Curs de coafat

Buna ziua,

M-am decis, intr-un final, sa fac niste cursuri de coafat (ma pasioneaza f mult si de mult timp ) dar pana acum nu am avut curaj..ambitie...nu stiu ce mi-a lipsit si de ce mi-a trebuit atata sa ma decid sa urmez niste cursuri pt a ma califica in domeniu si a invata la nivel de profesionist tot ce presupune "lucrul cu parul" ...
Toate bune si frumoase...m-am decis..dar.."Dar unde sa le fac? La ce scoala/cursuri? ..am inceput sa caut pe net..sa ma interesez...sa ma informez...pe net?! o gramada de cursuri si scoli care mai de care.."StilistulTau", cursuri "Maraviglia", centre de formare profesionala...sunt in ceata...mai ales ca m-am apucat sa caut si pareri despre fiecare scoala/centru de cursuri...si sunt in ceata.

Va rog mult sa ma ajutati cu parerile voastre : Daca ati urmat astfel de cursuri? Unde? Ce pret? La ce scoala? Materialele de practica erau incluse in pretul cursului? Profesorii/profesoarele sunt ok ? Ce-mi recomandati (scoala/centru de cursuri)? Precizez ca sunt din Bucuresti si aici ma intereseaza sa fac cursurile acestea de coafat.
Va rog mult sa ma ajutati cu parerile / experientele voatre :)

Va multumesc mult si astept raspunsurile voastre
Ciubota
Postat pe 14 Aprilie 2014 14:18
Personal nu am urmat asa un curs , dar l-am ajutat pe un nepot sa o faca. Nu in Bucuresti , ci in Cluj la "Foarfeca de aur". Sunt buni , iar doamna Mia , sefa te ajuta si cu cazarea intr-un camin studentzesc . A costat 2000 de euro , dar se invata meserie acolo. Cica aia fac frizurile pentru Balul Operei... Intra si tu pe gogu si mai vezi.
Mult succes.
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 15:57
Multumesc frumos
Ciubota
Postat pe 14 Aprilie 2014 16:13
Cu placere.
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 16:18
Ciubota, eu zic sa cauti cursurile care se fac in ploae sau sub dus, astea
sunt in trend.
Pacat ca nu-ti pot da detalii de la mama natura:D
Sau, incepe cu tine , te coafezi misto, faci poze si le pui pe fb. cu anuntul a ce te intereseaza, ai mai multe sanse sa-ti descoperi talentul decat sa inveti sa ai talent,.....doar tai cu foarfeca si Einstein, nu te vede...:)
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 17:18
Ce rea esti....
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 19:49


mmda... si rea si coafata si ciubota si scorpie si numai sfantul ei ajutator o intelege ce mormaie ea acolo... dar asta e pitiTa sau cum si-a mai zis in atatea clone.... ! nu cred ca era asa si cand s-a nascut... mai ales ca atunci nu stia sa vorbeasca si nici sa gandeasca... si era tare dulce ! pacat ca n-a ramas asa la 1 an si 6 luni.....
barboneli
Postat pe 14 Aprilie 2014 20:21
De la: Rotty, la data 2014-04-14 19:49:06Ce rea esti....





N-am vrut sa fiu !


Sa vezi cum o sa curga ofertele in "Ciubota", ca de sf. Nicolae!:)
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 23:27
De la: barboneli, la data 2014-04-14 20:21:04

mmda... si rea si coafata si ciubota si scorpie si numai sfantul ei ajutator o intelege ce mormaie ea acolo... dar asta e pitiTa sau cum si-a mai zis in atatea clone.... ! nu cred ca era asa si cand s-a nascut... mai ales ca atunci nu stia sa vorbeasca si nici sa gandeasca... si era tare dulce ! pacat ca n-a ramas asa la 1 an si 6 luni.....





Vezi ce face evolutia, "iti incurca itele si-ti tulbura apele!"
Numai partea cu "clonele" n-am inteles-o, mi-ai schimbat pampersii si ai ramas cu amintiri fr.?=))
pitiTa_
Postat pe 14 Aprilie 2014 23:34
De la: pitiTa_, la data 2014-04-14 23:27:42
De la: Rotty, la data 2014-04-14 19:49:06Ce rea esti....





N-am vrut sa fiu !


Sa vezi cum o sa curga ofertele in "Ciubota", ca de sf. Nicolae!:)



Radem noi , dar daca face fata cursul cu pricina , sa vezi ce o sa se umple "Ciubota"
Rotty
Postat pe 15 Aprilie 2014 07:33
si, bravo ei! Daca i se potriveste "la calapod" o poarta in continuare, daca
nu, o inlocueste cu o "cisma"

pitiTa_
Postat pe 15 Aprilie 2014 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OPTIMIZARE SI DEZVOLTARE PERSONALA: 4 MARTIE 2011 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 18 Februarie 2011 15:12
RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI IN RESURSE UMANE SI ORGANIZATII: 16-18 MAR. 2012 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 27 Ianuarie 2012 11:26
CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 16 - 18 OCT. 2009. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 13 Octombrie 2009 09:55
IMA vs. Scoala de televiziune 4 De la: garbo_13432 23 Februarie 2018 17:07
TERAPEUTI INCEPATORI CU TEMERI SI INTREBARI: 4 FEB. 2012 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 27 Ianuarie 2012 11:27
Setari Cookie-uri