De ce inseala un barbat care isi iubeste partenera?

Sint cu iubitul meu de 2 ani(eu am 23 de ani si el are 30) si parca a fost ceva de vis tot timpul acesta petrecut cu el.Mereu sa purtat cu mine asa cum miam dorit mereu....mia facut pe plac cu absolut totul,ma iubit asa cum imi doream si mia dovedit asta de multe ori si timp de un an si 9 luni nu ne-am certat nici macar o data.Toti prietenii nostri erau.....invidiosi pot sa zik pe relatia noastra pt k la noi totul era atata de perfect,ne si ajutam foarte mult cu absolut orice, pe cand ei aveau multe probleme de cuplu,iar nou nici nu stiam ce sunt alea "certuri de cuplu".Ne vedeam in fiecare zi ....dormea foarte des la mine si eu la el....k toate ca tatal lui sta de cateva luni k el,asta doar pt o perioada zicea el...dar de trei luni eu nu mai lucrez am ramas in somaj,am inceput sa avem si mici probleme financiare dar care se simteau destul de mult si el era foarte ocupat k munca si atunci nu mai puteam sa ne intalnim atat de des iar eu sunt foarte mofturoasa,capricioasa vreau mereu sa se faca cum eu vreau si din cauza k eu simteam k el face asta dinandis si nu isi face timp de mine am inceput sa ne certam.Ii reprosam k e mai importanta munca decat mine si chiar si de cele 15-20 minute la bere cu prietenii...aveam grija sa ii aduk aminte de acela minute pretioase pt timpul nostru petrecut impreuna.Intro zi neam certat f urat si fiind nervoasa iam zis multe lucruri urate pe care nu mam gandit ca am sa indraznesc sa i le zik vreodata,si de atunci el sa schimbat f mult fata de mine.Nu mai doarme la mine,nu ma mai saruta la fel nu mai discutam la fel de liber si de sincer unul k celalat si...sunt mai multe lucruri....pana akm 2 zile pana mia zis motivul.....ma inselat.....a doua zi dupa ce neam certat rau sa intamplat f o fosta cunostiinta dea lui....au iesit la o cafea....el ia zis ei despre suparariile lui iar ea sa oferit sa il consoleze iar el a cedat.....am plans fff mult cand am aflat si am suferit enorm ....dar lui...ii pare rau si imi tot zice ca stie ca nu meritam sami faca asa ceva si k ma intelege daca vreau sa o terminam...mam tot gandit dar nu pot sa renunt la el pt k il iubesc prea mult...simt k e absolut totul pt mine si stiu k si el simte la fel k inca mai am incredere in el...si oricum si eu sunt de vina k trebuia sa il inteleg si sa nu ii reprosez niste lucruri absurde....doar k asa sunt eu mai...rasfatata inka si il vreau mai mult pt mine si mai tot timpul de aia nu am inteles unele lucruri...iar akm lui ii este frica sa continuam k se teme sa nu incep k alte reprosuri si sa nu pot uita vreodata k ma inselat si sa imi faca mai mult rau k se simte f vinovat...si akm el isi reproseaza asta mai mult decat ar trebui sa o fac eu....eu vreau sa trec peste si sa il ajut si pe el sa uite si sa ne intelegem la fel de bine k inainte...k nu pot renunta la el,mai ales k vruiam sa ne mutam impreuna cat mai curand...ma iubeste si stiu asta k toate k ma inselat dar sa greseti e omeneste pana la urma si a doua oara nu se va intampla eu asa cred k stiu cat tine la mine.....voi ce ma sfatuiti sa fac?dati-mi sfaturi va rog.....ce parere aveti despre ce mi sa intamplat?va mai face si a doua oara k toate ca ma iubeste f mult?va merge relatia noastra la fel de bine daca il ajut eu pe el sa treaca peste remuscariile pe care le are?
garbo060204
Postat pe 14 Mai 2010 20:05
Stai sa vezi cand ai sa te trezesti din vis si ai sa descoperi ca esti de fapt trenul de pasageri care circula pe ruta Bucuresti, Cucuietii din deal.
Ioana007
Postat pe 14 Mai 2010 20:12
la intrebare....
cum zicea vulpeasca:
"pentru ca-i alta"..

dap,

o sa mai faca si alta data,f rar partenerii se completeaza total unu' pe altu'...

