bebelusi nascuti in octombrie 2007

Numele meu e Simona si sunt mamica unei printese nascute pe 18 oct 2007.M-am gandit sa imi i-au inima-n dinti si sa deschid eu subiectul pe motiv ca mi-am cam varat nasul pe la alte subiecte si chiar am vazut ca sunt bebei nascuti in aceasta luna si ar fi pacat sa nu-i cunoastem.Va pupicim si asteptam sa va alturati noua!
bia_kidz
Postat pe 17 Mai 2008 23:51
buna!
Eu sunt mama unei "briose" nascuta pe 2 oct.Acum e cu mama la calculator iar eventualele greseli de ortografie sunt datorate ei.
E foarte energica iar acum am si uitat cum e sa ai bebe mic.
Poate imi dati si niste idei de 'papica" ca nu mai stiu ce sa-i mai dau sa pape.E o mare mancacioasa.
PUPICI LA TOATE BALANTUCILE SI NU NUMAI.
JOJO29
Postat pe 18 Mai 2008 20:02
Eu sunt Xemonia, iar fetita mea Alexandra e nascuta in 08.10.2007. Asa e, am trecut de faza bebe mic si acum suntem la faza de copilas neastamparat si curios, dornic sa vada tot ce e in jur, si daca se poate sa si guste :). Deocamdata ne limiteaza premergatorul, care desi ne place tare mult, dandu-ne posibilitatea sa exploram casa, are totusi limitele lui, oprindu-se la praguri si punand distanta intre noi si sertare. Dar cu siguranta vom depasi in cateva luni faza premergator si atunci toata casa va fi la dispozitia curiozitatii noastre. intr-un fel ma gandesc cu groaza la acea perioada care va urma cat de curand, pe de alta parte sunt sigura ca va fi o perioada plina de bucurii si satisfactii. Sper sa mai continuam discutiile referitoare la bebelusii lunii octombrie 2007 si sa mai schimbam pareri. Pupici tuturor!
XEMONIA
Postat pe 22 Mai 2008 09:41
ce bine e de voi ca va place in premergator!Asa esti scutita de o gramada de griji.Noi nu prea stam in el,ne placer sa mergem de-a buselea ca ajungem in toate locurile in care ne-am propus si tragem tot ce ne vine in manute!si noi gustam totul,cred ca e o perioada cand trebuie sa ne diversificam gusturile!va pipicim si asteptam si alte balante sa se alature!
bia_kidz
Postat pe 22 Mai 2008 15:11
Ma numesc Daniela si am si eu o fetita nascuta pe 10 oct 2007. Suntem din Iasi si la fel ca toti copiii e foarte neastamparata, vesela, curioasa. Desi la inceput nu i-a placut premergatorul, acum s-a mai imprietenit cu el si alearga toata casa. Si ea e o mare mancacioasa, dar la noi meniul e cam acelasi: lapte, supica (de legume sau amestecata cu carnita sau galbenus) fructe. Voi ce le mai dati sa pape?
danyelle005
Postat pe 17 Iunie 2008 14:06
Ne bucuram ca s-a mai alaturat inca o balantuca!Am vazut poze cu voi si sunteti superbe!Noi nu suntem niste mancacioase,motiv pt care incercam tot felul de artificii la mancarica,ca daca ,daca o pacalesc.Si noi avem pe primul loc laptele,formula cam de la 3,5 luni cand l-am dat ca si completare crezand ca nu se satura de la san,asa ca s-a deprins cu biberonul si nu prea a mai vrut sa suga si la aproape 6 luni am inceput diversificarea,desi am avut o tentativa pe la 4 luni.Acum papam si pireu de fructe si branzica de vaci sau iaurt facut in casa,cereale cu lapte si tot felul de supici si ciorbite.Cu pireul de cartofi , ficatelu si oul nu ne prea impacam.Ne place carnita ,dar nu prea des.De cand ne-am deprins cu mersul de-a buselea nu prea mai vrem sa facem pasi.Cu premergatorul ne mai ducem noi,dar nu f mult.Astept sa mai impartasim pareri despre bebeii nostri!pipici
bia_kidz
Postat pe 17 Iunie 2008 18:42
Nici Amaliei nu-i place pireul de cartofi, de aceea eu ii amestec in supica carnea si galbenusul; de-a busilea nu vrea sa mearga inca; iaurt nu i-am dat inca dar vreau sa-i fac sapt asta; voi cum il faceti, cu smantana? supica o acriti sau o dati asa simpla?
