URGENT cartus imprimanta lexmark z645

cu imprumut, va rog mult cine are cartuse de lexmark z 645? sunt in sesiune si nu am cum sa imi printez cursurile, manualele, testele, sa pot invata pt examene. al meu cel color e uscat de numa si cel negru i-am facut deja peste 80 de refill uri si acum nici full cu tus, la calitatea cea mai buna nu mai printeaza nimic..abia daca lasa niste urme uneori.va rog mult. sau poate aveti idee cum as putea sa refac cartusul negru sau sa il folosesc pe cel color cu tus negru va rog din suflet.e urgent.
mariutza_mea
Postat pe 18 Ianuarie 2009 22:54
cat costa un cartus?
cate pagini ai de printat?
ruschita
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:47
un cartus negru e (aici) 60ron. tus am eu numai sa gasesc un cartus gol..nu trebuie nou..am numai pt examenul urmator vreo 500-600 pagini(manualul sinteze si teste)
mariutza_mea
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:05
dar daca te duci la un centru de printare , cu cerneala cu tot, si le zici ca vrei sa le folosesti doar masinaria, sau sa iti imprumute un cartus gol?la asta te-ai gandit?de tiparit eu atatea pag nu pot, si nici cartus ca al tau nu am...
ruschita
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:58
centre de printare poate in orasele mai mari aici sunt 2sali de net unde se si printeaza.si nu sunt genul de oameni care sa faca un bine...incercasem sa vb dar degeaba...NUMAI CONTRACOST a fost raspunsul lor
mariutza_mea
Postat pe 20 Ianuarie 2009 00:03
dar un un coleg de facultate ai vb? poate (daca nu te ajuta cu nimic la printat), poate are cursurile sa ti le imprumute (sa invatati cate un capitol prin rotatie:cand nu ii trebuie lui, ti le da tie, etc), sau poate ti le da sa le xeroxezi...
ruschita
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:44
scuze ca rad..dar cel putin aici in bt, din colegii pe care ii cunosc nu invata nici unul. toti isi fac copiute..adica in general face unul pt toti, se duc la examen afoni si tot asa ies. majoritatea sunt destul de inaintati in varsta si fac facultatea doar ca sa aiba o diploma si un procent in plus la salar. am intrebat oricum pe toti colegii pe care ii stiu din an cu mine si ei saracii nici macar nu stiu bine ce materii sunt pt examene. iar daca mai sunt pe ici pe colo care isi dau interesul, ei isi scot doar testele de anul trecut si invata de pe ele..cred ca nici nu stiu autorii manualelor...si oricum, manualele nu se mai dau gratuite in format electronic, iar la sediul centrului id nu se aduc manuale pt ca nu se cumpara(am vrut sa cer cu imprumut)eu am reusit si am gasit manuale din anii trecuti in format electronic...din pacate majoritatea se multumesc sa plateasca supraveghetoarele sa poata copia..macar de ar lua un 5..eu nu sunt asa si stiu ca ceea ce invat invat pt ca imi va folosi pe viitor..oricum, daca nu reusesc sa rezolv cu imprimanta, nu e ca nu iau examenul, insa nu voi putea invata cum trebuie, si cum m-am obisnuit..inconjurata de mai multe surse de informare!
mariutza_mea
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:26
am rezolvat! am luat legatura cu un coleg de anul 3 de la zi si imi trimite manualele si cateva cursuri ce mai are de anul trecut. acuma duminica oi vedea ei..bine ca o sa am pt restul examenelor...
mariutza_mea
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:21
bravo, ma gandeam eu ca trebuie sa existe totusi un student mai de nadejde printre toti colegii tai... Spor la invatat si bafta multa la ex!
ruschita
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:36
Felicitari!Te ai descurcat!
Jojolin
Postat pe 11 Ianuarie 2013 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carticica de retete a lui bebe 81 De la: mihasa 16 Mai 2013 09:49
Un pic de ajutor, va rog.. 242 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:33
ALEXANDRA ANA MARIA 1 De la: garbo025327 26 Septembrie 2015 12:42
vand scaun masa CAM 1 De la: kidz008494 9 Iunie 2010 11:51
vand carut bertoni sport si landou cu umbreluta 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:55
Setari Cookie-uri