plansul in somn

buna,ma confrunt si eu cu o problema de cateva sapt.bebica mea atunci cand doarme cam dupa o ora incepe si plange in somn.Nu stiu ce sa fac,incerc sa o linistesc fara sa o trezesc dar nu am nici un succes,ii dau suzeta tot degeabaabia cand o iau in brate se mai linisteste si se opreste din plans.As vrea sa stiu care e cauza????????????? astept raspuns apropo avem 3luni si in rest suntem bine
ramymamy
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:14
buna!cauze pot fi mai multe...cred...nu sunt in in domeniu! dar ce iti spun este din experienta! am si eu un bebe de 4 luni si 11 zile! poate sa se trezeasca de o anumita durere ,puternica sau mai putin puternica, de foame ,de sete ,eu stiu...poate si sa viseze ceva....oricum nu cred ca este cazul sa te ingrijorezi,mai ales ca in rest nu aveti nici o problema!incearca sa ii dai putin ceiut sau san...daca o alaptezi ! va pup si va doresc multa sanatate!
Alex_Marian
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:21
nu ii este foame daca ii dai suzeta o tine un pic inainte sa o scuipe? Daca o tine un pic dupa care o scuipa poate ii este foame sau chiar sete.Sa nu-i fie rece, manutele ii sunt calde cand te duci la ea sa vezi ce o deranjeaza?daca nu-i nici una din cate le-am enumerat eu cu siguranta vrea la mama acolo e mult mai bine
alinakatt
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pictura pentru micut 17 De la: office_salinasusesi_ro 15 Martie 2010 16:36
alimente interzise in timpul alaptarii 80 De la: mihaela_dardac 8 Februarie 2017 12:45
cat doarme bebe? 41 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 07:56
problema cu mancarea 4 De la: 4 Februarie 2009 12:53
sfat 32 saptamani 4 De la: garbo_466964 21 Mai 2017 16:26
Setari Cookie-uri