Bijuterii Handmade

Buna fetelor,

In ultimul timp au aparut din ce in ce mai multe bijuterii facute manual, din diverse materiale, incepand de la cele special produse pentru confectionarea bijuteriilor pana la materialele reciclabile.
In Bucuresti aproape saptamanal se organizeaza cate un targ handmade, atat de bijuterii cat si de haine sau alte articole.
Pana acum expozantii de astfel de produse nu au dus lipsa de vizitatori, insa as vrea sa stiu care este parerea voastra despre noua moda - a produselor handmade?
Considerati ca este ceva de sezon?
Daca ati putea ati participa la promovarea evenimentelor cu produse handmade?

Astept parerile voastre atat pe forumul Garbo cat si pe blogul meu http://www.handmadebijuterii.blogspot.com/
De asemenea, pe blog veti putea vedea si bijuterii handmade scoase la vanzare.

Zi frumoasa :)
handmadebijuterii
Postat pe 17 August 2009 12:45
te felicit..si eu ma ocup de bijuterii am un blog pe monica sandica deschis de curand si sant foarte preocupata de bijuterii.sant coafeza am un salon dar bijuteriile au devenit un hobby pt mine
monicasandica
Postat pe 17 August 2009 13:09
as vrea si eu sa particip la targuri dar nu stiu cum
monicasandica
Postat pe 17 August 2009 13:10
Buna,

Se organizeaza in perioada 12-13 septembrie un targ de produse handmade la Cafeneaua Actorilor de la Teatrul National. Daca vrei sa participi la acest targ te mai poti inscrie pana pe 9 septembrie (asa stiu de la organizatori, in momentul in care m-am inscris eu, nu cred ca s-a schimbat ceva).
Mai multe detalii despre acest targ gasesti pe www.ilovehandmade.ro.

Spor la bijuterii si sper sa ne cunoastem oficial la acest targ de la Cafeneau Actorilor.

Cine vrea sa participe in calitate de vizitator, targul este deschis sambata si duminica, 12-13 septembrie, intre orele 12.00-22.00.
handmadebijuterii
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:16
Salut tuturor,
si noi von prticipa la targul organizat la Cafeneaua Actorilor. Deocamdata site-ul nostru este in lucru, dar oricum la targ ne gasiti ca YaYa Beads, speram sa va laca creatiile noastre. Este prima data cand participam la un targ si suntem foarte emotionate. Pana acum am tot vandut in stanga si in dreapta si toti ne-au laudat. Acum nu stim daca chiar le-au placut creatiile noastre. Ne poate da cineva mai multe detalii despre felul in care se desfasoara un targ, sau sfaturi poate mai prindem si noi curaj.
Am adaugat cateva poze in album.Este cineva dragut sa isi dea cu parerea ???? Va rugam....
Ne vedem la targ!!
yaya_beads
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:34
Buna,

Eu sunt a doua oara cand particip la un targ, deci nici eu nu am foarte multa experienta in ce priveste vanzare la targuri, insa sunt convinsa ca iti va placea. Atmosfera unui targ handmade este foarte placuta si vei cunoaste o multime de oameni care te vor ajuta cu sfaturi.

Pe mine ma gasesti la targ cu Handmade bijuterii, standul 23 :)
Ne vedem la targ ;)
handmadebijuterii
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:05
De la: handmadebijuterii, la data 2009-09-10 21:05:39Buna,

Eu sunt a doua oara cand particip la un targ, deci nici eu nu am foarte multa experienta in ce priveste vanzare la targuri, insa sunt convinsa ca iti va placea. Atmosfera unui targ handmade este foarte placuta si vei cunoaste o multime de oameni care te vor ajuta cu sfaturi.

Pe mine ma gasesti la targ cu Handmade bijuterii, standul 23 :)
Ne vedem la targ ;)



Buna fetelor,
iata ca atrecut targul de la Cafeneaua Actorilor si ne pregatim pentru urmatorul targ de pe 10-11 octombrie la Muzeul de Istorie Bucuresti, vis-a-vis de Universitate si TNB.
Va asteptam pe toate sa vedeti ce am mai creat.

Pupici
yaya_beads
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:36
Workshop de bijuterii lucrate manual din argila polimerica!

Atelierul va fi condus de Tania Damache Podoleanu, artist plastic, membra a Israeli Polymer Clay Guild (www.flickr.com/photos/tania_dp www picturetrail.com/TaniaP).
Evenimentul se va desfasura in perioada 17 - 18 octombrie la Bucuresti. Locatia aleasa este Scoala nr. 3, situata pe bulevardul Nicolae Titulescu. Vor fi oferite 3 seminarii, si anume: millefiori, mokume gane si complex cane cu efecte 3D.
Fiecare seminar costa 330 de lei si dureaza aproximativ 8 ore. Participantele trebuie sa opteze pentru un seminar in functie de nivelul de cunoastere a materialului, a tehnicii, a margelitului in general.

Pentru detalii, cei interesati pot suna la 0722 225 488 sau scrie la lisa@kamikaze.ro
Lisa Despot
Lisa_Despot
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:41
bijuterii noi pe http//:monica-sandica.blogspot.com
monicasandica
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:56
http://gretabijoux.shopmania.biz/


Un magazin online cu bijuterii handmade deosebite, modele Unicat. Sper sa va placa!
GretaBijoux
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:53
Buna fetelor va invit sa vedeti colectia mea de cercei. Sunt facuti cu manutele mele. Sunt foarte incantata. Abia astept parerile voastre. Adresa este http://marialetitia.wordpress.com/, puteti lasa si comentarii, pentru care va multumesc anticipat.

va pup
marialetitia
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:30
Buna, monicasandica! Daca mai esti interesata sa participi la targuri, eu merg la For the love of Fashion, in Centrul Vechi, in cadrul Vintage Pub. Am mai participat si sunt incantata sa stii, circula foarte multa lume pe acolo si cumpara, mai ales seara.. taxa nu este mare 150 lei/week-end si iti dau de la cafenea masa si scaun. Daca vrei sa aduci stative/mobilier in plus nu se supara nimeni. Este o atmosfera tare frumoasa, recomand.. eu i-am gasit pe facebook si am luat legatura cu organizatoarea acolo, am sunat si m-am inscris, https://www.facebook.com/pages/For-The-Love-of-Fashion/1467845100107870. si http://fortheloveoffashion-blog.blogspot.ro/
garbo_400346
Postat pe 18 Aprilie 2014 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de croitorie acreditate ANC (CNFPA), unde in Romania ? 5 De la: dana_dinu 22 Ianuarie 2014 18:12
super concurs 3 De la: Dari_Daniela 25 Ianuarie 2010 16:18
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:51
vestimentatia intr-un club 1 De la: caya 31 August 2009 19:12
producator de incaltaminte 1 De la: garbo_485510 18 Martie 2018 18:58
Setari Cookie-uri