viermisori intestinali

Buna..sunt intr`o situatie putin jenanta dar imi iau inima`n dinti si va cer sfatul.Tocmai am fost la toaleta si am observat ceva. am niste viermisori mici mici milimetrici,albi si subtiri care abia se observa nu stiu cum au aparut,dar as vrea sa imi spuneti ceva tratamente naturale sau farmaceutice prin care sa scap de ei rapid.acum jumatate de an am avut aceeasi problema si am luat ceva pastile dar am uitat cum se numeau.stiu ca erau 2 in cutiuta si se administrau o singura data...stie cineva cum se numesc sau alte pastile? help me
Ralu_Garbo
Postat pe 16 Mai 2010 00:17
Ralu,fugi puiule la doctor.caci conteaza ce paraziti ai,ca sa stie ce medicament sa iti dea.fiecare parazit raspunde altfel ,medicatiei,mai ales cu modificarile astea genetice.medicul iti da trimitere la laborator ,pt un examen coproparazitologic.dupa rezultat ,iti da tratament.nu te trata dupa ureche,daca vrei sa scapi de ei.bafta.nu e nici o rusine.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 00:51
alexxandra data trecuta am luat ceva pastilute o singura data si am scapat de ei.problema e ca am uitat numele as vrea totusi sa incerc sa scap de ei singura si daca nu pot,sa apelez intr`un final la medic cu toate ca mi`e cam aiurea... ms de raspuns scumpo.
Ralu_Garbo
Postat pe 16 Mai 2010 00:57
Ralu ai pisicuta sau catel?chiar daca nu ai, lasa ce ai luat alta data.crede-ma,multi paraziti nu mai raspund azi medicatiei.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 01:04
pisicute si catei nu am dar am hamsteri nu`i prea bag in seama...crezi ca ar fi putut sa`i iau de la ei?hmm sau poate cand ii hranesc de pe legume si mancarica lor cu toate ca stiu ca mama spala toate legumele si fructele de obicei...hmm cine stie
Ralu_Garbo
Postat pe 16 Mai 2010 01:08
De la: Ralu_Garbo, la data 2010-05-16 01:08:56pisicute si catei nu am dar am hamsteri nu`i prea bag in seama...crezi ca ar fi putut sa`i iau de la ei?hmm sau poate cand ii hranesc de pe legume si mancarica lor cu toate ca stiu ca mama spala toate legumele si fructele de obicei...hmm cine stie [/qu


eu cand spalam salata .am vazut un vierme destul de marisor.fugi la doctor.e mai bine.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 01:18
buna ma numesc catalina si de o saptamana am observat la fel ca tine ralu si am decis sa merg la medicul de familie care mia dat 2 pastilute de la ZENTEL{albendazol/200 mg} vad ca isi fac efectul dar mia spus sa beau zeama la lamaie fara zahar sa iau ceai de secara sau sa sparg seminte de dovleac uite daca vrei sa afli mai multe da add la id-u inlove_catallyna si vb pwp
membru_fidel
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:49
buna fetelor si eu am trecut prin asa ceva acum mai bine de 2 ani,la fel am luat acest tratament numit,zentel,sunt doua pastilute intr-o cutie,l-am luat degeaba,problema a reaparut dupa o perioada.

acum am scapat si are copilul meu in varsta de 1 an si 10 luni dar ii dau acelasi tratament pe care l-am urmat si eu si cu care am scapat,se numeste:HELMIFLORES,este un tratament naturist,un siropel care scrie cum se administreaza in functie de varsta,dupa care urmeaza o pauza si iar reiei administratia.
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 15:33
Zentelul este un medicament care distruge ficatul
Incercati un trtament vechi de cind lumea care da rezultate imediate (va spun din experienta).
Dimineata pe stomacul gol inghititi 2-3 catei de usturoi (taiati in bucatele ) si mincati o mina de seminte de dovleac (neprajite si nesarate).Tratamentul asta e bun pentru orice virsta si nu are efecte secundare.
Faceti chestia asta pentru cite vreme vreti dar ve-ti fii fericiti ca ati scapat de viermisorii aia care...brrr...circula prin corpul nostru.....
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2010 19:19
buna sunt oana si am un baiat de 2 ani si 9 luni.am avut mereu probleme cu viemisorii si am folosit zentel,dar tot ne mai apare din cand in cand.crezi ca nu este o idee rea sa folosesc ce ai folosit tu pentru copilul tau?te rog sa imi raspunzi daca poti.multa sanatate.
oana1986
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina molara 14 De la: giovanatrans_yahoo_com 27 Iunie 2009 15:21
Homeopatie 24 De la: Nnicole 19 Noiembrie 2013 14:48
Probleme cu stomacul in urma unei gastroenterocolite 12 De la: MadalinaCristina 21 August 2016 14:58
cauterizare cu anestezie generala?! 5 De la: iasomia 12 Iunie 2009 17:50
Histerectomia 29 De la: RamonaPopescu 28 Iulie 2020 12:10
Setari Cookie-uri