iasomia
Postat pe 14 Mai 2010 20:31
mai nu stiu ce sa zic...tu zici ca ati avut relatia perfecta...ceea ce nu exista...pt ca imediat ce banii au inceput sa dispara...ati inceput si voi cu certurile si cu reprosurile din trecut. Asa ca nu exista relatie perfecta,draga mea.Si referitor la faptul ca te-a inselat...nu stiu la ce te asteptai...posesivo care esti. Lasa-i si lui timpul lui...sa se bucure de cateva ore fara gura ta,sa poata iesi cu prietenii fara "scai".Chiar daca tu poti sa amani intalnirile cu prietenele tale...pt el nu e cool sa le spuna amicilor in fiecare seara.."eu merg acasa la iubita mea...". Anyway...legat de faptul ca te-a inselat...sigur ca o sa o mai faca si altadata daca nu inveti care ii sunt nevoile si dorintele. Nu spun sa te neglijezi pe tine..dar ai putea sa ii dai niste spatiu doar pt el...daca tu nu lucrezi nu inseamna a si el trebuie sa isi lase jobul si sa fiti doi saraci fericiti:)
cristina322
Postat pe 15 Mai 2010 11:47
Da Cristina...stiu k am gresit vorbindui despre iesirile k prietenii si stiu k are nevoie de "timpul lui"...regret sincer ce am facut si...poate k ai dreptate despre"relatia perfecta"k nu exista dar oricum ne-am inteles ffff bine,nu ne certam delok ne ajutam reciproc si ne-am facut multe planuri impreuna...ma simteam iubita k adevarat...si oricum stiu k ma iubeste inca la fel de mult,poate mai mult.Ma doare f mult ceea ce a facut el dar simt k nu pot renunta la el...inseamna f mult pt mine el...cred k,dk am sa il ajut sa uite si el ce a facut si sa nu isi mai reproseze el faptul k ma inselat ...cred k vom reusi sa revenim la relatia noastra de altadata.....invatand si care sunt nevoile si dorintele lui normal..nu am sa mai gresesc k nimika si am incredere si in el k nu va mai gresi si a doua oara ...k toate k f multa lume imi zice"normal k te va insela si a doua oara"....eu nu cred asta...nu pot sa cred asta pt k il cunosc si stiu k nu mar mai face sa sufar pt k ma iubeste prea mult.Dar tu ai dreptate si am sa iti urmez sfatul...am sa il las sa aibe timpul lui k prietenii,iesirile fara mine si tot ce are nevoie si am sa il inteleg ,am sa il las sa aibe spatiul lui.si aaaa.....am inceput sa lucrez din nou de o sapt.si nu vom mai avea probleme k banii...k nu stiu poate si asta a fost o problema k ne era destul de greu sa ne ne platim toate cheltuieliile din salariul lui...iar bani de iesit....nu prea mai ramaneau....ne era si destul de greu sa ne mai vedem k ba unul ba celalalt ramanea fara benzina ..nu stiu eu sper sa fie bine si sper din suflet sa ma ajute sfaturile tale.
garbo060204
Postat pe 15 Mai 2010 20:36
De la: garbo060204, la data 2010-05-15 20:36:11 Da Cristina...stiu k am gresit vorbindui despre iesirile k prietenii si stiu k are nevoie de "timpul lui"...regret sincer ce am facut si...poate k ai dreptate despre"relatia perfecta"k nu exista dar oricum ne-am inteles ffff bine,nu ne certam delok ne ajutam reciproc si ne-am facut multe planuri impreuna...ma simteam iubita k adevarat...si oricum stiu k ma iubeste inca la fel de mult,poate mai mult.Ma doare f mult ceea ce a facut el dar simt k nu pot renunta la el...inseamna f mult pt mine el...cred k,dk am sa il ajut sa uite si el ce a facut si sa nu isi mai reproseze el faptul k ma inselat ...cred k vom reusi sa revenim la relatia noastra de altadata.....invatand si care sunt nevoile si dorintele lui normal..nu am sa mai gresesc k nimika si am incredere si in el k nu va mai gresi si a doua oara ...k toate k f multa lume imi zice"normal k te va insela si a doua oara"....eu nu cred asta...nu pot sa cred asta pt k il cunosc si stiu k nu mar mai face sa sufar pt k ma iubeste prea mult.Dar tu ai dreptate si am sa iti urmez sfatul...am sa il las sa aibe timpul lui k prietenii,iesirile fara mine si tot ce are nevoie si am sa il inteleg ,am sa il las sa aibe spatiul lui.si aaaa.....am inceput sa lucrez din nou de o sapt.si nu vom mai avea probleme k banii...k nu stiu poate si asta a fost o problema k ne era destul de greu sa ne ne platim toate cheltuieliile din salariul lui...iar bani de iesit....nu prea mai ramaneau....ne era si destul de greu sa ne mai vedem k ba unul ba celalalt ramanea fara benzina ..nu stiu eu sper sa fie bine si sper din suflet sa ma ajute sfaturile tale.
Da poate ca asa este la romani..DRAGOASTE,DRAGOSTE DAR TOATE PANA LA BANI....barbatilor nu le place sa ajute femeile pt ca le pasa de banii lor..Dar bine ca femeile gatesc,muncesc,fac de toate...Pt ca asa i-au invatat prost...Si de asta au devenit barbatii asa egoisti.Pt ca asa au fost obisnuiti....Asa este si cu copiii...daca ii inveti egoisti asa ii aveti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Mai 2010 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in cuplu 19 De la: Garbo3935 5 Iunie 2014 16:42
diferente de virste-ea mai mare,el mai mic 43 De la: Allexys 14 Iulie 2011 06:09
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
singuratate in doi 35 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
Setari Cookie-uri