Caut bona

Imi recomandati si mie va rog o firma mai buna sau o persoana de incredere? Si puteti sa spuneti cam cat costa. In 2 luni incep din nou serviciul si as vrea sa gasesc pe cineva pana atunci.
Andrada_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2007 16:44
de costat cred ca cel putin 4 mil....
mdlcristina
Postat pe 17 Decembrie 2007 14:24
Stai linistita.. sa ai un noroc chior de o bona la asemenea tarif..sincer cam 8 mil este o bona sa stea de dimi pana seara.Iar cu bonele crede-ma te lasa atunci cand "ti se crapa camasa" .
Mai bine daca ai o buny, o femeie ruda sa-ti fie ,altfel sincer e greu.
lauralex
Postat pe 20 Decembrie 2007 16:30
Inainte sa recurgi la bona citeste si aici:

http://www.flu.ro/articles/44/1346/Bona-strainuldelangacopilultau.html

Intr-adevar, e un strain. Lasand la o parte banii, gandeste-te daca merita sa stea altcineva cu copilul tau.

Postat pe 3 Ianuarie 2008 17:27
nu vreau sa ma implic prea mult ,dar daca nu ai o bunicuta sau o mamica disponibila, cred ca ar fi bine sa cauti o mamica care are un bebe cam de aceeasi varsta.IMPORTANT ESTE SA O SI CUNOSTI.....CA ALTFEL E TARE RISCANT. O ZI BUNA.
misha_delly
Postat pe 12 Februarie 2008 14:20
Cluj Napoca > Nu ai gasit loc la cresa?

Vrei o educatie unica pentru copilul tau? Iti pasa de viitorul lui?

Inscrie-l la Pre-Kindergarten Toddler program la Kidzone pentru copii
intre 19-36 luni in engleza.

http://www.kid-zone.ro/toddler.html
emerald555
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:39
Daca ai o suma suplimentara in buget si vrei sa apelezi la o firma, poti incerca la Bona Mia. Eu am fost acolo la interviuri de 2 ori, am vazut 9 bone, iar in ultima transa erau toate foarte bune, aveau si experienta, intre 2 si 7 ani si erau prezente foarte agreabile. Eu am ales deja si urmeaza sa semnez contractul. Trebuie insa sa iei in calcul o taxa de inscriere de 50 RON, platita o data si care asigura interviuri nelimitate si un comision de 75% din valoarea negociata a salariului, platit o singura data. Eu as plusa putin pana la 10-11 milioane pentru 9-10 ore pe zi. Mult succes!
smanoles
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:42
lasa ca am apelat eu la bona mia pt curatenie, si nu numai ca nu au venit, dar nici nici nu au mai sunat sa vina sa vada despre ce e vorba (asa cum au promis, ca trebuia sa vada ce substante sunt necesare, cate pers etc), niste nesimtiti! halal afacere, cred ca sa si vrea a fi o forma de maaaaaaaaaare succes si prestigiu...
ruschita
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:23
DRAGELE MELE EU,CA SI VOI , STIU CA SIGURANTA COPILULI MEU E PE PRIMUL LOC DAR CRED CA INCEPEM SA ABERAM CU FEMEILE ASTEA CARE VOR ATATIA BANI CA SA STEA CU UN COPIL 6-7 ORE /ZI.
10-11 MILIOANE????????????????????
EU IAU PE O GARDA 1MIL LEI SI E CRIMINAL IAR DE SALARIU NU VA SPUN.
EU AM GASIT O FEMEIE CARE E PENSIONARA, ARE 54 ANI E CURATA SI VREA 200 MII PE ZI. CAND NU VREAU SA VINA , NU VINE.
AM GASIT-O APELAND LA MEDICUL MEU DE FAMILIE CARE O AVEA IN EVIDENTA SI O STIA DE MULT TIMP.PUTETI LUA IN CONSIDERATIE SI VARIANTA ASTA. BINE NU VA SPUN CA VARIANTE CU SALARII ASTRONOMICE LA BONA AM AUZIT SI EU.
SI FEMEIA ASTA VROIA MAI MULT DAR I-AM TAIAT-O DE LA INCEPUT , CHIAR I-AM SPUS"CA NU STAU CU FUNDUL PE COMOARA" SI CA VA STA LA CALDURA , CU TELEVIZORUL DESCHIS(POATE ASCULTA SI O STIRE), DACA VA VREA O CAFEA NU ARE DECAT SA-SI FACA, DACA SPALA DOAR NU CARA APA DE LA FANTANA CI PUNE RUFELE IN MASINA SI MASINA FACE TOATA TREABA SI TOT ASA.
STIU FEMEI CARE LUCREAZA LA CATE UN MAGAZIN ALIMENTAR , STAU IN FRIG SI CARA LAZI PT 6-7 MIL .
ASA CA.................
PUPICI
JOJO29
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:41
da jojo, insa femeile alea cara lazi la magazin, daca se sparge o lada nu-i bai, insa bona ta de 200 de mii daca iti lasa copilul sa pateasca ceva eu cred ca e o mare problema. adica vreau sa zic, salariul cerut ar trebui sa fie in conformitate cu responsabilitatile si grija aratata fata de copil. Evident nimeni nu sta cu fundul pe o comoara, si tocmai de asta eu nu sunt de acord cu bonele pt ca
1. putin probabil sa aiba vreo calificare in a creste copiii altora,
2. odata ce au luat banul cred ca putine mai sunt bonele care se si ocupa de copil (mai repede il lasa la tv si isi vad de treaba lor, sau iti golesc frigiderul si ies afara fara copil etc - zic asta din experienta mamei mele care ne lasa cu bona si pe urma descoperea ...diverse atitudini ale bonei)
3. copilul , daca sta acasa fara alti copii de varsta lui, se insingureaza, devine un introvertit si un ne-sociabil (cat crezi tu ca va sta bona cu el afara in parc sa se joace cu alti copii?)
cauze din care eu sper ca andrei sa se integreze bine si sa se obisnuiasca repede cu gradinita, unde se poate juca, socializa, manca cu copiiii de varsta lui, invata cu persoane mai calificate decat bona, sa se obisnuiasca mai usor pe urma si la scoala (ca daca nu il dai la gradi pe urma vine scoala si mai mare o sa fie drama integrarii daca 7 ani il tii acasa.

