baiatul meu tresare din orice

bebele meu are 3 luni si o sapt si se sperie f usor. nu plinge dar de ex ziua imi doarme numai in brate ca daca il las jos la orice zgomot tresare si se trezeste. nu plinge la zgomote de aspirator, foen, dar doarme iepureste. de ex daca tuseste cineva, se trezeste.
aveti vreo sol? cumnata tot imi spune sa ii torn cositorul, dar problema e ca eu stau in anglia si nu cunosc pe nimeni sa stie cum se face asta.
va multumesc anticipat pt raspunsuri.
mioara82
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:47
si al meu copil la fel facea la 3 luni si mi sa recomandat sa ii torn cositor dar nici eu nu le aveam cu asa ceva asa ca l-am dus la un preot care ia citit ceva si a trecut peste el.o perioada nu am mai avut probleme dar a luat-o de la capat si ma invatat cineva atunci cand il culc seara sa dau in camera unde doarme el cu tamaie si sa spun de 3 ori tatal nostru si a avut efect.

camera sa fie curata si cel care face asta la fel deci.....no sex
anaROBERT
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:38
mersi pt raspuns. ma gindeam eu ca tb sa fac ceva de genul asta, faza e ca el doarme in pat cu noi. pt cit tp tb sa fac asta cu tamiia? pina ii trece? oricum cu sexul e greu , cu el linga noi, aproape ca nu mai stiu ce e aia, dar asta e, s-o face el mare.
mersi pt sugestie inca o data
mioara82
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:40
buna dragi mamici, eu sunt din ardeal, nu am auzit de treaba cu cositorul, insa pot sa iti spun ca si Filip patea la fel, acum e mare,9 luni, nu se mai intampla. Speriata m-am gandit si eu la ceva patologic, sa nu fie semn de vreo afectiune, soacra mea tot asa imi spunea ca sa merg cu el la preot sa ii citeasca ca nu e normal asa. am vb cu dr. si mi-a explicat asa: astea sunt reflexe ale copiilor care cu timpul dispar, e normal sa le aiba Insa trebuie sa fii atenta atunci cand tresare, banuiesc ca isi deschide bratele, ideea e sa nu ramana mai multe secunde in felul asta, cumva intepenit. Doar daca se intampla asta ar trebui vazut copilul de catre un neurolog. Sper ca am fost si eu de folos, va imbratisam
mama_lui_Filip
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:04
si andrei tresarea cand era mai mic, se trezea din somn si tremura si era si teapan si m-am speriat sa nu aiba ceva, sa nu aiba boala copilului sau ceva de genu, am pus si raul in fata, cu timpul i-a trecut, nu cred ca e ceva sa te sperii prea tare, poate ca asa e cu ei cand sunt mai mici, eu de mic l-am invatat cu galagie ca sa nu se trezeasca din orice
Laura_M
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:02
multumesc de raspunsuri, nu ramine intepenit, doar deschide bratele si isi revine imediat, in 2 secunde. sper sa ii treaca cu timpul, parca nu se mai sperie f tare ca in primele saptamini.
va pupam
mioara82
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:36
nu e bn cu cositor
kidz007774
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sunt bebelusii vostrii la 4 luni? 66 De la: aliadi 1 Februarie 2010 12:37
Cand scot bebele pt prima data la plimbare? 29 De la: office_salinasusesi_ro 13 Martie 2010 08:13
TBC- Bacilul Koch, o problema.... 10 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 17:26
buna.. 4 De la: garbo_11765 12 Martie 2013 10:59
VITAMINA D3 SOL.INJ 1 De la: alinacristina 24 Martie 2010 16:11
Setari Cookie-uri