cursuri balet in sectorul 1



Buna mamici,


va rog sa ma ajutati, daca stiti vreo sala de balet in sectorul 1, dati-mi de stire.
fetita mea, are 8 ani si are picior valg bilateral ( ambele) si mi s-a recomandat baletul.

multumesc,
Alina
DUTUBIMBI
Postat pe 3 Februarie 2010 22:52
Important pt. alegerea unui curs de balet !
La alegerea cursurilor de balet (scoli de balet) este foarte important sa va asigurati ca aceste cursuri sant predate de o balerina sau o fosta balerina profesionista . Singurii balerini si balerine ,,adevarati" sant absolventii LICEELOR de COREGRAFIE (renumite fiind cele din Bucuresti si Cluj).
Atentie ! Nu trebuie facuta confuzie intre liceele de coregrafie si sectiile de coregrafie ale scolilor populare de arta , cluburi sau scoli particulare ( ele se adreseaza amatorilor) si nici cu facultatile de coregrafie unde se studiaza o alta forma a dansului - dansul contemporan ( exceptie cei care sant si absolventi ai lic. de coregrafie)
Deasemenea este importanta experienta de scena in calitate de balerina (ex. Opera sau Opereta ) dar si experienta pedagogica ca prof. de balet.
Educatia primita in liceele de coregrafie si experinta dobandita in calitate de balerin(a) pe diverse scene isi vor spune cuvantul in pregatirea cursantilor ( insusirea corecta a tehnicilor specifice baletului dar si posibilitatea de a patrunde in tainele acestei arte) .
irinast
Postat pe 17 Februarie 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curs Prim Ajutor Bebelusi 2 De la: marirai 5 August 2009 09:38
diversificarea alimentatiei la bebei 74 De la: eu_geminy 19 Noiembrie 2010 01:39
vitalact - vand ! 1 De la: kidz007948 4 Mai 2010 12:42
VAND CARUSEL FISHER PRICE , PREMERGATOR HAUCK , CADITA CU SUPORT METALIC ... 1 De la: ana_t 17 Aprilie 2010 12:11
VACCIN OBTIONAL LA COPII 14 De la: ramonanr1 31 Mai 2010 14:41
Setari Cookie-uri