care o au unele mamici dupa ce nasc- nu vreau sa jignesc pe mine dar nu imi mai aduc aminte cum se zice) dar pe mine m-a tinut 2 ani!
dupa acel timp m-am intors aks si mi-am vazut fiul, o minunatie de copil cu niste ochi albastru-verzui (k si sotul meu) un par saten deschis spre blond, si purta o salopeta de blugi pe el!
sotul meu atunci i-a zis k sunt mama lui si m-a strans in brate dar cu o anumita retinere! l-am intrebat cum il cheama si mi-a raspuns k vlad daniel (vlad e sotul meu) dar m-am mirat k i-a spus si daniel si atunci sotul meu mi-a raspuns k nu e daniel ci alt nume pe care nu mi-l mai amintesc!
am fost foarte mandra k sotul meu a reusit singur sa creasca copilul nostru si m-am bucurat foarte foarte mult!
oare are o semnificatie acest vis???
vrea sa insemne ceva???
astept sa imi raspundeti si voi
va pup
ale_micutza
Postat pe 10 Iulie 2009 17:39
din punctul meu de vedere, inseamna ca o sa ai un baiat , care de acum te anunta ca vrea sa il cheme vlad daniel. ca ai visat ca sotul tau il crestea singur pana la varsta de 2 ani, asta poate insemna ori ca ai capatat o atat de mare incredere in sotul tau, incat il vezi deja crescand f abil copilul, ori ca tu vei fi la munca atat de mult incat nu prea iti vei mai vedea copilul, si de accea in visul tau el te-a imbratisat cu oarecare retinere, pt ca era "suparat" ca stai prea mult la munca, iar sotul il crestea singur, adica va sta el in concediul acela timp de 2 ani de zile iar tu vei lucra. poate sa si insemne ca vei avea ceva probleme de sanatate - nu ar strica sa verifici mai atent starea ta de sanatate si sa ai si grijia unde si cu cine nasti, sau poate doar sa ai ceva suparari dar eu nu cred ca este cazul sa te ingrijorezi f tare ci doar sa fii atenta (si cu tine si cu bb) si ..desigur sa indeplinesti si dorinta lui bb de a se numi vlad daniel Chiar asa, stii vreun daniel?
pinicuta
Postat pe 10 Iulie 2009 17:55
poi tocmai asta e problema... daniel e numele fostului meu prieten cu care am fost aproape 2 ani jumate!
de aceea ziceam k nu ii vom da numele de daniel...
dar ma sperie visul pt k bb avea retinerea sa ma stranga in brate pt k nu ma cunostea, nu m-a vazut niciodata!
de aceea ma tot gandesc oare ce vroia sa insemne acest vis???
ale_micutza
Postat pe 10 Iulie 2009 18:12
stai linistita, nu lua visele intocmai. daca ar fi asa, cand eram copil am visat ca tatal meu voia sa o asfixieze pe mama si eu ma chinuiam sa desclestez buzele ei ca sa poata respira, si ea nu ma lasa. ce era sa insemne? ca chiar o va omori in realitate? nu, e adevarat ca ea se lasa dominata de el, dar atat. era o asfixiere metaforica daca vrei, na

daca chiar ar fi fost sa nu te cunoasca copilul deloc, crezi ca te mai imbratisa (cu retinere sau fara)? ti-am zis, eu prin asta vad ca poate sta tatal mai mult cu el, sau poate nu inseamna chiar nimic si e doar emotia si teama ta de necunoscut. de multe ori din cauza hormonilor avem tot felul de vise aiurea, sa stii ca nu toate inseamna ceva concret in lumea reala...important este ca in final te visai sanatoasa, ca bb era bine sanatos, vorbaret, tatal lui era alaturi de el (capabil chiar si singur sa se descurce cu el), si ramaneati in final voi 3 impreuna (chiar si dupa 2 ani, tot impreuna ajungeati)


si..eu tot la concediul ala de 2 ani zic ca se refera visul, ca altfel de ce ar fi fost tocmai 2 ani? de ce nu unu sau 3 sau unu jumate? nu-ti mai face griji degeaba ca bb te va cunoaste chiar din prima zi si te va iubi cum il iubesti si tu pe el
pinicuta
Postat pe 10 Iulie 2009 19:20
eu am visat la un moment dat ca murea sora mea, si cand am sunat sa vb cu ai mei au zis ca intradevar fusese un accident de autobuz, dar ei pierdusera autobuzul ala si l-au luat pe urmatorul. deci, nu s-a intamplat nimic...