Asta zic eu, acuma fiecare face cum vrea si cum poate, sanatosi sa fim noi toti ca restul e mai putin important...
ruschita
Postat pe 19 Octombrie 2008 15:25
buna fetelor.....si eu peste un an de zile incep munk....si nu stiu ce sa fac cu cea mika....eu vreau sa o dau la cresa dar peste tot pe unde m-am interesat nu primesc copii decat de la 3 anisori....o singura cresa am gasit sa primeasca de la 2 ani si asta este in celalalt capat al orasului.....nu prea ma avantajeaza......sa stea cu bona acasa nu ma prea incanta...ce invata copilul meu de la aceste femei???doar sa se salbaticeasca...eu o vreau pe fimea sociabila sa stea intre copiii de varsta ei......si in primul rand sunt exagerate pretentiile acestor doamne....am vorbit cu o mamica care si-a luat bona la baietel ,dar pe langa faptul ca are grija de copil trebuie sa faca si curat si mankare sa spele sa calce...menajul tot....asa ceva imi trebuie si mie ca va dati seama ca la 19-20 cand ajung acasa nu imi mai arde de curatenie,mancare ....a am uitat sa va spun cu cat este platita doamna...12 milioane....pupici la mamici si bebici
deliarebecca
Postat pe 21 Octombrie 2008 07:49
Exact, daca Doamna/bona NU este PENSIONARA, ca sa mai aibe si alt venit (PENISA),

ia punetiva VOI in locul EI; ce ati face si cat ati cere ????????

Eu una daca as sta cu alti copii, asa cum am stat cu copii mei, as cere 30 milioane vechi
Veti spune