danyelle005
Postat pe 19 Iunie 2008 10:13
Eu i-am acrit lui Mario supica cu bors de tarate pt ca nu o manca dulce, acum de vreo 3 zile nu ii mai acresc si vad ca o papa si asa.Iaurt i-am dat din comert, i-am dat danonino, nu il mai papa acum, am incercat si alte iaurturi, dar numai casa buna de caise ii place.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 19 Iunie 2008 11:08
Eu nu i-am acrit supica ,poate dece noi nu mancam acru.Iaurtul il fac din lapte destul de gras(cam 700ml) .Dupa ce il fierb ,il las sa se raceasca pana cand e caldut si pun cateva linguri de iaurt(2-3 ling) din comert,de fructe ca sa fie mai dulce .Il pun intr-o patura sa-l mentina caldicel pana se incheaga apoi il pun la frigider.I-am dat si Danonino branzica de vaci,dar nu e moarta dupa ea.iaurt din comert nu-i dau decat f putin,cand vede ca mananc eu.Pupici si crestere mare!
bia_kidz
Postat pe 19 Iunie 2008 17:16
Buna sunt alexandra din orastie ,am si eu o fetita nascuta pe 27 octombrie.Am nascut-o de 4 kg si 51 de cm,acu la aproape 9luni cantareste 8,6 gk.
ALESIA_kidz
Postat pe 20 Iulie 2008 22:50
Salutare! Eu sunt Marian Vladut. Am venit pe lume pe 09.10.2008; aveam doar 3280 g, dar acum sunt mare si voinic. Desi nu am inca doua luni, nu ma mai incap primele hainute, iar cele noi pe care scria 0-3 luni nu sunt pt.mine.Rad, plang, imping piciorusele, sunt un scump.
Bine, noaptea cam stau de vorba cu mami, dar sunt bebe mic si toata lumea ma iubeste!
bebelusi sanatosi si voinici!
pupici
vladutel
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:19
Buna, sunt mamica unei piticute nascuta pe 11.10.2007 si ne confruntam cu o mare problema.... nu vrem papa (decat cu mari eforturi: cantat, catei, pisicute, avioane...)!!!La 1 an si aproape 2 luni Miruna cantareste 8,5 kg si 71 cm. Copilasii vostri de aceeasi varsta ce greutate au si ce inaltime? Tin sa mentionez ca Miruna a avut la nastere 46 cm si 2,920 kg. In rest ea e foarte vioaie, merge, rade, canta, vorbeste destul de multe cuvinte...dar fara prea multa papa. Va pupam si asteptam sugestii!!
miruna_buburuza
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:59
Buna mamici si pitici.S unt noua pe acest topic.Si ingerasul meu este nascut in oct pe 22.Sanatate tuturor
marinela_kidz
Postat pe 4 Februarie 2009 15:44
buna fetelor si fetita mea tot in octombie este nascuta...29 oct 2007....pt miruna-buburuza...au faze sa stii cand mananca de rup si can dabea iau cateva lingurite....fetita mea are 1 an si 3 luni si are 12 kg .....dar si ea este acum in faza cand ne chinuim sa papam dabea dabea o fac sa manance ..stam cu totii la masa si asa mananca mai ia ea o lingurita ii mai da lu tati.. cu alta lingurita ii dau eu sa pape si cu chiu cu vai mananca....pooop la mamici si bebici....
