Parfumuri de vara

Bunaa. Ce faceti?

Avand in vedere ca suntem in toiul verii, ma gandeam sa vorbim putin despre parfumurile pe care le folositi in aceasta perioada. De vreo doua saptamani, am descoperit un parfum nou de la C-thru, Golden Touch. Miroase superb ! Chiar zilele trecute, o prietena mi-a daruit si un BU Hippy Soul, foarte foarte dragut

A mai incercat cineva aceste pafumuri? Alte idei si recomandari sunt binevenite.
camitomescu
Postat pe 28 Iunie 2011 13:02
Incercati parfumurile naturale de la Yves Rocher!Eu folosesc numai Parfumul de LILIAC!!E Super si persista parfumul natural mult ,ff mult timp!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 00:25
Elizabeth Arden- Green Tea
reyya
Postat pe 30 Iunie 2011 00:28
Superior woman Luxury ( FTI) superb...pe gustul meu...
dor72
Postat pe 30 Iunie 2011 00:42
DAVIDOFF . COOL WATER WOMAN . ICE FRESH .
marianamirela
Postat pe 2 Iulie 2011 09:57
Naaahhhh, parfumul de pui cu grapefruit si garnitura de ciuperci portobella e mult mai atractiv, va garantez!
Ciresica
Postat pe 3 Iulie 2011 07:23
LIke, like, like.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2011 07:38
SALUT!

Si eu folosesc parfumuri de la Yves Rocher si sunt f. multumita de ele. Au un raport bun calitate- pret. Il folosesc si eu pe cel de liliac dar si Naturalle miroase fresh si persista.
garbo208766
Postat pe 3 Iulie 2011 14:28
hihihihi, stiam eu ca o sa-ti bagi nasucul daca auzi de mincare!
Tare bun puiul cu fruste, serios...iar mirosul este....usor, de vara si merge cu un vinut usor sau o bere rece si spumoasa sau ma rog chiar si cu suc natural de portocale....
Ciresica
Postat pe 3 Iulie 2011 21:41
ZEN DE LA SHISEIDO......SUPER PARFUM
garbo025131
Postat pe 9 Iulie 2011 21:01
apa cu sapun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azi am mers cu un maxi-taxi si era sa lesin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eugenia69
Postat pe 13 Iulie 2011 17:47
bulgari notte.........
bujardel2000
Postat pe 15 Iulie 2011 12:11
Foarte bune Yves Rocher la fel de bune si de usoare.pentru vara sunt si cele Artistry,precum si Tolsomul barbatesc.
Daca aveti probleme cu transpiratia folositi dodorantele cu bila sau sapun de la Body series,iar sprayul pentru cei carora le transpira picioarele.Tot ptr. picioare pudra Borozin
garbo197910
Postat pe 16 Iulie 2011 15:00
Foarte bune Yves Rocher la fel de bune si de usoare.pentru vara sunt si cele Artistry,precum si Tolsomul barbatesc.
Daca aveti probleme cu transpiratia folositi dodorantele cu bila sau sapun de la Body series,iar sprayul pentru cei carora le transpira picioarele.Tot ptr. picioare pudra Borozin
garbo197910
Postat pe 16 Iulie 2011 15:08
De la: camitomescu, la data 2011-06-28 13:02:40Bunaa. Ce faceti?

Avand in vedere ca suntem in toiul verii, ma gandeam sa vorbim putin despre parfumurile pe care le folositi in aceasta perioada. De vreo doua saptamani, am descoperit un parfum nou de la C-thru, Golden Touch. Miroase superb ! Chiar zilele trecute, o prietena mi-a daruit si un BU Hippy Soul, foarte foarte dragut

A mai incercat cineva aceste pafumuri? Alte idei si recomandari sunt binevenite.



Am folosit cativa ani buni , Tommy Girl - Tommy Hilfiger dar m-am saturat de el si am spus stop iar de curand am cumparat She Wood ( ambalaj roz )
Fata_Morgana
Postat pe 18 Iulie 2011 17:47
muream dreaq proasta si nu stiam ca tre' sa schimbi parfumul la fiecare anotimp

eu abia acum mi-am schimbat parfumul, dupa aproape 30 de ani
am trecut de la arpege la madame rochas
eh, se pare ca mai am de invatat...
michelle_
Postat pe 18 Iulie 2011 18:01
mmmda... frumoasa varsta ptr. a ajunge la asa concluzie... ! cum spune un proverb mon... nu conteaza, mai bine mai tarziu decat niciodata... !!!!!


"apa cu sapun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azi am mers cu un maxi-taxi si era sa lesin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

da' ce... au crescut preturile si la astea... ????? acum sa-ti spun si ceva serios... ! APA nu e buna ! cel putin nu aia de la robinet !!! e asa de poluata... ca atunci cand te speli cu ea, raman o multime, miliarde... de microbi, care mai de care mai imputit... si care se inmultesc cu repeziciune prin locurile... stii tu care ! incearca cu vin ! dar nu cand urmeaza sa mergi cu masina particulara.... !!!
barboneli
Postat pe 19 Iulie 2011 11:24
barbo .. ai ramas socat ?
dar tu nu stii ca apa e scumpa si sapunul de casa se da pe sub mana ?


cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 11:29

io mereu am mai multe, si in functie de cum ma trezesc dimineata, aleg unul sau altul
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 11:34
corect..
eu azi ma dadui cu unu de nu-mi placea ioc,da' e criza,maica si daca tot era p-acolo..

