Scapa de emotiile negative, traieste pozitiv ! - Seminar EFT




Va simtiti coplesit(a) de un permanent stres la serviciu sau acasa? Criza economica va creaza sentimente de ingrijorare, teama sau anxietate ? Aveti o fobie de care nu puteti scapa, desi ati incercat diverse remedii ? Acum va puteti elibera de povara acestor emotii negative! Va veti regasi linistea si echilibrul necesare pentru a trai o viata plina de bucurie, invatand cum sa scapati rapid de emotiile negative la seminarul EFT ce va avea loc in Bucuresti sambata, 30 ianuarie 2010.

EFT este o tehnica eficienta, usor de invatat si de aplicat prin care se produc imbunatatiri vizibile in: controlul stresului provocat de conditiile de munca , relatiile din familie sau pierderea celor dragi , eliminarea anxietatii si fobiilor, intarirea imaginii si respectului de sine, restabilirea si mentinerea greutatii normale, cresterea performantelor profesionale, sportive si artistice.

Seminarul EFT va fi condus de dr.Silviu Popa, fondatorul site-ului www.StiintaSuccesului.ro si organizator al primului seminar EFT din Romania. In timpul seminariilor EFT sustinute pana acum in Bucuresti, Constanta , Timisoara, Pitesti, Targoviste, Sibiu si Ploiesti au fost obtinute rezultate spectaculoase in eliminarea claustrofobiei, a sentimentelor de frustrare, ura, dezamagire, teama si inlocuirea lor cu sentimente pozitive : autoacceptare, incredere in sine, determinare, optimism.

Inscrierile pentru seminarul EFT se fac pana joii 28 ianuarie, orele 16.00, numarul de locuri fiind limitat la 15.

Seminarul dureaza 3 ore , incepe la 10.30 si se desfasoara in sala de curs din Soseaua Oltenitei 188 (Piata Sudului). Pretul seminarului este 80 RON.


Informatii suplimentare la contact@StiintaSuccesului.ro sau la telefon: 0729.05.23.97
www.StiintaSuccesului.ro

Stiinta_succesului
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:05
adica, pe mine ma doare sufletul ca n-am bani, iar tu imi ceri bani ca sa ma inveti cum sa nu ma mai doara sufletul...

ne cam invartim in cerc, asa-i?
garbo_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:13

Ar trebui sa explici si in ce consta , pt ca asta ai omis sau nu ai facut-o la obiect :-)
Creatorul acestei metode este Gary Craig.
EFT - Emotional Freedom Techniques este o cale simpla si usor de folosit care se aplica in aproape orice fel de probleme emotionale si de sanatate.
Ca tehnica de realizare, consta in stimularea cu ajutorul degetelor a catorva puncte aflate pe unele meridiane energetice ale corpului, timp in care se face o referire verbala la problema asupra careia se lucreaza. Aceasta metoda prin care sunt deblocate meridianele energetice pentru ca energia sa curga prin ele in mod firesc se poate invata si aplica intr-un timp foarte scurt.