Ei da, dar eu:
- AM EXPERIENTA (2 copii ai mei + multi altii cu care am facut cand eram tanara "meditatii" de Engleza - cu cat sunt mai mici copii, CU ATAT ESTE MAI DIFICIL pentru pedagog/bona SA -L SI INVETE ceva - pentru ca ei NU AU RABDARE, isi pierd foarte repede INTERESUL asupra unui joc atunci cand sunt foarte mici si trec la un altul - ORI TOTUL SE FACE PRIN JOC la cei foarte mici si chiar mai marisori; eventual cu cei mai mari se pot face niste "simulari interesante" ... Eee, IDEI eu am o gramada ... );
- STIU 3 LIMBI STRAINE (DAR cu copilul, NU va recomand ca una si ACEEASI PERSOANA sa vorbeasca cu el mai mult de O SINGURA LIMBA STRAINA. Mai multi pedagogi pot fiecare pe rand sa-l invete pe copil cate o limba straina - Exemplu perfect in acest sens sunt familiile MULTICULTURALE: tata, mama, bunicul, bunica, etc - fiecare separat vorbeste cu copilul IN PERMANENTA o limba straina , dar NUMAI PE ACEEA !!! Copilul va invata TOT CE I SE VA DA !);
- CUNOSC FOARTE BINE COPII (am studiat PSIHOLOGIA copilului - cursuri postuniversitare);
- IUBESC - ESTE SINGURUL LUCRU PE PAMANT CARE MERITA TOATE SACRIFICIILE - COPII, de cand ma stiu !!!!!
- AM "O TONA" DE RABDARE !!!!!!!
- Sunt inca tanara, 44 ani;
- Cunosc foarte multe domenii ce le pot preda copiilor ...

Vi se pare mult sa dati 30 milioane vechi?
Eu cred ca-i chiar FOARTE PUTIN !!!
daca raportati la CALITATEA si CANTITATEA de cunostinte pe care copilul Dumneavoastra le va acumula intr-un timp scurt, exact atunci cand el are NEVOIE de toate aceste cunostinte - DA, DA !!!

Stiu, acesti bani NU-i aveti nici Dumneavoastra ...

Asta este.

UN SINGUR LUCRU ESTE DE RETINUT :

NU tineti copilul sa se "prosteasca" "in batatura", pe motiv ca "LASA COPILUL SA AIBE COPILARIE !"

Cand copilul Dumneavoastra va ajunge, DACA ve ajunge, la o facultate CE SANSE CREDETI CA VA AVEA?

Copilul POATE face SINGUR o facultate!
DACA
DE MIC (!) Dumneavoastra i-ati DESCHIS PORTILE (intr-un mod corect, prin JOC) catre
PLACEREA de a STUDIA, de a DESCOPERI, de a STI MEREU "DE CE?"

NU sa-l ia in brate pe acel "Las' ca merge si-asa!" al nostru, al Romanilor (marea majoritate a noastra).

Sunteti de acord cu mine

Stiu ca tot ce este mai bun va doriti si Dumneavoastra pentru cei mici.

Atat cat puteti, faceti un efort si oferiti-le ACUMA, CAND SUNT MICI, CAT MAI MULT
REZULTATELE vor fi uimitoare, credeti-ma.

Copilul trebuie de MIC sa invete CUM sa invete - ceea ce NU se face IN NICI O SCOALA Romaneasca

Oricand, oricine doreste sa mai discutam despre copii - CU CEA MAI MARE PLACERE ...

Alt e-mail mai gasiti si aici
http://au.groups.yahoo.com/group/invatamant_si_sanatate
Simply_i
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:34
bunica mea care m+a crescut nu avea nici un studiu de psihologia copilului si nici limbi straine nu stia, dar totusi eu am facut o facultate.
a1_23
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:38
Buna ziua tuturor.
Cand Maria a implinit 1an( acum are 3 si 3 luni) Dumnezeu a vrut sa gasim pe cineva in bloc. O doamna de 60 de ani si domnul de 66. Nu au studii inalte insa caldura cu, care au inconjurat-o pe Maria si-au spus cuvantul.
Anul acesta am hatarat sa mai amanam mersul la gradinita, tocmai pentru ca Maria are un program respectat de masa, somn, joaca si i-a mers foarte bine.
Deseneaza, stie poezii, comunica ca pentru un copil mai mare cu cel putin un an si ne uimeste cu lucruri noi in fiecare zi.
De bani ce sa va spun am inceput cu 300 apoi 350 si acum am ajuns la 400 si eu consider ca este putin, dar cand nu stai ok cu bani asta e o mana cereasca.