deliarebecca
Postat pe 4 Februarie 2009 16:03
Salutari fetite si baietei!!!! Aveti dreptate cu perioadele astea schimbatoare la copilasii nostri. Ma plangeam in decembrie ca Minuna mea nu mai papa dacat f putin, dar de ceva timp mananca chiar foarte bine. Acum avem o alta problema : trebuie sa o fac sa renumte la tzatzi (o alaptez inca si are 1,4 ani). O sa fie tragedie, dar sper sa ne descurcam. Pupici!
miruna_buburuza
Postat pe 5 Februarie 2009 17:31
Buna fetelor! Si eu am un baietel nascut pe 05 oct 2007,deci azi face 1 an si 4 luni.Nu este nici pe departe un mancacios si are o placere nebuna sa arunce jucariile pe jos cand este in patut sau in scaunul in care mananca.Adora sa il scot la plimbare.Acum avem o problema cu constipatia si nu prea putem sa o rezolvam.In rest totul e bine.
vvmarlena
Postat pe 5 Februarie 2009 18:01
Buna mamicilor!Am si eu un baietel nascut pe 28.10.2007 la Maternitatea Bucur si as dori sa intreb daca a mai nascut cineva aici in aceasta data.Am un voinicel, are 13 kg si de curand a inceput sa mearga in picioare.Ma bucur ca pot comunica cu mamici care au copii de o seama cu al meu pentru a ne da sfaturi cu privire la alimentatie, ingrijire etc.Va pup si mai vb.Acum este aproape 1 noaptea si merg sa dorm, ca maine ALEX, ma va trezi de dimineata.Noapte buna!
stanciumaria82
Postat pe 18 Februarie 2009 00:40
Buna ,am nascut in oct pe 10.10.2007,intr-o zi minunata de toamna ,am o minune de fetita pe numele de Maria,am ramas acum 4 luni insarcinata si din pacate a trebuit sa pierd sarcina (era baietel),aveam aproape 5luni din cauza ca nu s-a dezv.calota craniana,a fost groaznic ,am suferit o trauma eu si sotul meu dar Maria ne face sa uitam de tot ,e o fire tare vesela ,rade tot timpul si are gropite in ambii obrajori.va pup mamicilor si suntem norocoase ca Dumnezeu ne-a binecuvantat cu aceste minuni ale lui.
kidz000618
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:28
buna mamiclor,si eu sant o mamica de un printisor pe nume david pe care l-am nascut in 17 oct 2007 l-am nascut prin cezariana find a 2 pt ca prima fetita mia murit la nastere,dumnezeu ma binecuntat cu un baietel minunat.la nastere a avut 2850,si acuma la 1 an si 11 luni avem 13 kg,luna viitoare in 17 ne pregatim de ziua lui,sanatate multa bebeilor vostrii si voua
Anca_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:50
Nu e cam mic bebelul pentru iaurt casa buna?
parerea mea e ca toate iaurturile din comert au adaugate ingrediente care dauneaza copiilor, orice ar spune ei!(producatorii)
eu ii dau fetitei mele, nascuta in 19.10.2007 iaurt facut in casa amestecat cu fructe mixate sau cu gem de fructe.
denisa_kidz
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Martie 2010 16:36
am si eu un ingeras nascut in octombrie pe 24 dar in anul 2009
miha_79
Postat pe 23 Martie 2010 18:21
office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand carucior chicco trio enjoy 3 piese 4 De la: kidz006758 10 Februarie 2010 13:27
surubeste, mestereste si pe mami inebuneste! 2 De la: pinicuta 3 Aprilie 2009 14:34
vand masa de plastic cu scaunel 1 De la: kidz007112 2 Martie 2010 11:45
HAINUTE PENTRU COPII DE FIRMA 1 De la: kidz000935 25 Mai 2009 12:37
Vand jucarii 1 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:26
Setari Cookie-uri