Calculul pentru aflarea sexului la bebe :)

Stie cineva metode pentru a afla sexul copilului?
2na_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 10:46
Din batrani am aflat un calcul dar care la mine nu se aplica pentru ca sotul este mai mic decat mine: aduni varsta ta in momentul conceptiei cu luna si daca rezultatul este un numar impar vei face baiat, iar daca este par - fata.
Succes celor care-l incearca! Si sper sa ma ajutati si pe mine ... :(
2na_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 11:03
Nu cred ca stie cineva cu adevrat vreo metoda:) Si noi ne doaream tare mult o fetita dar acum ca e baiat sunt tare tare mandra de el si imi este foarte drag. Cum se spune din batrani sanatos sa fie bebicul ca il vei indragi la fel de mult orice ar fi.
aliadi_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 11:08
nu stiu ce am patit de am facut numai greseli de scriere :) adevarat, doream....
aliadi_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 11:09
buna mamicilor....eu chiar luna trecuta am fost la dr sa vad daca totul e ok, pt o a doua sarcina. si la un moment dat ma intreaba doctora ce vrem fetita sau baiat.am ramas f surprinsa pt ca nu prea cred in asa ceva.si i-am raspuns ca vrem baiat pt ca avem deja o fetita. si mi-a calculat si mi-a spus data cd ar trebui sa ne iubim pt a avea baietel. a spus ca perioada fertila are intre 4-6 zile si primele 3 zile sunt mari sanse de a face fetita si ultimele 3 de a face baietel. asa ca ramane de vazut daca a a vut dreptate,eu urmandu-i sfatul.


am sa va spun cd o sa am vesti.va pup si succes.
horobeanu
Postat pe 4 Februarie 2010 13:02
Am o cunostinta care are deja 3 baieti incercand sa faca o fata. Acum e din nou insarcinata si sper sa fie fata ca altfel e in stare sa il faca si pe al 5 lea :) Sarcina usoara.
aliadi_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 13:06
Am vazut si pe internet aceasta metoda, dar la cat de mult imi dorec eu un bebe prefer sa in fiecare zi din perioada fertila, sa nu pierd iar "trenul".
2na_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 14:02
Buna dimineata dragelor! FLEXASHOP BUCURESTI va invita in showroom-ul din Galeriile Mobexpert Baneasa, pentru a cunoaste gama noastra de mobilier modular si accesorii ce se adapteaza perfect tuturor necesitatilor copiilor in crestere. Acelasi mobilier poate fi folosit de la 2 pana la minim 14 ani. Va asteptam :)
flexashop
Postat pe 6 Februarie 2010 11:05
buna tuturor mamiciloe eu sunt o vitoare mamica(18 saptamani de sarcina) si im doresc super mult o fetitza dar vb aia sanatosa sa fie orice ar fi...peste o sapt ma duc la ecograf si voi sti exact ....
deeiutza
Postat pe 26 Februarie 2010 18:58
Buna tuturor! Am auzit despre metoda ciclului hormonal, in care sincer nu am de ce sa cred. Personal am avut niste dereglari hormonale asa ca nu vad cum s-ar putea spune cand este momentul propice pentru a concepe fete sau baieti.
forbiden
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asociatia''sos infertilitate'' 1 De la: garbo162865 14 Iulie 2010 17:00
conceptia si sarcina la mame diabetice 14 De la: vlase_daniela 7 Noiembrie 2009 16:09
gravida sau nu ? 3 De la: ale_micutza 11 Iunie 2010 19:04
Buna 8 De la: Anne_Mary_Stoicanescu_1 17 Octombrie 2013 22:12
am nevoie de ajutorul vostru!! 10 De la: anaROBERT 3 Februarie 2010 23:23
Setari Cookie-uri