stai linistita ca va fi totul bine, ai sa vezi nastere usoara si un bb sanatos si fericit iti doresc!
pinicuta
Postat pe 10 Iulie 2009 19:22
buna fetelor....am sa va povestesc si eu un vis ciudat de al meu....eram insarcinata pe atunci in 16 saptamani de sarcina dar nu stiam ce o sa am inca...intr-o noapte am visat ca am nascut un baietel si ca il chema andrei....tin sa precizez ca nu avem nici o ruda sau cunostinta apropiata cu noi care sa se numeasca andrei...in fine....dupa vre-o 2 saptamani de la vis am mers la control la medicul meu si mi-a zis ca o sa am baiat...si asa a fost sa fie ..in 27.07.2007 am nascut un baietel pe care il cheama andrei(din vis) si claudiu(de la taicasau)...sincer eu visul l-am interpretat ca un semn de la dzeu...si ce nume am visat ala i l-am dat...
dar parerea mea e ca visele nu sunt in totdeauna in conformitate cu realitatea si nu trebuiesc luate ca atare mai ales daca sunt oarecum zis de ordinul "SF-ului"

mami si andrei va pupa pe toate mamicile cu copilasii...si va ureaza o zi buna!!!
violeta09_kidz
Postat pe 11 Iulie 2009 09:32
eu de curand am visat ca nasteam a doua oara si nu aveam nici un nume pregatit pt copil, asa ca l-am intrebat pe el cum vrea sa il cheme si a zis Bibi, asa ca am hotarat cu sotul meu ca il vom alinta Bibi, dar apo am avut alt vis in care nasteam gemeni, si atunci m-am gandit ca poate "bi" inseamna..2 acum asteptam sa vedem...
pinicuta
Postat pe 11 Iulie 2009 09:57
buna dragelor!
eu am visat acum vreo 2 sapt k imi faceam test de sarcina si au aparut 2 liniute, una rosu inchis cealalta ceva mai deschisa........oare sa imi iasa testul pozitiv?!
eu cred k in vis sunt reflectate intr-un anume fel ideile cu care adormim, si cum eu imi doresc f mult un bb ...ma gandeam k asta inseamna cele 2 liniute
ankmaciuk
Postat pe 31 Iulie 2009 11:54
probabil sa fie aia... dar dupa cum au zis medicii multe persoane isi doresc ceva foarte tare si chiar viseaza...
eu mai demult ma temeam k sotul ma va insela si dupa aceea am visat k ma insela dar nu avea cum k era langa mine...
mno eu nu stiu ce e si cu visele astea
ale_micutza
Postat pe 31 Iulie 2009 11:58
vezi, baiat a fost cum ai visat (la ecografie baiat a iesit ca este)
pinicuta
Postat pe 5 August 2009 21:21
mda...
numa sper sa nu se intample si ce era in vis
ale_micutza
Postat pe 5 August 2009 22:06
e, hai, ti-am zis nu o lua si tu ad literam
pinicuta
Postat pe 6 August 2009 08:31
cele doua liniute de pe testul din vis au aparut si in realitate.....dar a doua zi dupa fericitul eveniment am avut sangerari ca la un ciclu normal. medicul zice k probabil am ramas dar a avut loc un avort spontan. deci poate k o fi ceva si cu visele astea!
ankmaciuk
Postat pe 6 August 2009 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sunt insarcinata? 3 De la: alexxa 18 Februarie 2009 22:01
cu bb in chirie 7 De la: istrateirinacristina 22 August 2009 15:12
o scugere roz-maronie 46 De la: elebele 12 Octombrie 2016 16:48
Sarcina 3 De la: garbo_465000 21 Mai 2017 13:34
O posibila sarcina? 7 De la: garbo_471408 23 Iulie 2017 21:38
Setari Cookie-uri