Nasterea orgasmica

interesant articolul... dar cine s-ar mai putea gandi la sex in durerile facerii :D. pare ciudat dar cine stie lumea e diferita poate unii pot cu putin exercitiu.... :P
lory9631
Postat pe 5 Iulie 2008 13:30
simo am citit articolul, am ramas masca..dar m-am gandit eu nu as putea sa am o asemenea experienta.... , in momentele respective nu ma mai suportam nici pe mine dar pe sot... , nu vroiam sa il injur sau mai stiu eu ce dar vroiam sa fiu singura....eu bb care vine si moasa....si sa fie totul..BINE...
tudor_claudia
Postat pe 5 Iulie 2008 20:18
Adevarul ca o partida de sex a declansat la mine nastrerea ( am nascut cam la 14 ore diferenta ) , dar vb. mamici de mai sus , la ce dureri ai atunci numai de orgasm nu poate fi vorba
dediu_a
Postat pe 8 Iulie 2008 15:50
dediu noi in ultimele 2 luni ne-am cam abtinut tocmai din acesta cauza....sa nu declansam nasterea..si am stat asa de linisita ca ajunsesem la 40 sapt si fica-me anu vroai sa iasa....
tudor_claudia
Postat pe 8 Iulie 2008 16:39
si noi ne-am cam abtinut in ultima luna ca nu cumva sa-i facem lui Andrei gropitze
Asta apropo de bancul cu gropitzele..sa vi-l spun si voua daca nu-l stiti..cica stiti de ce au unii copii gropitze in obrajori??
pentru ca striga.." nu in guritza, nu in guritza"
sdanutza
Postat pe 14 August 2008 16:05
in ultimele luni este preferabila abstinenta?sarcina m a luat prin surprindere asa ca eu sunt cam pe afara cu subiectul mai ales ca aici in egipt nu prea am cu cine vorbi
dido_kidz
Postat pe 18 Septembrie 2008 03:14
buna,dido.da,asa,se spune ca in ultimele luni sau mai bine spus,ultimele 2 luni sa nu faci nimic,dar pe de alta parte la un curs pt gravide, moasa a spus ca este bine pt ca ajuta la nastere.Ce-i drept ca nu ai pofta,dar cine stie,poate tie ti-e pofta.Eu de la 6 luni nu prea mai vroiam,mai rar,dar cu o saptamana inainte sa nasc m-am iubit cu sotiorul si nu a fost nimic dar este adevarat ca mi-a fost frica dupa aceia .am nascut la 39 de saptamani.
excitatia mare si orgasmul poate sa provoace contractii si de aici,nasterea.
aveti grija mai ales daca e sarcina cu risc .
nastere usoara!
ninutza_kidz
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:33
Pai cu sau fara sex depinde de sarcina eu am avut pauza de la 6 luni cu ambele sarcini asa ca de unde orgasm?
Medicul recomanda mersul pe jos pt o nastere usoara, asa ca depinde de femeie si cum evolueaza sarcina Va pup si sanatate va doresc
julita79
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:03
daca-mi zicea cineva de nastere orgasmica atunci cand eram in sala de travaliu ziceam fie ca-i cu capul fie ca face o gluma acum dupa ce am citi articolul tot nu m-as incumeta sa nasc asa nici al doilea copil oricum va doresc o nastere cat mai usoara indiferent de cum v-ati hotari sa nasteti
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Martie 2009 13:49
stiti ce as vrea eu sa vad?sa vad pe tatic stand langa sotioara lui iubita asteptand sa i se nasca copilul iar doctorul sa i provoace orgasm doamnei...k sa aiba o nastere usoara..k am inteles k tre sa aiba orgasm prin metoda orala nu printr un act sexual propriu zis...asta chiar ar fi de coma...oare cum vom ajunge sa nastem?:)))))))
carter
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:09
nu ai inteles bine articolul daca l-ai citit tatal este cel care va face asa ceva asta daca-l tine in acele momente nu medicul...
SEBY1YEAR
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:42
uite unde se poate citi si despre nasterea orgasmica pentru a fi mult mai documentata si pentru a nu mai exista confuzii.
http://www.kidz.ro/articol/Nastere/1816/Nasterea-orgasmica.html
SEBY1YEAR
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:40
...apropo iti doresc o nastere cat mai usoara indiferent de cum vei naste.
SEBY1YEAR
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:41
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Decembrie 2009 09:40
N-am stiut ca exista asa ceva dar citindu-va pe voi mi-am amintit de o prietena care mi-a povestit ca si-a provocat orgasmul singurica (stiti la ce ma refer ) si apoi i s-a rupt apa...... sau mai stiu pe varamea care ajunsese la termen si ca sa-si provoace nasterea a facut dragoste cu sotul si peste 3 zile a nascut.
bau
Postat pe 20 Februarie 2010 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pret cezariana 18 De la: Karin_Pantelov_1 23 Ianuarie 2012 23:30
cat costa o cezariana in sibiu? 3 De la: ale_micutza 24 Martie 2010 17:06
Ce stiti despre nasterea in apa? 24 De la: amazonya20 18 Februarie 2014 00:35
buna.fetelor.(mamicilor...si.viitoarelor.mamici..) 1 De la: rashela 19 Februarie 2010 16:02
Ce parere aveti despre celulele stem? 5 De la: garbo_406583 13 Aprilie 2017 15:19
Setari Cookie-uri