Cum va distrati cu copiii vostri?

Am o intrebare pentru toate mamicile care stau acasa cu bebelusii.Ce faceti distractiv cu copiii vostri?Cum reusiti sa impuscati 2 iepuri dintr-o lovitura:sa faceti ceva pentru voi ,iar bebe sa fie si el incantat?Unde iesiti cu copiii? Noi ne jucam cu cuburi,masini,baloane,mingi,carti,poze,puzzle,lingurite,oale si tot ce mai gasim prin casa,dansam,cantam,iesim afara cand e frumos,dar uneori raman in pana de imaginatie.Ne puteti ajuta?
lara_kidz
Postat pe 10 Februarie 2009 00:34
dar ce varsta are copilul tau?
a1_23
Postat pe 13 Februarie 2009 20:21
18 luni!E un prichindel tare istet si solicitant in acelasi timp.Asa ca daca ai niste idei,iti multumesc anticipat!
lara_kidz
Postat pe 14 Februarie 2009 17:01
Probabil ca nu sunteti incantate sa dicutati on-line cu cineva care nu ofera date personale,nu se identifica.Va inteleg,dar am motivele mele personale sa fac asta.Ceea ce va pot spune despre mine este ca sunt o mamica indragostita de puiul ei,o mamica care isi doreste inca un bebe cat de curand posibil si care iubeste copiii mai mult decat orice.Primul meu bebe e baietel si are 18 luni si este minunea noastra daruita de Doamne-Doamne!Acum speram sa mai faca o minune si sa ne dea un fratior sau o surioara!
Am ales sa vorbesc cu voi,asa,neutru,fara nume,ca o mama ce doreste sa imparta experienta cresterii copiilor cu alte mame.Ma simt mai libera sa ma destanui ,sa pun intrebari delicate in acest fel.
Din moment ce nu va cer nimic decat sfaturi si va pot oferi la randul meu acelasi lucru,nu cred ca e atat de grav ca nu stiti numele meu,nu?
lara_kidz
Postat pe 14 Februarie 2009 17:19
nu mi se pare nimic absurd in faptul ca doresti sa ramai anonima oricum nu ne impartasim decat sfaturi si cate putin din experienta noastra de mamici. Lui sebi puiutul meu oricat de multe jucarii i-as cumpara tot eu si tati suntem cele mai bune jucarii din lume asa ca inventam in fiecare zi alte si alte jocuri si facem jucarii din cele mai ciudate obiecte din casa oricum cel mai mult cand suntem in casa ii place sa-i cant toata ziua cantam si ascultam cantecele pentru copii si cand iese pe afara canta " la la la" spre mirarea mamicilor din jur.Sotul meu zice ca-l face tenor oricum o idee ar fi sa-i pui si lui muzica poate-i place.pupici
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Februarie 2009 12:32
buna
si eu am aceasta problema
cu toate ca sunt doua si le mai vin si lor idei...........tot raman in pana de idei
cel mai mult le place sa asculte muzica de copii
sa ne pitim prin casa si sa ne cautam
iar pe jucarii se pune praful
carmenn7
Postat pe 16 Februarie 2009 09:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine ieftine bebelusi 1 De la: irinar2010 19 Martie 2010 11:38
interpretare analize 3 De la: marimihai81 11 Decembrie 2009 23:34
greturi 14 De la: andre_david 31 Martie 2009 16:57
DESPRE INDEMNIZATIA DE CRESTERE A COPILULUI 558 De la: crys_1976 25 Iunie 2015 11:17
E vreo problema? 5 De la: ina_rebeca 4 Noiembrie 2009 12:03
Setari Cookie-uri