La baza metodei sta urmatoarea afirmatie: Cauza tuturor emotiilor negative este un blocaj in sistemul energetic al corpului.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:14
fetelor...ce mai..principiul flacarii violet..
ca in rest,folosim copiile lui paste(le cailor)
off..
imi spunea o prietena,ca multi ii tot spun:"uite mantuirea aci,ba uite-o colea...
toti ne dau "lectii" dar noi avem nevoie de cu totul altceva..
LILO
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:17
ceea ce nu precizeaza cel care tine acest seminar ar fi faptul fiecare participant este responsabil pentru propriul sau confort emotional si fizic atunci cand foloseste EFT. ,,Daca predati sau aplicati aceasta metoda altora o faceti pe propria dvs. raspundere",asta ar trebui specificat in primul rand :-) Pseudostiinta...ridicata la rand de metoda terapeutica :-) ( pt unii dintre cei care mai cunosc ceva psihoterapie :-)
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:18
reyya,tu ai punctat mai bine decat mine aspectele esentiale..
e totusi o situatie "naspha" cu criza aceasta:
se vinde orice..adica se vand cel mai bine iluziile
LILO
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:20
am ,,papat "4 ani de facultate plus 2 de formare metode psihoterapeutice, ceea ce nu s-a mentionat aici este faptul ca Gary Craig , fondatorul acestei metode , nu are studii in psihologie si nici medicina.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:25
si uite asa prinde orice tampenie la romani....la cei fraieri ma refer....
tutankhamon
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:42
mi-l zici si mie?
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:49
PANTY,eu= energie negativa,el=energie negativa,minus cu minus ,da plus
scrichy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:53
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:55
scrichule.....ai uitat fortele de frecare......
tutankhamon
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:57
Fara numar,pardon,am gresit,fara frana,fara frana....
scrichy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:00
pai fara frana, frecarea-i mai mica
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:02
PANTY,cum dracu,vrei sa mai si pierd timp,
scrichy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:06
PANTERO,nu ti-e somn
scrichy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:08
tot ceea ce este bun cere timp si multa rabdare
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:08
nu mi-e somn ca dormii iar dupa amiaza - iar functionez dupa alt fus orar...
cre' ca ma pregatesc de ceva fara a sti inca ceva concret...
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:09
EU nu am rabdare ,soro,eu am temperament
scrichy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:11
cum vrei tu scrichy
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:12
aualeu scrichule...esti d-aia maso...temperamentala.....cu batai...alea alea....
tutankhamon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:25
De la: reyya, la data 2010-01-21 15:14:08
Ar trebui sa explici si in ce consta , pt ca asta ai omis sau nu ai facut-o la obiect :-)
Creatorul acestei metode este Gary Craig.
EFT - Emotional Freedom Techniques este o cale simpla si usor de folosit care se aplica in aproape orice fel de probleme emotionale si de sanatate.
Ca tehnica de realizare, consta in stimularea cu ajutorul degetelor a catorva puncte aflate pe unele meridiane energetice ale corpului, timp in care se face o referire verbala la problema asupra careia se lucreaza. Aceasta metoda prin care sunt deblocate meridianele energetice pentru ca energia sa curga prin ele in mod firesc se poate invata si aplica intr-un timp foarte scurt.

La baza metodei sta urmatoarea afirmatie: Cauza tuturor emotiilor negative este un blocaj in sistemul energetic al corpului.
Stiinta_succesului
Postat pe 4 Februarie 2010 11:55
Pentru reyya

Tot ceea ce scrii tu este adevarat (mai putin chestia cu pseudostiinta..dar nimeni nu e perfect).Daca ai fi avut o minima curiozitate sa intri pe situl linkuit , ww.StiintaSuccesului.ro, ai fi gasit scris tot ceea ce tu ai pus in mesajul tau.

Oricum,e bine ca iti aduci aminte ce ai invatat la seminariile la care ai participat.Dar ceva mai mult exercitiu EFT ti-ar mai tempera un pic agresivitatea fata de cei pe care ii cunosti prea putin.

O zi buna!
Stiinta_succesului
Postat pe 4 Februarie 2010 12:10
Freya_
Postat pe 11 August 2010 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curs de coafat 12 De la: Ciubota 19 Ianuarie 2017 13:34
Arhangheli si Arhanghelite(cursuri ezoterism) 33 De la: persidadamian 11 Martie 2010 13:45
Asociatia Reiki Romania pentru Sanatate organizeaza cursuri 10 De la: eu_geminy 21 Noiembrie 2011 15:54
hipnotizatorul desefi 1 De la: vuvuzela 1 Octombrie 2010 13:14
EXPERT ACHIZITII PUBLICE - curs acreditat CNFPA, Sibiu, 7 - 11 aprilie 2011 1 De la: Centrul_DOCTUS 2 Aprilie 2011 13:10
Setari Cookie-uri