Cuviosul Siluan Antonitul,,,Intre iadul deznadezdii si iadul smereniei

Monarhul Siluan Antonitul era apreciat pt modestia si blandetea sa,dar nu lear fii trecut niciodata prin minte sa le ceara sfatul,socotindu-l un om simplu,un taran neainvatat.Multi monarhi nu il iubeau..Sobrietatea sa ii deranja pe monarhii neglijenti care nu se dadeau in laturi de la cate un pahar de rachiu,de votca.si care nu raspundea la salut,sau il apostrofau adeseori zicandu-i Sfant blestemat..Sau il batjocura....Luminatul....Libertatea cu care vorbea deschis,cand era intrebat,despre Dumnezeu ca Tatl Sau milostiv soca pe multi ,chiar dintre cei imbunatatiti,carel priveau cu rezerva...Sau e in ratacire,sau e mare...suspectandul in familaritatea cu care vorbea despre Dumnezeu si cele duhovnicesti o lipsa si o smerenie primejdioasa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Iunie 2010 17:23
Asa ca si prin munastiri sunt oameni rautaciosi si invidiosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Iunie 2010 17:25



Siluan ...


silueta

siluit...
liaiedera
Postat pe 1 Iunie 2010 17:25
Of, nu ma mai alerga asa, ca tu esti rapida si fashneata, eu ma misc mai greu! Nici nu stiu unde sa ma uit, asa esti de plina de surprize!!!!
Acu' aici! Acu' acolo... m-am pierdut in umbra carismaticei tale figuri!
moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 17:40



Monny , cine-i vinovata ?
liaiedera
Postat pe 1 Iunie 2010 17:50
Cum cine, Prealucratoarea!!!
moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 17:51
liaiedera
Postat pe 1 Iunie 2010 17:54
Si in traducere libera, Lia?
moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 17:56



o cheama Luptatoarea, e enervanta nu placuta , imi vine sa o cert.
liaiedera
Postat pe 1 Iunie 2010 18:06
Ei ash! Hai mai, ca ajungi la vorba mea: nu vezi cum iti "lucreaza" nervii??? Si nu observi tu cat e ea de neostoita in eforturile sale? Si apoi, pe mine ma distreaza....
nu ti supara!
moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 18:09



o evit
liaiedera
Postat pe 1 Iunie 2010 18:15
Sa-mi trag palme daca am auzit de monarhul asta... la ce echipa joaca?
anakin
Postat pe 1 Iunie 2010 18:29
fleurdelis
Postat pe 1 Iunie 2010 18:30
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-01 17:23:25 Monarhul Siluan Antonitul era apreciat pt modestia si blandetea sa,dar nu lear fii trecut niciodata prin minte sa le ceara sfatul,socotindu-l un om simplu,un taran neainvatat.Multi monarhi nu il iubeau..Sobrietatea sa ii deranja pe monarhii neglijenti care nu se dadeau in laturi de la cate un pahar de rachiu,de votca.si care nu raspundea la salut,sau il apostrofau adeseori zicandu-i Sfant blestemat..Sau il batjocura....Luminatul....Libertatea cu care vorbea deschis,cand era intrebat,despre Dumnezeu ca Tatl Sau milostiv soca pe multi ,chiar dintre cei imbunatatiti,carel priveau cu rezerva...Sau e in ratacire,sau e mare...suspectandul in familaritatea cu care vorbea despre Dumnezeu si cele duhovnicesti o lipsa si o smerenie primejdioasa
Monarhul Siluan rus a murit,,si cartea a fost gasita in chlilia ta..Preluata de biserica,,el a fost acceptat ca Profet
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Iunie 2010 22:26
e clar,cuviosul asta a fost pofticios,daca topicul e la SEX

sau pentru ca irina ne foute la cap nonstop?
elodia
Postat pe 2 Iunie 2010 10:06
fleurdelis
Postat pe 2 Iunie 2010 19:32
eu am citit "cuviosul Antonimul" .
E clar, alta lucrare diavoleasca....
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2010 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieten drag 7 De la: bestia 23 Decembrie 2009 23:40
buna... 49 De la: tugubel 11 Decembrie 2011 15:52
... 6 De la: quasaria 31 Iulie 2011 15:51
Si comunistilor care nu le plac crestinii..Sa se duca sa il caute pe Ceausescu...Ca a-ti vazut ce sfarsit au oamenii rai 111 De la: pantera_neagra 10 Februarie 2010 16:26
eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit 517 De la: liaiedera 6 Iunie 2010 08:04
Setari Cookie-uri