Succes tuturor sa-si gaseasca o bona ca Doamna sau mamaia noastra
costin109d
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:01
vaiii ...cand citesc aici ...deja ma i-a groaza..o doamna mai sus, spune ce cere 1000 euro.
Doamna draga, cred ca nu stiti ca toate mamicile muncesc pe branci pe un salariu indiferent ca-i la Stat sau privat pe banii astia de le sar ochii din cap.Plus in marea majoritate nu au asemenea salariu!
Adevarat mai sunt si alte mamici ce isi permit aceasta dar cred ca sunte vedete, stele de cinema sau cele care de-o viata nu stiu si nu cunosc valoarea banului.
Un copil de 1 an nu este o poama acra , ce alte responsabilitati are o dadaca decat sa-l schimbe la nevoie,sa-l hraneasca la timpul necesar sa-l ingrjijeasca asa cum orice fiinta umana merita.
Deci mamicile ganditi-va doamnele astea si-au luat mare in cap.
Este vina noastra ca le dam atat de mult dar cat le-ai da.........nu se compara cu imbratisarea mamii.
lauralex
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:50
am o intrebare! ce ai face tu ku 8 mil pe luna,ce ai plati mai intai in casa,chiria,intretinerea,lumina,tel,cablu???etc!!!plus mancarea!!!!Ia spune te-ai descurca??mai ales de dim pana seara:)))sa ai grija de un copil este o responsabilitate ff mare;)

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:30
de ce nu incercati sa cautati o proaspata mamica care stand acasa are timp sa se ocupe de un copil in plus si i-ar cadea bine si un venit??
dia28
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:23
de unde esti?///// ce varsta are copilul ?/// vreau 900 lei sant din pitesti?/tel 0770181283 v 0348418796/am 50 de ani iubesc f mult copii am doi copii i fatA 24 ANI TRADUCATOR INTERPRET ENEL ITAL ENG SI BAIAT INATATOR ANUL TREI FAC DE SPORT PE CURAND ILEANA
garbo004694
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:31
Buna dimineata la toata lumea,

Tare as vrea si eu o bona. Fetita mea are 8 luni si e o dulceata de copilas. Eu am inceput munca la 4 luni, a stat o perioada cu mama mea, din pacate de la inceputul lunii noiembrie n-a mai putut veni. De atunci a mai venit soacra-mea cat a putut si ea, mi-am mai luat concediu de odihna, a mai venit o fata pe care o cunosteam, dar n-a putut decat o saptamana. Cu fata aceasta s-a inteles foarte bine, s-au acomodat inca din prima zi, a fost perfect, dar din pacate nu mai poate nici ea. Si sunt cam in aer, acum. Am mai gasit 2 femei, dar s-au razgandit pe motiv ca fetita mea este prea mica si le e frica.
As vrea o persoana care sa iubeasca copiii, cel mai important mi se pare sa fie inconjurata de dragoste. Daca stiti pe cineva, eu stau in cartierul Colentina.

Cristina
Cristy_kidz
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:28
buna fetelor,ma cheama mihaela am 36ani, am si eu un copil de 4ani merge la gradi, si care aveti nevoie de o bona la copil sunt prezenta cu banii mai disc, numai daca sunteti din buc, sect 6, dr.taberii,, tel, 0721155367, cu un program destul de lejer, ptr, bebei.BAFTA!!!!!!!!!!!!!!!
garbo077400
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:53
buna nu stiu fetelor de unde sunteti eu sunt din iasi si m-ar interesa sa mai stau si cu un alt copil eu am o fetita de 1an si 9luni si inca mai stau pe ganduri daca sa ma intorc la munca-mai am un venit-si ma gandesc sa imi caut ceva care sa imi permita sa petrec timpul si cu ea.probanil ca i-ar face chiar si ei placere sa aiba parte de un prieten mai ales ca toata ziua ma innebuneste:popii,popii- copii,in traducere.a mea vb destul de bine,canta,danseaza,spune" mesc" cand i se ofera ceva,adica multumesc,stie sa isi spuna numele,cati ani are,daca e intrebata,bineinteles,asta ca sa va faceti o parere despre cam cum evolueaza,si cam de ce ar avea parte un copilas in grija mea,in rest nu am studii de pedagogie ,dar sunt tanara si cu rabdare.va las si un nr de tel0747949094,sau la gioanaalexandra@yahoo.com
cata_negrea
Postat pe 1 Februarie 2009 20:13
draga mea.in primul rind din ce oras esti?iar o bona tio selectezi tu se poate sa gasesti o femeie buna.de platit cred ca variaza ds la persoana la persoana si de timpu cit sa stea cu bebele tau.trebuie sa fi foarte atenta pe cine alegi.eu cred ca la 7 ore pe zi cu 5-6 zile pe saptamina 7 mil.sint suficienti.milta bafta
lilianastoica22
Postat pe 2 Februarie 2009 10:28

