surse de re_surse,

din interior sau din exterior.
din importuri sau generate de exporturi de la noi insine.
din preaplin sau din prea putin.
din..?

din anotimpuri, din lumina, dintr un film sau dintr o carte, dintr o aroma, din discutii cu prietenii, dintr o plimbare sau din odihna pe o banca, din...?

sau poate din continua dinamica a actiunilor noastre pentru realizarea a ceea ce ni se pare nou important..

care e sursa de re_sursa?



echinox_2003
Postat pe 11 Mai 2010 19:01

ghicitoare?
LILO
Postat pe 11 Mai 2010 19:11
????? Din interior....ba chear din iubire
nazirra
Postat pe 11 Mai 2010 19:14
N/are chip si nici faptura,Unde/i ea,nu este ura.E scumpa si/atit de draga,C/o iubeste lumea/ntreaga.
53_nono
Postat pe 13 Mai 2010 17:52
Bacnota de 2000 de lei?
AMELYY
Postat pe 13 Mai 2010 17:55
Daca intereseaza pe cineva o noua sursa fara risc ar fi
http://angela58.mandurarep.com
in limba romana
http://royal.manduraklub.com
folosind nume sponsor angela58
inscrierea este gratuita
dodo58
Postat pe 14 Mai 2010 09:00
avem de toate dar ne place sa da mi banii pe prostii aduse din afara
gregorio
Postat pe 15 Mai 2010 05:56
Daca vreti niste bani in plus fara a investi nimic intrati pe http://www.geostring.com/?1141660 sau contactati-ma pentru detalii la adresa tisha162004@yahoo.com.
Alexandra20
Postat pe 15 Mai 2010 07:28
ghicitoare fara de raspuns sau ceva ce stie fiecare doar definitiile difera?

cineva scria aici "avem de toate dar ne place sa dam banii pe produse din afara".Din afara noastra, sau din afara tarii?interesant de stiut!

indicii pentru resursa?

echinox_2003
Postat pe 15 Mai 2010 10:42
la vremurile care le traim ?! Poate un unchi bogat prin nu stiu ce tara din lume , poate potul cel mare de la loto , ca prin munca CINSTIT BA .....daca vreti detalii vadau zeci exemple la mie la altii din jurul meu, asa ca ....1
angin
Postat pe 15 Mai 2010 12:37
De la: AMELYY, la data 2010-05-13 17:55:35Bacnota de 2000 de lei?
Raspunsul este PACE,care are nelimitate surse de re_surse.Cel putin asa cred eu.
53_nono
Postat pe 16 Mai 2010 20:38
De la: echinox_2003, la data 2010-05-11 19:01:44din interior sau din exterior.
din importuri sau generate de exporturi de la noi insine.
din preaplin sau din prea putin.
din..?

din anotimpuri, din lumina, dintr un film sau dintr o carte, dintr o aroma, din discutii cu prietenii, dintr o plimbare sau din odihna pe o banca, din...?

sau poate din continua dinamica a actiunilor noastre pentru realizarea a ceea ce ni se pare nou important..

care e sursa de re_sursa?






Cred ca nu prea ai fost inteleasa.Eu zic ca atunci cat santem tineri sursele sant de import,cunoastem pe altii,ne exteriorizam,acumulam informatii,sentimente,experienta de viata,iar mai tarziu,cand ne dam seama ca problemele nu ni le rezolva nimeni,si ne invartim intr-un cerc vicios,reluind aceleasi greseli,cautam in noi sa ne-ntelegem,de ce am actionat stereotipic de-a lungil vietii,cautand aceleasi situatii,in care ne simtim confortabil,ptr. ca le cunoastem,si fie mai citim o carte,fie privim natura si ne impacam cu trecutul,si ne iertam pe noi si pe cei ce am considerat noi,gresit,la vreamea aceea ca ne-au gresit,dar de fapt au facut ce era ptr ei mai bine,ceea ce nu e greseala.
Important e ca devenim mai intelepti,si simtim cum trecem la un alt nivel de dezvoltare spirituala,invatam sa ne detasam,si capatam putere.Cred ca repetand acest lucru cu o viteza mai mare si iesind voit din zona de comfort a stereotipului,informatiile,experienta e mai bogata,detasarea mai rapida si puterea capatata mai mare.Desi inteleg perfect aceste mecanisme si le simt,atunci cand timpul imi permite sa ma detasez,as vrea sa nu mai pot simti totusi regrete,suferinte,senzatii de sfasiere,dar se pare ca face parte din acest mecanism,ba cu cat simti mai puternic durerea in suflet,cand reusesti sa te detasezi,te simti mult mai puternic,si multumesti celui ce ti-a trimis-o,ptr.ca ti-a deschis ochii,ca unui orb,ce nu vazuse multe din cele ce s-au derulat sub nasul lui.
comoaramea
Postat pe 17 Mai 2010 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma sa castig un concuirs...plzzzz !!! 1 De la: dana92 24 Iulie 2009 01:29
oare sunt si fete sub 18 ani aici? 17 De la: pantera_neagra 29 August 2010 13:09
noni 10 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:04
O vorba buna 64 De la: tatoo 23 Aprilie 2011 15:43
garbo_3060 5 De la: ristea26 24 August 2012 20:03
Setari Cookie-uri