Cum iti mai faci prieteni noi in zilele noastre

Buna sunt Irina, am 30 de ani si as vrea sa abordam subiectul de mai sus.
Mie mi se pare tot mai greu sa iti faci prieteni noi in ziua de azi, mai ales dupa 30 de ani.
De fiecare data cand sun o prietena sa iesim undeva toate sunt ocupate, ceea ce e si normal, ele sunt casatorite cu copii si eu nu.
Nu stiu ce sa fac cu timpul liber, nu am o problema sa stau si singura insa uneori ai nevoie de cineva, cu care sa iesi, sa stai de vorba si aici nu vorbesc neaparat de un iubit.

Mai sunt fete in aceeasi situatie? Daca da, dati un rapsuns aici :)

P.S: fara rautati :D
garbo_493814
Postat pe 28 Octombrie 2018 18:09
Buna Irina! Sunt Sergiu... si cu siguranta asteptai poate de mult timp un raspuns la aceasta postare, si cu siguranta de la o "ea" mai mult decat de la un "el"...dar situatie pe care ai descris-o este atat de similara si cu a mea!!!
Nu stiu cum se face dar intr-adevar se pare ca de la o anumita varsta daca ai ramas "in urma" putin, ajungi sa fi doar o amintire in cele mai multe cazuri pentru prieteni, familie...doar la evenimente mai "speciale" mai esti contactat de acestia.
Si eu am inceput sa imi mai caut activitati care sa ma mai faca sa "uit" de acest aspect dar nu pot sa ma laud cu mari succese.
Daca mai esti "prin preajma" chiar as fi tare curios cum esti si ce ai mai facut de la aceasta postare...

Chiar looking forward pentru un raspuns :)
garbo_499731
Postat pe 23 Mai 2019 19:15
Iubita, nu aștepta să vezi cum este la 53 de ani... Vârstă la care te trezesti ca nu ai pe nimeni, că ai ales să fi doar cu el. Pentru ca el nu are prieteni! Ai tot timpul să primești oameni noi in viața ta, trebuie sa faci asta, avem nevoie de prieteni. Singură e cumplit! Mai tarziu chiar nu mai poti relua legături de prietenie. Si greu mai poti găsi pe cineva cu care să vorbești. Singurătatea nu se instalează brusc. Noi o construim, în tăcere, suntem complici! Iar dacă EL, brusc, se îndrăgostește ca un adolescent, ești pierdută... El, care iti era singurul prieten, singurul cu care vorbeai, singurul cu care ieseai din casă, află că nici nu mai stii să mergi pe stradă singură! O sa ți se pară că oamenii te privesc si îți "văd" sufletul întristat, că mergi cu sentimentele la vedere. O sa vrei sa nu mai întâlnești pe nimeni, vei fi stânjenită in fata oamenilor de teamă să nu îți expui necazul! Sper, totuși, că până acum ai trecut peste momentul tău! Toate cele bune iti doresc!
garbo_500713
Postat pe 11 Septembrie 2019 04:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa cat timp suna baietii? 4 De la: garbo_4874 23 Aprilie 2013 08:11
romani in Germania 71 De la: garbo010448 26 Decembrie 2013 23:56
Menage a trois 32 De la: garbo_411444 23 Aprilie 2015 14:12
Relatii incepute online 7 De la: garbo_484948 5 Mai 2018 08:34
maine seara sunt invitata lui la masa! 10 De la: garbo054030 24 Septembrie 2009 01:31
Setari Cookie-uri