accesorii handmade

Bunaaa!
O sa las si eu un link http://mihaelaadelina.wordpress.com/ cu bijuterii handmade, sper sa le adorati. va pooooop
...sa fiti frumoase...
mihaelaadelina
Postat pe 24 Octombrie 2009 12:45
monica-sandica.blogspot.com a lansat o noua colectie superrrrr
monicasandica
Postat pe 3 Ianuarie 2010 18:40
mai, daca tot insirati margele pe ata, apoi ganditi si niste modele mai interesante. aceleasi margici puse una dupa alta , aranjamente care nu atrag prin nimic, ca la gatul papusii. una neagra doua galbene , la mijloc o alta de alta forma/culoare / dimensiune si gata siragul.


si_totusi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 18:53
daca sunteti amatoare de diversitate :) http://dea-line.blogspot.com
dea_line
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:25
am inteles ca v-ati descris drept scorpie, asa scrie in profilul dvs ....draga scorpie la varsta dvs e normal sa nu vezi si sa nu intelegi arta si munca depusa eu nuti doresc decat sanatat ....mesaj pt sitotusi
monicasandica
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:05
monica, nu te aprinde ca nu am zis de rau. daca tot muncesti, apoi un pic de ingeniozitate nu strica

o femeie care se respecta cauta ceva elegant, inedit. nu te lua dupa varsta de acolo. si chiar asa. la 70 de ani, o doamna tot o doamna e. mai ales daca are niste pretentii

a crea siraguri de margele e o arta. incearca sa combini diferite materiale, sa alegi coloristica si modelul. scapa de acel" obisnuit, comun " si gaseste ceva ce inseamna personalizare. nu se mai poarta "seturile": margele, cercei si bratari din acelasi material, urmand acelasi model. bile la gat, bile la urechi, bile la mana, insirate la fel, cu aceeasi coloristica, pe acelasi tip te sarma

eu nu as cumpara un sirag de margele care nu spune nimic.

accesoriile joaca un rol foarte important in evidentierea unei tinute. daca la o rochie eleganta punem la gat niste margici care sunt acolo doar sa fie, intreaga tinuta pierde din valoare

si invers. chiar daca rochia nu e cine stie ce, un sirag de margele care atrage atentia, diminuiaza efectul de "comun" al imbracamintei

accesoriile sunt cum s-ar zice, sarea si piperul

si_totusi
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:38
diversitate....inventivitate.....inspiratie din cataloagele de moda.....asta va trebuie fetelor....si un pic de talent....in combinarea culorilor....
tutankhamon
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:43
asta spuneam si eu , tuth si s-a suparat degeaba.

si_totusi
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:44
tutu...io le inteleg ca vor sa-si faca vanzare...dar sa aiba putina diversitate....uite de ex....dana marihuana aparuse la un moment dat la teo, mai demult, acum vreo cativa ani.....avea niste chestii suuuper....facute din margele si bucati de sticla, cristale, plastice, ce saracie erau....dar erau adevarate....modele diverse si ...UNICAT...
tutankhamon
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:12
Aveti dreptate fetelor...eu una port de ani de zile...doar bijuterii de aur...
dar de anul trecut frumusetea si eleganta gablonturilor intalnite prin magazine...m-a cucerit...mai ales pentru ca puteau scoate in evidenta unele tinute...si mi-am tot cumparat o gramada de ele...perle,coliere de tot felul,bratari,ceasuri...
dar se pare ca fetele acestea care au deschis topicul sunt foarte sigure pe ele si nu vor sa se inspire din alte locuri decat din imaginatia lor...cu toate ca nu ar avea decat de castigat....
DORI_
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:18
Handmade sau nu, multe dintre noi stim ca o curea bine aleasa constituie un accesoriu important - poate deveni un element foarte chic, inviorandu-ne tinuta ; iata si principalele tendinte de anul acesta:
(eliminati eventualele spatii libere ce pot apare in link)

http://www.verze.ro/index.php/Moda-si-Frumusete/Moda-femei/curelele-in-tendinte-primavara-vara-2010.html

icecream
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:58
deasemenea...ii buna la criza asta financiara!!!!!!!!sapun avem oricum!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Boutique Cliche anul curent??? 5 De la: ileana_damian 11 Martie 2011 13:26
UGG AUSTRALIA 1 De la: ugg4allro 8 Noiembrie 2009 00:17
Bijuterii unicat 1 De la: garbo024806 11 Iulie 2009 22:00
Ce parere aveti despre Bratariile Shamballa? 1 De la: garbo_12215 19 Martie 2013 09:28
Bvlgari 2 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 12:36
Setari Cookie-uri