Romanii

Eu aveam o cunostinta care mi sa parut mie mai cumsecade..Si am invatat-o sa puna si ea mana sa invete o limba straina,,,sa isi bata capul isi gaseasca un loc de munca...Cica vine un vecin..Zice,,dar ce tu te apuci de pe acuma sa inveti libri straine...Ca sa o descurajeze, ca sa nu ii mearga mai bine decat ii merge lui....Ca romanul vrea ca sa ii moara capra vecinului....Si prostii de romani,,hai sa nu zicem toti...Se iau unii dupa altii care ii invata lucruri rele ca sa ii traga in jos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-03 17:23:25Eu aveam o cunostinta care mi sa parut mie mai cumsecade..Si am invatat-o sa puna si ea mana sa invete o limba straina,,,sa isi bata capul isi gaseasca un loc de munca...Cica vine un vecin..Zice,,dar ce tu te apuci de pe acuma sa inveti limbi straine...Ca sa o descurajeze, ca sa nu ii mearga mai bine decat ii merge lui....Ca romanul vrea ca sa ii moara capra vecinului....Si prostii de romani,,hai sa nu zicem toti...Se iau unii dupa altii care ii invata lucruri rele ca sa ii traga in jos
Chiar odata mai demult si tatal meu,,mia zis ca eu am sfatuit pe cineva...O femeie mai necajita cu copii,,sa puna mana sa invete o limba straina ca sa poata munci in afara daca aici inca nu se poate....Si tatal meu mi-a zis,,pai ce ii dau eu sfaturi...Ca sa nu ii mearga mai bine femeii,decat ii merge lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:25
Romanii te trag in jos daca vad ca vrei sa faci ceva bun ca sa iti mearga bine...Si se descurajeaza reciproc...Si problema ca uite asa am ajuns o tara de lenesi si hoti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:28
Cica ce am mai auzit in romania..Ca muncesti si romanii nu iti dau banii.sefii care sunt tot romani..Daca nu ia luat nimeni de mot sa ii puna la punct..Sunt romani care se imbogatesc pe spinrearea altor romani.Ce respect au romanii unii pt altii..Parca ar fii ca in jungla...Pai asa sunt oamenii,,,ca in jungla daca nu exista reguli...Pt ca nu au pic de respect unii pt altii..Ca daca ar fii un pic mai buni...Sa ofere si sa pretinda,,sa lupte..Dar romanii mai bine prefera SA FACA CE fac ceilalti..Sa se fure unii pe altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:46
Ca daca stai sa te gandesti,patronii ar putea da salarii mai mari la angajati..Dar nu sunt reguli ca sa ii oblige..Depinde de patron...Romanii cand ajung patroni,,fura si ei pe altii si profita de pe urma altor angajati sarmani..Nu stiu logic vorbind
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Aly Shop 554 De la: Celleste_ 29 Septembrie 2010 14:50
ap. executat silit vs. ap. bloc vechi vs. ap. bloc nou 7 De la: adina_garbo_11032 4 Septembrie 2014 13:22
WWW.BESTPROIECT.COM - 1000 IDEI DESIGN+ 1000 PLANURI CASE 1 De la: garbo_7900 24 Noiembrie 2012 15:10
decor pentru interior din autocolant si tapet 7 De la: fleurdelis 14 Ianuarie 2010 11:31
Iisus 3 De la: ingerasulluptator 1 August 2011 22:56
Setari Cookie-uri