cu copii/bebei la mare

buna....sunt din oradea si la sfarsitul lunii vreau sa merg cu maicamea si cu micutu la mare si nu stim cum sa facem cu carucioru.....sal ducem?cum am putea?ce sa facem?ne puteti ajuta va rog?voi cum ati facut?din fericire al meu mai suge deci cu mancarea nu vom avea probleme.....astept un raspuns.....va multumesc
scolaritzas
Postat pe 7 August 2010 14:27
intrebarea era legata de carucior?? asta e marea ,,dilema"? ...il strangi si il pui in masina sau in tren , autocar , microbuz sau cu ce mijloc de transport vii...care e marea problema?? sau trimite carutul prin posta , pana termini concediul ajunge si carutul
reyya
Postat pe 7 August 2010 14:31
De la: reyya, la data 2010-08-07 14:31:06intrebarea era legata de carucior?? asta e marea ,,dilema"? ...il strangi si il pui in masina sau in tren , autocar , microbuz sau cu ce mijloc de transport vii...care e marea problema?? sau trimite carutul prin posta , pana termini concediul ajunge si carutul

Da era legata de carucor.....dar e destul de mare caruciorul si nu stim cum ne vom descurca si cu carucior si cu bagaje si cu micutu....sper sa incapa.....noi mergem cu trenul la cuseta...
scolaritzas
Postat pe 7 August 2010 14:35
imprumuta unul pliant.
Doara
Postat pe 7 August 2010 14:37
pei cumpara un carut care se poate strange si ocupa cat mai putin spatiu..sau cumperi din Cta ..si la dus te duci fara carut..daca ocupa prea mult cel pe care-l ai prezent.
reyya
Postat pe 7 August 2010 14:37
De ce nu mergeti la Baile Felix? E mult mai aproape, mai frumos, apa este mult mai curata si poate face baie si bebe. De ce sa-l supuneti la un drum obositor si la o atmosfera care sigur n-o sa-i fie prielnica inutil?
nicoletta_kidz
Postat pe 17 August 2010 14:53
hmmmmmmmm

stiai ca apa de la Felix e radioactiva si contraindicata in unele afectiuni sau pentru anumite situatii?

in bolile cardiovasculare, spre exemplu, pentru unii, e interzis cu desavarsire a face baie la Felix!

deci - PRUDENTA!
panty_C
Postat pe 17 August 2010 14:58
Bineinteles ca da. Stiu ca au voie copii doar maxim o ora pe zi. Si la soare doar pana la 10.30-11.00 dimineata. Dar statiunea este foarte frumoasa, exista un par cu lacuri in care sunt pesti, broaste testoase. Mi se mare un loc mult mai frumos decat la mare.
nicoletta_kidz
Postat pe 17 August 2010 23:25
Scuze, in graba am uitat sa precizez ca au voie in apa copii maxim o ora pe zi
La mare am fost si eu cu fetita 2 zile, dar am fost doar la piscina, nu am avut curaj sa intru cu ia in mare; e prea urata apa.
Pup
nicoletta_kidz
Postat pe 18 August 2010 17:01
am un bebe de cinci luni si am fost cu el la mare.am stat o saptamana. pe plaja am stat de la 7 la 10 in scaunel de masina si sub umbrela. Daca nu este expus la soare in orele critice, cred ca nu este o problema in a merge la mare cu bebelul. si al meu mananca san, deci cu mancarea am rezolvat-o.Am avut la noi si patut si carut (tot tacamul) nu s-a imbolnavit, nu si-a schimbat rogramul. sunt deja doua saptamani de cand ne-am intors si totul este in regula.bafta
elena74_kidz
Postat pe 23 August 2010 08:33
Si noi am fost la mare la fel, atunci cand Maria era mica, manca doar san si suc de fructe. Acum nu am avut curajul sa mergem pentru ca nu avem incredere sa mancam la mare in nici un restaurant cu copilul. O sa mergem la anul in Bulgaria sau in Turcia.
nicoletta_kidz
Postat pe 23 August 2010 17:43
pana la urma am facut schimb de carucioare cu o cunostinta....cat suntem la mare......apoi mil schimbam inapoi.....dar ma tot bgandesc sa vand caruciorul pe care lam cumparat eu si sami iau unul nou......numma nu stiu cui sal vand....aveti vreo idee?
scolaritzas
Postat pe 24 August 2010 11:51
De la: scolaritzas, la data 2010-08-24 11:51:09pana la urma am facut schimb de carucioare cu o cunostinta....cat suntem la mare......apoi mil schimbam inapoi.....dar ma tot bgandesc sa vand caruciorul pe care lam cumparat eu si sami iau unul nou......numma nu stiu cui sal vand....aveti vreo idee?
..posteaza-l si tu pe ocazii..si reusesti sa-l vinzi>>LA UN PRETZ ACcEPTABIL!
marea77
Postat pe 24 August 2010 11:55
Nu neaparat trebuie carat un carucior cu trenul (sau cu masina). Sunt vile care-ti pot oferi un carucior (fie tip umbrela, fie mai mare), exemplu vila Rocco - http://www.vilarocco.ro, sau sunt convinsa ca in Constanta se poate gasi printr-o mamica de pe unul din forumurile de copii un carucior de imprumut pentru cateva zile.
silverchair63
Postat pe 6 Septembrie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa dam o mana de ajutor sinistratilor! 10 De la: yyoana_62 31 Iulie 2010 23:19
Hai sa scriem poezii. 57 De la: dancris 12 Mai 2010 13:56
CALENDARE personalizate pentru 2010 1 De la: alexandra 3 Decembrie 2009 23:28
imbracaminte si incaltaminte la preturi modice http://galmariatunde.blogspot.com 1 De la: pinky 26 Februarie 2010 19:22
Vand carucior Hauck 3 roti 1 De la: adrica 18 Decembrie 2009 23:01
Setari Cookie-uri