Setarea Mentala pentru Succes

Buna Ziua.
Avem placerea de a va invita la un nou workshop
pentru stabilirea si atingerea obiectivelor care stau la baza prosperitatii si al succesului intr-o cariera.Acest workshop are loc in Bucuresti si este organizat de MH Media Solutions.
Ce poti invata:
-Cum Sã-ti clarifici ceea ce vrei
-Cum sã stabilesti scopuri simple, mãsurabile, semnificative,
provocatoare si realizabile
-Sã-ti accesezi resursele interne si externe
-Sã-ti faci un plan concret de realizare a lor
-Cum sã nu mai amni realizarea unui obiectiv

Cine este asteptat:
-Directorii si sefii de departamente din domeniul afacerilor,
indiferent dacã este vorba de mari corporatii, mici afaceri sau
liberi profesionisti
- Angajatii care doresc sã-ti mbunãtãteascã performantele n
activitatea pe care o desfãsoarã
-Organizatiile non-profit
- Agentiile guvernamentale
-Personalul din domeniul educatiei

Pentru a afla mai multe detalii intrati pe www.clcenter.ro sau va puteti inscrie direct la numarul de telefon : 0726. 103. 357 (Daniela Cristea).

Va asteptam cu drag.

Postat pe 21 Octombrie 2008 15:47
da. am citit si eu ca este o adevarata stiinta in arta manipularii ceva de genul ca, de vrei sa inchei un contract, invita pe 'adversar" la masa. in timp ce papa, ii expui problema. cu gura plina cu mancare, ala nu prea te mai contrazice si nici nu poate gandi la rece cand bucatele-s aburite in fata . asa ca, bati palma mai usor si afacerea se poate derula.

dar, sa ne gandim la cei stramosi.
mi-am amintit o intamplare. la o inspectie scolara, un invatator batran , pe prag de pensie, e laudat de inspectorul tanar, scolit la tot felul de workshop-uri si plin buba de stiinta in ale pedagogiei si psihologiei.
" - ati folosit metode noi, moderne.ati combinat metoda cutare cu metoda cutare, ati folosit brainstromongul si feet beecul a fost pe masura, lucru pe ateliere s-a impletit cu ...etc. se vede ca sunteti in pas cu ce e nou si de asta aveti rezultate asa de bune"

omul, s-a uitat peste ochelari la sef si i-a zis:
"- apoi, cred ca e asa. 'mata stii mai bine cum se cheama astea insa, eu simt ce tine si ce prinde la clasa, chiar daca nu stiu denumirea astor procedee, le foloseam inca din tinerete. nu stiam ca abia acum s-au descoperit."

ma gandesc la cate specializari din astea, care te invata ce si cum , au fost evreii. ca al naibii de bine mai stiau sa-si faca afacerile , sa simta omul, sa stie cum sa actioneze si sa reactioneze pentru a avea succes.



si_totusi
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:13
De la: si_totusi, la data 2008-10-21 16:13:33da. am citit si eu ca este o adevarata stiinta in arta manipularii ceva de genul ca, de vrei sa inchei un contract, invita pe 'adversar" la masa. in timp ce papa, ii expui problema. cu gura plina cu mancare, ala nu prea te mai contrazice si nici nu poate gandi la rece cand bucatele-s aburite in fata . asa ca, bati palma mai usor si afacerea se poate derula.

dar, sa ne gandim la cei stramosi.
mi-am amintit o intamplare. la o inspectie scolara, un invatator batran , pe prag de pensie, e laudat de inspectorul tanar, scolit la tot felul de workshop-uri si plin buba de stiinta in ale pedagogiei si psihologiei.
" - ati folosit metode noi, moderne.ati combinat metoda cutare cu metoda cutare, ati folosit brainstromongul si feet beecul a fost pe masura, lucru pe ateliere s-a impletit cu ...etc. se vede ca sunteti in pas cu ce e nou si de asta aveti rezultate asa de bune" Haideti toti sa ne intoarcem la era primitiva pentru ca sintem conservatori de ...amintiri!!!

omul, s-a uitat peste ochelari la sef si i-a zis:
"- apoi, cred ca e asa. 'mata stii mai bine cum se cheama astea insa, eu simt ce tine si ce prinde la clasa, chiar daca nu stiu denumirea astor procedee, le foloseam inca din tinerete. nu stiam ca abia acum s-au descoperit."

ma gandesc la cate specializari din astea, care te invata ce si cum , au fost evreii. ca al naibii de bine mai stiau sa-si faca afacerile , sa simta omul, sa stie cum sa actioneze si sa reactioneze pentru a avea succes.



luc70
Postat pe 10 Mai 2009 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreti sa castigati cateva mii de ron in 6 luni ???? 7 De la: michelle_ 2 Decembrie 2011 21:43
IMA vs. Scoala de televiziune 4 De la: garbo_13432 23 Februarie 2018 17:07
FORMARE IN PSIHOLOGIA MUNCII SI A TRANSPORTURILOR: 14-15 ian. 2011. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 15 Decembrie 2010 15:36
CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 20-22 APRILIE 2012 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 21 Martie 2012 10:58
Managementul furiei - managementul stresului: 11 IUNIE 2011. 11 De la: alfheim 18 Mai 2011 14:59
Setari Cookie-uri