Concurs "Scrie-i lui Mos Carciun!" -www.piticulvesel.ro

Scrisoare catre Mos Craciun
_
Scrie-i si tu Mosului o scrisoare si poti castiga un sac plin cu jucarii, in valoare de 500 lei, din partea magazinului Piticul Vesel !

Nu uita sa-i scrii Mosului numele tau, varsta si cat de cuminte ai fost anul acesta.
Aminteste-i Mosului care sunt cadourile pe care ti le doresti sub bradul de Craciun.


*Castigatorul va fi desemnat prin tragere la sorti in data de 22.12.2009.
Pentru a scrie mesajul tau, acceseaza link ul de mai jos:
http://www.piticulvesel.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=101&t=385
alexandra_kidz
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:47
Mos Craciun, anul acesta va fi cu totul si cu totul special pentru familia noastra! Eu sunt Stefan, si am 1 an, si voi avea onoarea sa te cunosc si sa vorbesc anul acesta cu tine. E adevarat ca te-am vazut si anul trecut dar, nu prea am putut decat sa ganguresc , de emotie. Ti-am si zambit un picut, dar m-am speriat de barba ta alba si am inceput sa plang. Anul acesta am mai crescut, sunt mai vanjos, pentru ca am papat tot din farfurie , si nici nu ma mai sperii asa usor.
Stiu sa merg singurel, sa beau lapte singurel, stiu sa fac boroboate. Ba stiu sa si cant un pic, si bineinteles am invatat sa folosesc clopotelul, sa pot si eu ura si colinda. Cand rad si sunt fericit , stiu ca imi fac si parintii fericiti. Cea mai mare distractie a mea e sa merg in fata oglinzii, sa cant si sa dansez impreuna cu prietenul meu din oglinda. Cand am chef sa dansez, bat din palme si ridic manutele in sus, pocnind din degete. Asa m-a invatat mama. Vorbesc mai tot timpul cu mama si bineinteles ma joc toata ziua cu ea. Asa am invatat sa spun lumna, adica lumina, chiar inainte de a spune papa si apa. Abia astept sa vad bradutul . Am auzit ca e foarte frumos, cu multa lum..na si tu, Mos Craciun , trebuie sa imi pui cadouri sub el. Ti-am scris aceasta prima scrisoare, sa-ti spun ca te astept cu nerabdare si ca as vrea in primul rand sa ne aduci multa sanatate , ca daca am fost cuminte, stiu ca imi vei aduce si un cadout mititel . Te pup si te astept, Stefan.
adivera
Postat pe 5 Decembrie 2009 02:12
buna MOS CRACIUN
Eu sunt GABRIELA si am 10 ani in fiecare an,astept cu nerabdare venirea ta.
Stiu ca si anul acesta ai sacul plin de jucarii pentru toti copii cuminti.
Mie imi place foarte mult sa impodobesc bradul si sa ascult colinde.
In fiecare an o ajut pe mami la cumparaturi.
Nu-mi doresc prea multe sunt multumita cu orice cadou,niciodata nu am facut liste cu ce vreau sa primesc de la MOSUL
Asa ca iti doresc tie MOSULE sanatate ca sa poti face fericiti toti copii
PA MOSULE!
rodi1
Postat pe 8 Decembrie 2009 04:23
buna mosule as dori sa te cunosc
sunt daiana o fetita de 10 ani
sunt o fire zglobie
as dorii ca mosul sa treaca si pe la mine anul acesta mai bogat, cu toate c este criza
o sa mpodobesc bradul mpreuna cu mama
dar sub el, astept ca mosul , sa aseze cadouri
pa mosule te pup si te astept cu nerbadare
kidz005931
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:06
HOHOHO!!!mosule eu deja am pregatit in casa totul,atmosfera e de sarbatoare,stiu ca e cam repede,dar m-am gandit ca si Mos Neculaie trebuie sa fie primit cum trebuie...sunt o fetita de 7 ani,ascultatoare,intelegatoare,o ajut mereu pe mami la treaba, am si o surioara de 1 an si 4 luni,pe care o iubesc foarte mult,si tot tu Mosule mi-ai trimis-o in dar, acum 2 ani am fost tare fericita cand am aflat ca voi avea o surioara,deci stiu ca Mos Craciun exista si indeplineste orice dorinta, vreau ca si in acest an sa vii pe la mine....eu deja am invatat multe poezii si colinde,chiar si un dans specific de craciun ...ce mai, sunt total pregatita sa te intampin asa cum trebuie!!!Oare te-am convins Mosule???
oanaoaky
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:17
buna
sunt alexandru si am 9 ani
sunt un baiat cuminte, nvt carte, dar mosul a venit prea sarac
pe criza asta il astept si pe mosul dar sa fie mai darnic
astept sa puna sub brad cadourile
kidz005932
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:21
Nu va suparati dar as vrea si eu sa stiu castigatorii concursului, ori pe piticulvesel.ro am sesizat ca nici nu mai este concursul
adivera
Postat pe 6 Ianuarie 2010 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Camera copilului, a lume magica 2 De la: no1liz 11 Ianuarie 2013 18:55
bebei nascuti in toamna anului 2008 2 De la: elanicol 29 Octombrie 2009 15:58
Vand Aptamil HA1 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:20
Vand carucior chicco trio enjoy 3 piese 4 De la: kidz006758 10 Februarie 2010 13:27
VAND SCAUN AUTO CAM 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:55
Setari Cookie-uri