am nevoie de ajutorul vostru!!

buna!am si eu o problema si v-as fii recunoscatosre daca m-ati ajuta.de fapt va rog din tot sufletul meu ajutati-ma.sa va spun despre ce e vb ,eu iubesc enorm copii dar nu am ...asta pana acum ....dar sper sa reuesc sa - mi indeplinesc visul si acela de a vea un bebe sanatos.am dereglari hormonale si am fire mi-au aprut fire de par (acolo unde nu ar trebui sa apara)spuneti mi voi avand problemele astea pot ramane insarcinata ,ce mi recomandati safac pt a-mi indeplini visul?
mirelaaa_ely
Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:06
buna.....cred ca cel mai bine e sa consulti medicul tau ginecolog.el e in masura sa iti dea tratament si cele mai bune sfaturi.

succes
horobeanu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:39
Si eu sunt de acord ar trebui sa mergi in primul rind la ginecolog apoi la endocrinolog si sigur se poate rezolva ceva .Dupa ce ai un diagnostic se poate trata ,exista multe tratamente hormonale si medicina e avansata. Nici eu nu am copii si nu mai am sanse decit cu fiv dar nu dispera ,cit ai o raza de speranta e bine dar in primul rind trebuie sa afli care e problema .Sa ne tii la curent cu noutati
nico_leta34
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:14
Ai incredere ca totul va fi bine. Dumnezeu ajuta pe toata lumea. Si eu am avut derelegrari hormonale, aceleasi probleme cu firele de par dar uite acum sunt insarcinata in 28 de saptamani iar la inceputul lui aprilie trebuie sa nasc asa ca fi increzatoare. Mult succes.
nn_oana
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:33
Buna inca o data si va multumesc din tot sufletul meu !Am fost la dr ginecolog si la cel endocrinolog si ma m linistit:am facut niste analize si totul e ok din punctul lor de vedere deci acuym nu mi ramane decat sa se intample minunea...........
mirelaaa_ely
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:38
mirelaaa_ely iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca visul si noi am asteptat 5 ani sa se intample minunea si cand ne asteptam mai putin s-a intamplat totul e sa nu disperi si sa ai o viata cat mai echilibrata din punct de vedere alimentar .Mult succes!
SEBY1YEAR
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:33
nn_oana felicitari pentru bebelus sau bebelusa.
SEBY1YEAR
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:35
nn_oana vreau sa te intreb si eu ceva (asta pt ca ai sp ca ai avut intr o oarecare masura aceeasi problema daca o pot numi asa ca si a mea).sp si mie te rog frumos tu cum incerci sa scapi de firelele de par nedorite ?si mai sp si facut vreun tratament ca sa ramai insarcinata sau s-a intamplat pur si simplu?multumesc din tot sufletul meu
mirelaaa_ely
Postat pe 1 Februarie 2009 11:25
Buna mirelaa_ely si multumesc mult .O sa am un baietel si nu am facut nici un tratament. Minunea s-a intamplat dupa sase luni de incercari si binenteles ca m-am speriat rau de tot. Am fost si la medicul ginecolog care mi-a spus urmatorul lucru: copii nu se fac la comanda si sa am rabdare sa iau lucrurile cu calm. Dupa ce mi-am pierdut orice speranta desi nu trecuse mult timp am aflat ca sunt insarcinata. Te-as sfatui sa iei acid folic pana ramai insarcinata si dupa pana in a treia luna de sarcina. Este foarte benefic atata pentru copil cat si pentru tine. Firele nedorite simplu: penseta, ceara benzi epilatoare in nici un caz lama de ras. Iti doresc mult succes si sa ne auzim cu bine.
nn_oana
Postat pe 2 Februarie 2009 08:17
buna fetelor si eu am avut o problema similara nu am un ciclu mesnstrual regulat nu am avut niciodata 3 ani am incercat sa am un copil dupa 3 ani am spus''asta e poate ca asa e mai bine''am inceput sa ma axez pe cariera iar cand totul era ok din punctul asta de vedere sa intamplat''minunea mult asteptata''cand nici nu mai speram asa ca nu iti pierde speranta dute si consulta un medic iti va da un tratament daca este necesar dar sa sti ca si fara ciclu menstrual si cu dereglari hormonale poti avea un bebelus o spun din experienta,recunosc ca am facut si un tratament cu duphaston.....dar fara rezultate.pupici si multa sanatate.
anaROBERT
Postat pe 3 Februarie 2010 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu bb in chirie 7 De la: istrateirinacristina 22 August 2009 15:12
Sfaturi, va rog 2 De la: pinicuta 4 Decembrie 2009 17:01
as vrea si eu un bebe dar nu ramin gravida 7 De la: lilianastoica22 7 August 2009 09:41
Dietele influenteaza fertilitatea? 3 De la: lara 6 Martie 2009 23:14
mamici cu rh neg. 2 De la: mimisor 1 Decembrie 2008 11:39
Setari Cookie-uri