Vind aparat fitnes pentru abdomen Ab Rocket

Vind aparat fitness pentru abdomen Ab Rocket, cel vazut la TV la Top Shop-cumparat de la ei. Nou, in cutie, l-am folosit de doua ori, cumparat in urma cu maxim 2 luni. pret: 300lei. pentru transport in alte localitati decit timisoara prin posta romana costa 1,2 lei/kg la colete pina in 10 kg. coletul are 7 kg pe cintar electronic de acasa.
adrica
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:34
de ce doresti sa vinzi aparatul? nu te-a ajutat sa slabesti?
felideni
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:33
adrica, ca sa vezi, mi-am luat si eu aparat d-asta si cu centura de slabit, care stau frumusel ca mobila prin sufragerie...
credeam ca daca am dat atatia bani, sigur ma tin de facut abdomene... da' de unde...
aparatul e bun, numai sa vrei sa faci...
andracalin
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:20
felideni, am hernie de disc. te-ar interesa aparatul?

andra, idem si la mine.
adrica
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:18
andra, chiar am vrut sa fac. din cauza herniei nu pot sa fac abdomene clasice pe covor, nu ma mai pot ridica. am luat aparatul pt ca am crezut cacu arcurile alea ma ridica si le fac mai usor. la mine nu a tinut faza. stau foarte mult in picioare pt ca luca e la faza cu mersul de minuta. si ma plimba cu el peste tot. a mers singur o saptamina si intr-o zi a fugit de mine sa nu il prind, s-a impiedicat si s-a oprit in perete. de atunci merge doar cu mine de mina.
adrica
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:38
imi pare rau ca ai hernie de disc...
andracalin
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:10
dar mie, andra. e groaznic. nu pot sa fac nimic. m-as fi operat, dar nu te opereaza pina nu te ia cu targa de la spital. ma doare spatele si daca stau la coada sa platesc telefonul daca sint 5 persoane inaintea mea. nu prea am ce sa fac. am facut fizioterapie(e pistol cu apa, te invata sa traiesti cu durerea), de pe la 22 de ani iau tot felul de pastile, la inceput mai des, acum mai rar ca oricum nu isi mai fac efectul f bine ca s-a obisnuit organismul. si daca stau prea mult pe scaun ma doare. dar asta este.
adrica
Postat pe 27 Aprilie 2009 08:25
asta nu inteleg... ca nu te opereaza... dar ce, e un "moft" sa-ti faci o astfel de operatie? adica, mai, nu da statul bani sa ne punem silicoane, ok, dar asta mi se pare absurd...
chiar nu poti sa faci nimic?
te-ai interesat cat te costa intr-o clinica particulara?
sau, de ce nu ti-au facut operatia cand erai gravida? (stiu pe cineva care s-a operat cand era deja gravida... )
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:47
andra, a doua zi dupa ce am aflat ca sint gravida am sunat 2 medici sa ma operez de piatra la fiere(de frica sa nu se deplaseze ca dau in icter, cica). nimeni nu te opereza. pericol pt sarcina. legat de hernia de disc-medicii au "trei pasi", fzioterapie, medicamentatie si operatie. pe tata l-am dus de 5 ori la urgenta cu dureri de spate, am aflat la prima vizita ca are 3 hernii, l-au tinut la perfuzii 2-3 ore, dupa care l-au trimis acasa. la ultima vizita era "varza" asa ca l-au internat(cu relatii) si l-au operat dupa o saptamina. au operat 2 hernii ca nu puteau toate 3 deodata. asa ca.... eu tre sa stau sa mai fac vreo 2 rupturi in coloana
adrica
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:43
o sa vorbesc cu prietena mea care s-a operat sa vedem de ce si in ce conditii... numele doctorului si restul, asta in cazul in care poti sa vii pana la bucuresti...
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:10
andra, multumesc pt intentii, dar nu vin in bucuresti pt operatie. as avea aici incredere in cineva, m-as opera, dar luca e mic si nu imi sta nimeni cu el. ca nu tine o zi. o sa caut sa ma operez la anul in vara, poate in concediu, sau sa vad poate in timpul seviciului, sa mai chilesc putin. o sa vad eu, dar acum nu pot din cauza copilului. si cred ca ar trebui prima oara sa ma oprez de piatra la fiere ca aia e mai periculoasa. cu durerile de spate am invatat sa traiesc.
adrica
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:21
stiu ca e mai greu cu un copil mic, de asta te-am si intrebat inainte... iti doresc multa sanatate si putere...
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:23
Adrica, grija mare hernia de disc poate fi f periculoasa. Oricum cred ca va trebui sa mai astepti, ca perioada de recuperare este foarte mare, de cel putin 6 luni si nu va trebui sa faci efort, nu vei avea sa ridici greutate, adica va trebui sa eviti sa iei copilul in brate. Dar nici f mult nu amana ca nu e ceva f simplu.
kidz000722
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:34
pai nu ea a amanat pana acum... n-au vrut s-o opereze... de ce?! nu inteleg nici eu...
dar poate pentru unii doctori e mai bine sa epuizezi toate tratamentele posibile si abia la urma operatia...
ma mir totusi, ca de obicei chirurgii abia asteapta sa te taie...
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 10:38
Am inteles, ideea era ca am vrut sa trag un semnal de alarma ca e de luat in serios si poate sa mearga si la alt medic sa mai asculte o parere de specialitate.
kidz000722
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:12
amindoua aveti mare dreptate. dar acum va trebui sa mai astept sa mai creasca bebe. de aia am zis ca mai amin pina la anul. sper sa nu se agraveze prea tare sau sa ramin blocata...
adrica
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:28
draga adrica,as fii interesata sa cumpar centura dar as dorii mai multe informatii despre produs.si o fotografie sa vad in ce stare se afla.
guritza_casi_ionut
Postat pe 24 August 2009 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut sot/soata! 31 De la: Axl_R 29 Septembrie 2015 21:10
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - CATALOG 2 De la: eladaela 17 August 2010 22:33
Fundul sau sanii 6 De la: garbo_420653 21 Noiembrie 2015 19:20
orice hainuta 3 ron 5 De la: Bianca291 19 Aprilie 2009 20:54
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe - nou 150 ron 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:08
Setari Cookie-uri