NUNTA DUPA BOTEZ

Oare sunt mamici care au facut nunta dupa botez? la noi a venit pichindelul nostru pe neasteptate si nu a vrut sa astepte pana dupa nunta, iar acum o sa fie domnisor de onoare la nunta noastra....
denis2009
Postat pe 18 Martie 2010 15:49
denis ti-am raspuns pe cafeneaua forumului dar iti mai zic si aici nu iti mai face prb nu esti singura in aceasta situatie sunt f multe femei care din diverse motive nu au facut nunta si o fac atunci cand pot
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 15:52
si acum fie vb intre noi numai se pune prb neaparat de puritate cand vezi bine pe la tv ca se fac mirese pe banda de doua trei ori asa ca stai tu linistita
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 15:53
eu nu am facut nici nunta, nici botez, nu sunt amatoare la acest capitol. pur si simplu m-am casatorit la primarie, iar lui bb nu i-am facut cumatrie ca nu vad rostul. va pup
irene13
Postat pe 18 Martie 2010 15:55
denis 2009 de ce nu le faci impreuna? Si nunta si botezul?
Pitu
Postat pe 18 Martie 2010 16:05
botezul l-am facut deja de jumate de an, dar nu mi-am gasit si sala sa fac nun ta doar anu acesta. deja copilul are 1 an, nu puteam sa nu il botez pana acum..
denis2009
Postat pe 19 Martie 2010 15:04
denis2009 cunosc multe fete care au facut nunta dupa botez stai linistita. nu baga in seama ce zice lumea,gura lumii v-a fi tot timpul rea,poti sa fi perfecta.Am o verisoara care barfea toate miresele ,motivul "de ce se imbraca in rochie de mireasa daca nu mai sunt pure ?"
Asa ca nu te stresa,oricum ai fi si oricum ai face ,lumea tot timpul v-a avea ceva de barfit.
bau
Postat pe 19 Martie 2010 15:11
ai dreptate bau ca lumea oricum comenteaza. la nunta la cumnata mea a fost un adevarat circ inainte. cum domne sa se imbrace in mireasa cand ea e gravida in 6 luni.cum apare ea in fata preotului ,etc etc. asa ca ignora gura lumii si imbraca rochita de mireasa .stii vb aia" gura lumii o astupa doar pamantul".
gaby8101
Postat pe 19 Martie 2010 15:27
Gaby mai cunosc o nunta la care o facut lumea gura ca o furat mireasa prea devreme,asta insemnand pe la 22 jum.Niciodata nu o sa-i poti multumii pe toti.
bau
Postat pe 19 Martie 2010 15:32
comnetarii la nu8nta...
Pai la mine la nunta au comentat din plin. In primul rand soacra cand i-am zis ca nu ma imbrac in alb si nu-mi pun nimic pe cap.
Eu eram insarcinata in 3 luni la nunta, dar bb nu a venit pe neasteptate noi ne-am gandit cum sa-l proiectam sa nu se vada prea tare la nunta. Bineinteles ca au comentat toti.
Apoi eu m-am imbractat in aURIU FARA SA PUN NIMIC PE CAP ALT SUBIECT DE BARFA.
Am avut nasi necasatoriti un prieten bun al nostru si cu o pritena de-a lui. Bineinteles ca toti au comentat.
Stiti ca se obisnuieste ca sa iti chemi domnisori de onoare acasa. Eu nu am chemat ca am zis sa plece toti de la sotu, mama ce s-au crizat niste neamueri.
Am tras artificii k la 1 decembrie, iar comentarii k stricam banii aiurea.
Sotul are un var primar preot dar ne-a cununat alt preot prieten cu noi k am zis k trebe sa te intelegi cu preotul, sa-i fi auzit pe neamurile lu sotu in biserica.
Si daca vreti va mai zic...
viobregar
Postat pe 19 Martie 2010 15:54
doamne doamne ce ma asteapta....dar ce sa fac.. aveti dreptate gura lumii nu o putem inchide, trebuie doar sa nu ii bagam in seama. mai am o luna pana la nunta...deja am stomacul in gat....
denis2009
Postat pe 26 Martie 2010 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand 1 De la: garbo179032 9 Decembrie 2010 17:15
superr ofertaaa 2 De la: pinky 20 Ianuarie 2010 00:39
Ce culori alegeti pentru o lenjerie de pat? 5 De la: garbo_384897 11 Noiembrie 2013 13:36
vand carucior primii pasi 6 De la: fleurdelis 7 Iulie 2010 22:50
Little Tikes centru sport 1 De la: BebeicaShop 22 Ianuarie 2010 22:21
Setari Cookie-uri