unde mergeti in vacanta?

Recomandati-mi un loc pentru vacanta cu bebe,la vara.stiu ca e inca devreme,dar vreau sa aflu cum v-ati distrat si unde,cam ce costuri implica.Noi nu am mai fost intr-o vacanta de 4 ani,fie ca l-am nascut pe bebe intr-o vara,in alta am facut curat,etc.Dar imi doresc enorm o vacanta anul acesta,pentru copilul meu,dar si pentru noi ,parintii,fiindca e necesara ca sa-ti incarci bateriile,mai ales ca vom fi foarte ocupati daca apare si bebe 2!Va multumesc!
lara_kidz
Postat pe 18 Februarie 2009 23:53
anul trecut, in iulie, cand avea andrei 10 luni, am mers cateva zile la moeciu. nu mai stiu cat a costat , am stat la o pensiune si ni s-a parut destul de scump (parca 800 de mii pe noapte, ceva de genul, si nu includea decat micul dejun pretul asta), dar sunt multe pensiuni acolo si daca ajungi l ao ora civilizata (noi am ajuns la 10 seara ), poti sa stai sa cauti si sa alegi. Andrei a fost tare incantat de toate anmalele (gaini, vaci, cai etc), peisajul super, si unde pana atunci nu prea manca, acolo a mancat cat 7 de nu-l mai rtecunosteam. Singura proglema a fost ca s-a constipat (nu stateam sa ii gatesc mancarici lui asa ca in afara de fructe si cereale, manca doar mancarica la borca (nestle, humana etc), asa ca s-a cam cosntipat), dar altfel a fost o mini-vacanta destul de reusita (stotul nu reusea sa scape de tel de munca dar altfel a fost ok )

Anul asta am vrea sa mergem si la mare undeva, dar de data asta undeva unde sa ppoata sa manance si copilul mancare gatita ceva. Cautam inca.
ruschita
Postat pe 19 Februarie 2009 08:48
buna....am fost si eu la Moeciul de sus ....intr-adevar o zona superba,linistita.eu am stat la o familie care inchiriau vila si ne gateau ei.

chiar a fost ff frumos...daca ai nevoie de liniste.

succes si sper sa ai o vacanta super!!
horobeanu
Postat pe 19 Februarie 2009 10:02
Da,am mare nevoie de liniste,de aer curat !Multumesc de sugestii,caut pe net mai multe informatii despre Moeciu.Multumesc inca o data.
lara_kidz
Postat pe 19 Februarie 2009 17:41
e in apropiere de bran (brasov). ce e cel mai frumos acolo (in afara de peisaj si liniste ) e ca e racoare vara . Noi fiind din bucuresti am apreciat f mult asta (ca venind dintre betoanele bine incinse ale bucurestiului ne-am felicitat pt initiativa de a lua in bagaj haine de tot feluk:si mai de vara si mai de toamna: o singura noapte am prins poaie acolo dar a doua zi de dimineatza era chiar racoare-racoare. pe urma s-a indreptat vremea si era ok, nici frig nici canicula ) Si poti sa vizitezi la o adica Branul, mai e si nu stiu ce pestera pe acolo daca te pasioneaza, brasiovul desigur, poiana brasov, teleferic etc. (dar cum ai zis si tu, gasesti pe net toate detaliile posibile si imposibile)
ruschita
Postat pe 19 Februarie 2009 18:00
sambata de sus
pensiunea izvorul sambata, daca vreti liniste , relaxare.
noi am fost cand andrei avea 8 luni si s-a comportat f bine. De mancat va gateste gazda acolo. Noua ne-a placut.
sabina82002
Postat pe 20 Februarie 2009 22:08
Eu de exemplu in vara asta imi duc copii in Delta Dunarii......mai precis la Sf.Gheorghe.......
O alta locatie este Sibiel langa Sibiu un loc minunat pt o vacanta linistita........
Maramures este iar o solutie indiferent de anotimp.......isi merita toti banii.
oto_otto2000
Postat pe 22 Martie 2009 07:56
Eu de exemplu in vara asta imi duc copii in Delta Dunarii......mai precis la Sf.Gheorghe.......
O alta locatie este Sibiel langa Sibiu un loc minunat pt o vacanta linistita........
Maramures este iar o solutie indiferent de anotimp.......isi merita toti banii.
oto_otto2000
Postat pe 22 Martie 2009 07:56
Multumesc tuturor de sugestii!Sunteti niste dragute ca de obicei!
lara_kidz
Postat pe 28 Martie 2009 21:25
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 19 Mai 2009 21:53
noi anul acesta mergem pe litoralul romanesc dar nu in tabara
SEBY1YEAR
Postat pe 21 Mai 2009 12:59
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice...pentru mamici! 7 De la: vasilicasavoiu 30 Aprilie 2009 14:06
moda 1 De la: oanaoaky 9 Decembrie 2008 20:00
Distractia la mare poate fi toxica 1 De la: danielatontsch 21 August 2009 14:44
Bani pentru peturi 1 De la: danielatontsch 2 Octombrie 2009 10:56
Ateliere de arte vizuale in parcul Carol din capitala 1 De la: andreea101 5 August 2009 00:15
Setari Cookie-uri