bronsiolita asmatoforma

pot sa spun ca am o problema, iustin al meu are 6 luni si o saptamana, acum o saptamana i s-a facut vaccinul antipolio cel de care se face acum la 6 luni in forma noua (adica injectabil). iar acum a facut aceasta bronsiolita asmatiforma si in plus mai are si diaree. doctorul mi-a dat sa-i fac intravenos axetine si hidrocortizon 3 zile; bineinteles ca nu au reusit sa-i brinda vena si mi l-au chinuit degeaba, . apoi se gandeste si imi spune ca se poate face intramuscular antibioticul deoarece acum vaccinul asta in forma noua permite asa ceva; dar...unde am fost sa il fac la alta doctorita mai aproape de casa (pt ca eu l-am dus la dr. in focsani, dar noi stam in buzau) ok, cea de la buzau imi spune ca nu se poate intramuscular. am avut impresia ca a facut si scaune tari si am spus ca ii pot da sirop (zinnat)dar acum puiu a facut iar apos de 2 ori de dimineata si pana acum. am crezut ca poate fi si de la dinti pentru ca il cam manaca si este destul de "nervos"daca pot sa spun asa. intrebarea mea este: cu cel il pot "lega" la burtica in afara de mucilagiu de orez, ca sa ii pot da in continuare sirop fara sa ma gandesc ca il dau degeaba??.il alaptez la san, pe langa mancare. ce crede-ti? tuseste magareste ii curge nasul tare si are temperatura 38. cu temperatura vad ca s-a cam rezolvat de aseara si azi nu a mai facut deloc. ma puteti ajuta cu vreun sfat??sa ma ingrijorez mai rau , ca poate face altceva daca nu ii fac injectabil??? astep raspuns va rog, ca stau ca pe ace!!!!
alecsa_ea
Postat pe 31 Martie 2009 13:24
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Februarie 2010 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VOTEAZ-O PE MAYA.. 2 De la: Nicholas 23 Martie 2010 16:36
Hristos a Inviat! 6 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:24
mamici nascute in septembrie 18 De la: kidz003535 10 Aprilie 2010 21:39
Vand haine noi pentru bebelusi si copii 6 De la: kidz004030 13 Octombrie 2009 09:29
ceva frumos 7 De la: felideni 11 Ianuarie 2013 19:00
Setari Cookie-uri