|
Buna ziua, M-am decis, intr-un final, sa fac niste cursuri de coafat (ma pasioneaza f mult si de mult timp ) dar pana acum nu am avut curaj..ambitie...nu stiu ce mi-a lipsit si de ce mi-a trebuit atata sa ma decid sa urmez niste cursuri pt a ma califica in domeniu si a invata la nivel de profesionist tot ce presupune "lucrul cu parul" ...Toate bune si frumoase...m-am decis..dar.."Dar unde sa le fac? La ce scoala/cursuri? ..am inceput sa caut pe net..sa ma interesez...sa ma informez...pe net?! o gramada de cursuri si scoli care mai de care.."StilistulTau", cursuri "Maraviglia", centre de formare profesionala...sunt in ceata...mai ales ca m-am apucat sa caut si pareri despre fiecare scoala/centru de cursuri...si sunt in ceata. Va rog mult sa ma ajutati cu parerile voastre : Daca ati urmat astfel de cursuri? Unde? Ce pret? La ce scoala? Materialele de practica erau incluse in pretul cursului? Profesorii/profesoarele sunt ok ? Ce-mi recomandati (scoala/centru de cursuri)? Precizez ca sunt din Bucuresti si aici ma intereseaza sa fac cursurile acestea de coafat. Va rog mult sa ma ajutati cu parerile / experientele voatre :) Va multumesc mult si astept raspunsurile voastre
|
||
|
Ciubota Postat pe 14 Aprilie 2014 14:18 |
||
|---|---|---|
Personal nu am urmat asa un curs , dar l-am ajutat pe un nepot sa o faca. Nu in Bucuresti , ci in Cluj la "Foarfeca de aur". Sunt buni , iar doamna Mia , sefa te ajuta si cu cazarea intr-un camin studentzesc . A costat 2000 de euro , dar se invata meserie acolo. Cica aia fac frizurile pentru Balul Operei... Intra si tu pe gogu si mai vezi.Mult succes.
|
||
|
Rotty Postat pe 14 Aprilie 2014 15:57 |
||
Multumesc frumos
|
||
|
|
||
|
Ciubota Postat pe 14 Aprilie 2014 16:13 |
||
Cu placere.
|
||
|
Rotty Postat pe 14 Aprilie 2014 16:18 |
||
|
Ciubota, eu zic sa cauti cursurile care se fac in ploae sau sub dus, astea sunt in trend. Pacat ca nu-ti pot da detalii de la mama natura:D Sau, incepe cu tine , te coafezi misto, faci poze si le pui pe fb. cu anuntul a ce te intereseaza, ai mai multe sanse sa-ti descoperi talentul decat sa inveti sa ai talent,.....doar tai cu foarfeca si Einstein, nu te vede...:)
|
||
|
pitiTa_ Postat pe 14 Aprilie 2014 17:18 |
||
Ce rea esti....
|
||
|
Rotty Postat pe 14 Aprilie 2014 19:49 |
||
|
mmda... si rea si coafata si ciubota si scorpie si numai sfantul ei ajutator o intelege ce mormaie ea acolo... dar asta e pitiTa sau cum si-a mai zis in atatea clone.... ! nu cred ca era asa si cand s-a nascut... mai ales ca atunci nu stia sa vorbeasca si nici sa gandeasca... si era tare dulce ! pacat ca n-a ramas asa la 1 an si 6 luni.....
|
||
|
barboneli Postat pe 14 Aprilie 2014 20:21 |
||
De la: Rotty, la data 2014-04-14 19:49:06Ce rea esti.... N-am vrut sa fiu ! Sa vezi cum o sa curga ofertele in "Ciubota", ca de sf. Nicolae!:) |
||
|
pitiTa_ Postat pe 14 Aprilie 2014 23:27 |
||
De la: barboneli, la data 2014-04-14 20:21:04 Vezi ce face evolutia, "iti incurca itele si-ti tulbura apele!" Numai partea cu "clonele" n-am inteles-o, mi-ai schimbat pampersii si ai ramas cu amintiri fr.?=))
|
||
|
pitiTa_ Postat pe 14 Aprilie 2014 23:34 |
||
De la: pitiTa_, la data 2014-04-14 23:27:42De la: Rotty, la data 2014-04-14 19:49:06Ce rea esti.... Radem noi , dar daca face fata cursul cu pricina , sa vezi ce o sa se umple "Ciubota"
|
||
|
Rotty Postat pe 15 Aprilie 2014 07:33 |
||
|
si, bravo ei! Daca i se potriveste "la calapod" o poarta in continuare, daca nu, o inlocueste cu o "cisma" |
||
|
pitiTa_ Postat pe 15 Aprilie 2014 11:06 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| SCOALA COMUNICARII CU MINE SI CU CEILALTI, Sibiu, 18 si 25 februarie 2014 | 2 | De la: Centrul_DOCTUS 20 Ianuarie 2014 18:02 |
| Asociatia Reiki Romania pentru Sanatate organizeaza cursuri | 10 | De la: eu_geminy 21 Noiembrie 2011 15:54 |
| RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI IN RESURSE UMANE SI ORGANIZATII: 16-18 MAR. 2012 | 1 | De la: CLINICAAQUAMARIN 27 Ianuarie 2012 11:26 |
|
|
||
| hellou lume! GRAFOLOGIA | 11 | De la: tini 1 Ianuarie 2014 21:28 |
| CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 20-22 APRILIE 2012 | 1 | De la: CLINICAAQUAMARIN 21 Martie 2012 10:58 |
România pierde 1 din 6 tineri din sistem. Piața muncii achită nota de plată
22 de defibrilatoare publice în 18 orașe. Un trecător poate salva o viață în primele 3 minute dupa un stop cardiac
Sâmbătă, 16 mai, Bikers For Humanity vă invită la acțiunea anuală de donare de sânge!
McHappy Day 2026®: fapte bune care țin familiile împreună