Concurs FasTracKids

Viziteaza site-ul www.futurefactory.ro si alege din orar un curs care crezi ca este cel mai util sa-l urmeze copilul tau in luna noiembrie si posteaza pe Forum raspunsul tau argumentat. Cel mai bine argumentat raspuns va castiga unul din cele trei programe de mai jos:
Fastrack Explorers - Distractie, o aventura pentru copiii de 2 4 ani, Acest curs dureaza 3 ore, de 1 5 ori pe saptamana, timp de 40 de saptamani.
FasTracKids Core - O data pe saptamana, un curs de doua ore, timp de doi ani, acest program exceptional dezvolta copilului dumneavoastra abilitatile necesare pentru a reusi la scoala si in viata.
Fastrack Signing Te intrebi cateodata ce gandeste bebelusul tau sau de ce este suparat? Acest program de comunicare timpurie este conceput special pentru sugari si copii mici cu varste cuprinse intre 6 luni 2 ani, care pot auzi. Cursul are loc o data pe saptamana si dureaza 45 de minute, potrivindu-se programelor incarcate.

Nu esti din Bucuresti? Cauta centre unde se desfasoara aceste cursuri pe www.ftk.ro.

Concursul se desfasoara in perioada 9-18 octombrie 2010.
AndraMicu_delly
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:36
M-ar interesa cursul Fastrackids Core,sambata,pentru ca atunci este mai odihnit decat in timpul saptamanii,dupa gradinita.Sunt convinsa ca acest curs l-ar ajuta foarte mult,ar fi o consolidare a ceea ce invata la gradinita si acasa.Temele de studu mi se par foarte bine alese de profesionisti,in special "scopuri obiective in viata".Si-ar consolida limbajul,comportamentul,logica,gandirea si cunostintele in domenii fundamentale,folositoare mai tarziu.
tdj31
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:14
Pe mine ma intereseaza cursul FTK Explorers pt varsta de 2-4 ani, sambata dimineata.Fetita mea are 2 ani si 10 luni si inca nu merge la gradinita darr ii plac copii la nebunie si sunt curioasa cum s-ar comporta la cursuri ea fiind din fire ffff comunicativa, vorbareata, sociabila.Am o colega de serviciu care si-a inscris de o luna baietelul de 3 ani la cursul FTK Core si este fff multumita de ceea ce invata acolo.
m_monika2002
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:41
Copilul meu e cooperant in general .... dimineata . Dar acum sa vedem care zi din saptamana ar fi ideala pentru el ?
In weekend petrecem toti trei si uneori ii luam si pe bunici ... prin urmare nu l-as priva de ceea ce inseamna viata "impreuna" . As alege luni dimineata ... ar fi si un motiv personal ... nu mi-a placut niciodata lunea dimineata ... asa, pentru el va fi un motiv in plus sa inceapa saptamana cu ceva"altfel " sa fie o continuare a weekendului si a jocului din familie. Sunt sigura ca si lui i-ar placea lunea dimineata pentru ca in fiecare duminica seara trebuie sa negociem daca eu voi merge sau nu la serviciu a doua zi . In acest fel , atmosfera de duminica seara va fi vesela si optimista !
kidz3101
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:04
si eu sunt interesata de cursul Fastrackids Core pentru fiul meu care are aproape 6 ani si este in ultimul sau penultimul an de gradi(asta ramane de vazut), mai ales pentru o socializare mai buna.este un copil istet dar imi pare rau de multe ori ca este atat de interiorizat, pare timid si se deschide foarte greu in fata oamenilor pe care nu-i cunoaste.intr-un cuvant, nu este sociabil.
il implicam in diferite activitati tocmai pentru a socializa mai bine.nu stiu daca l-ar putea ajuta un astfel de curs, dar merita sa incercam.
intr-adevar, sambata ar fi ok si pentru noi.
as mai putea opta si pentru Fastrack Signing , pentru fetita mea de 1 an si 3 luni.
carmenbogdan76
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:58
cine este castigatorul? ne tineti in suspans?
sunt singura curioasa?
carmenbogdan76
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:12
Castigatoarea este Carmen76
AndraMicu_delly
Postat pe 12 Noiembrie 2009 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 1 De la: roxyale5 7 Septembrie 2008 13:28
avem nevoie de ajutorul tutturor mamelor 2 De la: larisa_ana 1 Decembrie 2009 18:42
Concurs "Scrie-i lui Mos Carciun!" -www.piticulvesel.ro 7 De la: adivera 6 Ianuarie 2010 22:18
Imbracaminte copii fabricata in Romania marca Pifou 1 De la: Pifou__hainute_pt_copii_fabricate_in_Romania_ 30 Ianuarie 2010 03:18
vand patut de lemn, carucior Hauck-Roadstar SL, cantar electronic Tefal, pompa san electrica Nuk, balansoar Bertoni, bonus scaun de masa 5 De la: garbo165855 31 August 2010 11:09
Setari Cookie-uri