Buna ziua, dragi mamici si tatici!
Sunt Maria, am 53 de ani, sunt pensionara, iubesc foarte mult copiii si caut o familie in Bucuresti, preferabil sector 6 -dar nu numai- care are nevoie de o bunicutza iubitoare si grijulie, atenta si corecta care sa ii ingrijeasca puiul cu drag de luni pana vineri, program 8-10 ore. Pentru mamicile interesate pot pune la dispozitie recomandari. Ma puteti contacta la tel. 021.223.87.69 sau 0764.479.609
Maria53_kidz
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:34
Buna ziua! Numele meu este Andreea Constantin, sunt noua pe forum. Sunt studenta la psihologie si fac in paralel si un curs de pedagogie. Am 22 ani si inca nu sunt mamicadar imi plac la nebunie copilasii. Ador sa stau in preajma lor, sa ii invat cate ceva, sa ma joc cu ei, sa ii plimb etc. As dori sa lucrez ca bona insa pentru coilas de peste 3 ani, pentru ca neavand experienta cred ca ar fi cam greu cu un copilas sub 3 anisori. As putea sa il pregatesc pe micut pentru clasele primare sau sa il ajut la temele pentru acasa in cazul in care este deja la scoala. In cazul in care este vreo mamica interesata de acest lucru ma poate contacta la numarul de telefon 0723551010.Sunt din Bucuresti, zona Eroilor - Cotroceni, sector 5 Mult succes in continuare in cresterea micutilor
diana_fyd
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:06
Pentru bone poti sa intri pe www.cautabona.ro. E super complet site-ul si e imposibil sa nu gasesti o bona, indiferent ce cauti. Bafta
CautaBona
Postat pe 9 Iulie 2009 10:18
Eu am gasit bone la agentia Homee.Am fost chiar surprinsa de calitatea foarte buna a serviviului. Aici e site-ul lor www.homee.ro
kidz005697
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:06
Buna seara,

Eu v-as recomanda sa apelati la serviciile unui Cabinet psihologic, care se ocupa de selectia, evaluarea si plasarea de bone. Eu cunosc un astfel de Cabinet, nu are tarife mari si sunt psihologi cu experienta. Daca va intereseaza, dati-mi de stire pe cpimto@gmail.com si va pun in legatura!

Cami
Mag_kidz
Postat pe 22 Decembrie 2009 17:38
Buna seara,

Eu v-as recomanda sa apelati la serviciile unui Cabinet psihologic, care se ocupa de selectia, evaluarea si plasarea de bone. Eu cunosc un astfel de Cabinet, nu are tarife mari si sunt psihologi cu experienta. Daca va intereseaza, dati-mi de stire pe cpimto@gmail.com si va pun in legatura!

Cami
Mag_kidz
Postat pe 22 Decembrie 2009 17:39
scuze ca te deranjez dar eu am nevoie de un loc de munca si sunt din cluj. adevarul este ca sigur va va parea stupid insa am doar 14 ani, merg pe 15. si am mare nevoie de un job pe post de bona. ma inteleg foarte bine cu copii mai ales ca sunt specialitatea mea si ador sa lucrez cu ei. am mai lucrat o data ca bona la niste prieteni de familie si au fost foarte multumiti. n'am cerut mi mult de 2 milioane pe saptamana si au fost de acord. daca var interesa contactatima pe ID: sexything1429. va astept
kidz006976
Postat pe 19 Februarie 2010 18:56
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 1 Martie 2010 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestiri si fabule 47 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:20
patutul copilului 31 De la: kidz005551 29 Noiembrie 2009 13:57
olita 49 De la: viobregar 19 Martie 2010 14:21
ghid practic pentru cresterea copilului pana la 5 ani 653 De la: a1_23 18 Februarie 2016 13:27
vaccinuri 20 De la: garbo249489 21 Noiembrie 2011 17:58
Setari Cookie-uri