Frumusete naturala cu bani putini

Bine v-am gasit :desi sint noua pe forum m-am gindit ca pot sa fiu si eu de ajutor celor care nu-si permit sa mearga la un salon de infrumusetare .Producatori de cosmetice au descoperit ceea ce bunica ma invatase inca din copilarie ,uleiurile din plante si flori nu numai ca au un miros placut ,ele contribuie si la infrumusetarea pieli .
Rasfatati-va tenul cu o masca din flori de mustel si panselute aceste vor da stralucire pieli si va impiedica formarea ridurilor {puneti flori de panseluta cit prindeti intre 3 degete la fel si musetel la fiert in putina apa lasati sa fearba 2min ,apoi turnati compozitia intr-un vas mai mare peste 100ml apa ferbinte lasati acoperit 30min ,bateti un albus de ou spuma ,adaugati
3 linguri de albus si intindeti pe fata lasati 15 min pentru a-si face efectul ,dupa spalati cu apa calduta,
Pentru cind sintem cu moralul la pamint: 10 picaturi de ulei de trandafir intr-un vas cu apa pot face minuni ,calmindu-va si redindu-va cheful de vata .Problemele cu care va comfruntati nu vi se vor pare de ne rezolvat .Uleiurile aromatice actioneaza direct asupra felului in care ne simtim si percepem anumite lucruri.Deosebit de benefic este si masajul cu ulei de trandafiri si iasomie (12picaturi amestecat cu 100ml apa distilata)Acesta va lasa tenul curat fara impuritati, masarea spatelui cu ulei de trandafiri va va permite relaxarea totala dupa o zi grea si obositoare.Aceste uleiuri se gasesc de cumparat nu sint scumpe dar se pot prepara si acasa,o sa revin cu reteta de preparare.
HAIDETI SA NE ACORDAM MACAR 30 MIN IN FIECARE ZI NUMAI PENTRU NOI "MERITAM DIN PLIN"
bujjoritza
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spune-ti punctul de vedere si fi recompensat pentru acest lucru! 1 De la: garbo_3097 14 Mai 2012 17:41
Echipa Garbo iti ureaza Craciun Fericit! 30 De la: iulia_dibu 27 Decembrie 2015 20:50
servici 1 De la: aura70 16 August 2010 07:51
va rog ajutati-ma cu un vot de 15 centi 1 De la: fmarylena 12 Iulie 2008 21:56
Daca ai furat odata,esti hot toata viata!!! 3 De la: Mielutza 11 Iunie 2011 19:14
Setari Cookie-uri