chopard-casmir
cam greutz,mai pt catifea asa..
iasomia
Postat pe 19 Iulie 2011 11:47
asa-s si io...greu ma acomodez cu mirosurile dulci si grele, asa ca le fac rapid cadou
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 11:51
si eu la fel,le marit una-doua....

nu ma acomodez si pace...

dune si kenzo jungle nici nu le mai desfac,fata darnica...
iasomia
Postat pe 19 Iulie 2011 11:54
"barbo .. ai ramas socat ?
dar tu nu stii ca apa e scumpa si sapunul de casa se da pe sub mana ?"


atunci, ramanem totusi la apa si sapun... sau nu ? ca n-am inteles !!! in tot cazul, eu folosesc 94% din cazuri, sapun Dove, crema de corp sau sapun tare ! stiu ca apa e scumpa dar nu stiu ca sapunul de casa se da sub mana ! eu l-as da sub bratz... ! si mai folosim si sapun care contine "Tea tree Oil" ! despre acest ulei, ar trebui sa cititi cu totii... uite aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil

il folosim cam de 15-18 ani ! in fiecare camera avem cate o sticlutza ! deci, cum stam intr-o singura camera... ! aaaa... si o sticlutza in baie ! pe langa ce am pus eu, mai aveti si alte articole... dupa parerea mea, ar trebui citite ! dar binenteles ca e mai important sa achizitionati asa ceva si sa-l folositi ! mai ales cine are copii mici si copii cu acnee... ! are un miros gust tare si neplacut la inceput, noi ne-am obisnuit deja cu el... ! FERITI-VA SA AJUNGA IN REGIUNEA OCHILOR... !!!!!!! in rest, puteti sa-l folositi oriunde... !
barboneli
Postat pe 19 Iulie 2011 12:46
De la: barboneli, la data 2011-07-19 11:24:55mmmda... frumoasa varsta ptr. a ajunge la asa concluzie... ! cum spune un proverb mon... nu conteaza, mai bine mai tarziu decat niciodata... !!!!!


"apa cu sapun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azi am mers cu un maxi-taxi si era sa lesin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

da' ce... au crescut preturile si la astea... ????? acum sa-ti spun si ceva serios... ! APA nu e buna ! cel putin nu aia de la robinet !!! e asa de poluata... ca atunci cand te speli cu ea, raman o multime, miliarde... de microbi, care mai de care mai imputit... si care se inmultesc cu repeziciune prin locurile... stii tu care ! incearca cu vin ! dar nu cand urmeaza sa mergi cu masina particulara.... !!!

cand am citit ce ai scris despre apa de la robinet ca nu e buna mi-am amintit ce-mi povestise o colega de salon cand am nascut.
saraca fata a avut ghinionul sa nasca la 6 luni jumate.. si era de vreo luna si ceva in spital.. iar in timpul acesta prin salon s-au perindat o multime de femei..
pe una si-o amintea cel mai bine si nu in sens pozitiv..
cica femeia, cat a stat in spital, nu se spala deloc cu apa ca sa nu se duca mirosul matern.. ca sa o recunoasca copilul cand merge sa-l alapteze...
seara, in loc sa faca dus cu apa se spala cu propriul lapte
ne povestea fata ca atunci cand intrai in salon.. te lovea un miros....
adryaana
Postat pe 19 Iulie 2011 13:01
Barbo ... ma refeream la sapunul de casa .. ca este mai usor de procurat in anumite medii ..

nu conteaza ce sapun se foloseste... important este sa se foloseasca..

in legatura cu parfumurile .. si eu am mai multe care imi plac si imi place sa le schimb periodic pentru a le simti aroma mai bine. Daca dai numai cu un parfum te obisnuiesti cu mirosul acestuia.
cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 13:01
si eu le schimb... de fapt am mai multe si uneori ma dau cu unul .. alteori cu altul.. in functie de starea de spirit si eveniment...
zi de zi nu ma dau cu parfum ci cu deodorant solid sau spray..
adryaana
Postat pe 19 Iulie 2011 13:12
nina ricci "love in paris"..cred ca asta imi place cel mai mult...
am informat lumea ca s-a terminat si am primit altul dar asta e tot nina ricci dar "premier jour"
na.. asta e.. si asta e ok.. dar nu e "love in paris"
adryaana
Postat pe 19 Iulie 2011 13:22


cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 13:28
" imi place sa le schimb periodic pentru a le simti aroma mai bine. Daca dai numai cu un parfum te obisnuiesti cu mirosul acestuia."


pai asta e si interesul... al meu cel putin !!! ca si michele, nevasta-mea foloseste de multi ani, acelasi parfum... ! asa o gasesc mult mai usor... cand plec s-o caut ! asa, nici cainele meu de vanatoare nu se incurca... ! eu ii dau sa miroasa chilotii ei si el vine dupa 1/2 ora cu scula vecinului in gura...... ! si uite asa, traim noi fericiti si impreuna.... pana la adanci batraneti !!!

barboneli
Postat pe 19 Iulie 2011 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri de vara 31 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 13:07
Bratarile cu snur rosu de matase 9 De la: cri_cat 3 Ianuarie 2012 23:46
Unghii cu gel 2 De la: garbo164791 25 Iulie 2014 12:30
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 14:57
as vrea un sfat 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 13:08
Setari Cookie-uri