simpatii la gradinita

Mami ,iti spun un secret,sa nu-l spui la nimeni,nici lui tati: mi-a spus Cristi ca`i place de mine,la ureche mi-a spus. Pe moment n-am stiut ce sa`i spun dar am intrebat-o ce crede ea despre Cristi. Mi-a spus ca e dragutz si dragalas. N-am habar ce sa`i spun fetitei mele la varsta ei de 4 ani si jumatate,sau daca ar trebui sa`i spun ceva
iulia_nicol
Postat pe 21 Martie 2009 17:30
ma uimesc si pe mine cat de precoce sunt copilasii astia acum. Eu una ma pregatesc sufleteste pt astfel de intrebari si cred ca cel mai bine e sa ii explici fetitei tale pe intelesul ei tot.Sunt tare scumpi.
sabina82002
Postat pe 22 Martie 2009 12:12
pai si care este acest "tot " care trebuie eplicat pe intelesul fetitei la varsta aceasta? ca mie chiar nu mi-e clar la ce te-ai referit
ruschita
Postat pe 22 Martie 2009 23:15
tot ce intreaba ea
sabina82002
Postat pe 23 Martie 2009 22:58
pai ea n-a intrebat nimic, a zis ca ii place de baietelul ala si lui de ea. ce sa ii explice mama ? ca ce? ca e ok sa simpatizezi pe cineva sau ce?
ruschita
Postat pe 24 Martie 2009 08:54
blah, blah
sabina82002
Postat pe 24 Martie 2009 11:47
ma refeream la cazuri de genul asta cand, copilul tau (nu neaparat ca te intreaba) iti povesteste fel si fel de lucruri, situatii la care tu inca nu te astepti sa ti le spuna si trebuie totusi sa ii zici ceva, sa vii cu o explicatie, ca nu poti ramane mut. Bine, pe moment te poate lasa mut.
Da mi se pare ok sa ii explice ca este in regula a placea pe cineva de sex opus, a i se parea dragut, sau ca unii oameni pur si simplu nu ne plac.
Cred ca atunci cand esti pus in astfel de situatii iti mai vin idei, eu momentan doar ma gandesc asa pt viitor. Nu stiu prea bine cum as reactiona nici eu.
Poate raspunsul asta ti se va parea mai clar, draga ruschita. Daca nu, asta e. : sml-tongue0023: te pup, pa!
sabina82002
Postat pe 24 Martie 2009 12:33
tu ce parere ai?
Cum ai reactiona?
sabina82002
Postat pe 24 Martie 2009 12:34
nu stiu cum as reactiona, cred ca asa as face, i-as spune ca ma bucur ca se intelege bine cu copilul respectiv si ca e ok ca se simpatizeaza, poate (daca nu l-as cunoaste inca) i-as zice sa mi-l arate si mie (asa, de curiozitate pt mine, si pt ca sigur i-ar da si ei o senzatie de importanta a sentimentelor ei in ochii mei, si solidaritate a mea fatza de ele si de "secretul" pe care mi l-a impartasit)
ruschita
Postat pe 24 Martie 2009 13:28
Buna sabina...baietelul meu are 3 ani si 9 luni. Si mi-a spus, mami, sa stii ca eu o iubesc pe Diana, este cea mai draguta, si incepem cat de cat o conversatie. Cu ceva timp in urma, era o colega Alexia, care nu a plecat pana nu a pupato pe gura...altadata a pupat o alta fata, ce sa ii facem. Dar mai naspa a fost cand se intelegea el bine cu un baietel, bine acum cateva luni bune, si imi spune, mami Angelo il chema si imi imi spune Angelo este iubitul meu, si am reactioant imediat, si am incercat sa ii explic, mami, Angelo poate fi doar prietenul tau, amicul tau, dar nu iubit, doar o fata cu un baiat se pot iubi, si mami, te mai rog ceva, incearca sa pupi fetele pe obraz, ca ne ajung microbii nostrii Sunt haiosi, niste scumpi, nu stiu ce m-as face fara el, dar sincer, nu stiu daca pare absurd, dar incerc sa ii raspund la tot ce ma intreaba, el stie cum sa nascut, si numai intreaba despre acel subiect, ii explic cat pot de bine si cat mai pe intelesul lui. Sanatate la Copilasi.
Kiki_Mic
Postat pe 10 August 2009 12:01
Scuze reactionat. Se mai intampla.
Kiki_Mic
Postat pe 10 August 2009 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diversificarea mancarii 72 De la: kidz006372 27 Februarie 2010 09:51
cat cresc sugarii pe luna? 41 De la: cory_emy 16 Martie 2010 19:01
Colief, Infacol, cele mai bune impotriva colicilor 4 De la: anamaria0906 21 Aprilie 2010 11:22
PICATURI BERES 1 De la: lucysymy 4 Ianuarie 2010 18:36
respiratia la sugari 17 De la: office_salinasusesi_ro 13 Martie 2010 08:14
Setari Cookie-uri