Un an plin de minciuni....de ce?

De la: garbo118398, la data 2010-05-11 12:22:59Dar mi-a nimerit sub mina pasaportul lui si am gasit textul casatorit...


Si anume la ce rubrica, mai draga tovarasha, ai gasit matale scriind "casatorit" in pasaport? Ha? Ca eu nu imi amintesc sa existe o astfel de rubrica in pasapoarte...
Ori o fi fost pasaport d-ala nou, cu cip 666 in el, si l-ai scanat dintr-o privire si ai gasit si rubrica in cauza?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Mai 2010 12:46
He, he... nea' Nelu... cate povesti inventate de amorul artei gasesti p'aici!!!
Daca cei de le scriu ar fi o idee mai isteti, poate ne-ar si convinge...
Matale ce mai faci? Tot cu... in coaste, tot?

Tylly
Postat pe 18 Mai 2010 13:02
Tot, draga moshului, tot! aaa... pardon! Tot, tovarashico, tot...
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Mai 2010 13:11
Codificat graiti!
AMELYY
Postat pe 18 Mai 2010 13:31
"gariti", "garaiti", "caraiti" sau "ragaiti"...
care-i varianta corecta, to'arsha Amelly?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Mai 2010 13:33
Cum m-o prins m-o si taxat!
AMELYY
Postat pe 18 Mai 2010 13:35
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Mai 2010 13:46
AMELYY
Postat pe 18 Mai 2010 13:58
Salut dragii mei, va multumesc mult tuturor pentru sfaturi si sustinere,chiar nu ma asteptam sa fie atit de receptiva lumea de pe acest site.Ce pot sa va zic m-am calmat putin si acum astept sfirsitul lunii cind ne vom intilni si vom discuta toate ca sa i-au in final si eu o decizie despre cum v-a continua viata mea si va promit ca o sa va anunt neaparat.Mersi mult.
garbo118398
Postat pe 18 Mai 2010 18:00
nu detine pasaport romanesc,in pasapoartele altor tari mai sunt si asa rubrici.
garbo118398
Postat pe 18 Mai 2010 18:02




ma bag si eu.

iubirea doare..
liaiedera
Postat pe 18 Mai 2010 21:18
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-11 14:08:08
De la: garbo118398, la data 2010-05-11 12:22:59De citeva zile sunt distrusa,dar tin toata durerea in mine,de aia am luat decizia sa scriu aici ca sa-mi usurez cit de cit sufletul.De un an de zile traiesc o poveste de dragoste foarte frumoasa cu barbatul pe care il consideram iubitul meu,doar al meu,insa ultima noastra intilnire mi-a deschis ochii...Erau multe momente care imi trezeau suspiciuni precum ca nu poate suna noaptea doar imi trimitea sms ca de anul nou nu a putut fi cu mine ca cica a fost ziua mamei sale si o sarbatoresc in familie,dar in acelasi timp relatia noastra nu era ascunsa,cunosc foarte multi din prietenii lui,angajatii lui care se comportau cu mine ca cu iubita lui.Cel mai ucigator este ca cu 3 zile inainte sa aflu adevarul mi-a spus ca vreau sa fiu sotia lui si sa ii fac un bebe.Dar mi-a nimerit sub mina pasaportul lui si am gasit textul casatorit....Am plins incontinuu si nu stiu de ce nu am avut curaj sa ii zic ca stiu adevarul.Stiu ca trebuie sa il parasesc,dar il iubesc atit de mult,dar oare el m-a iubit,de ce m-a mintit???si inca continua sa o faca??...Cel mai atre ma ingrozeste ca toti in jur stiau adevarul ca sunt o amanta.De ce mi-a ascuns asta atita timp??....
Pe mine ma sfatuit un barbat roman...Ca daca vrei sa iti faci un prieten roman,mai intai trebuie sa te interesezi la starea civila daca este casatorit sau nu....Ca la cat de mincinosi sunt oamenii....mai ales barbatiii..Si femeile la cat sunt de credule eu una ias face papucii si data viitoare as fii mai atenta....
vreau si eu pa..pucii de la tine...!
53_nono
Postat pe 19 Mai 2010 20:07
Discuta cu el! Te-ai gandit macar ca poate fi o eroare a serviciului de pasapoarte? Pe buletinul sotului meu (model vechi) scria casatorit inainte ca noi sa ne casatorim si, crede-ma ca eram impreuna de 6 ani si ii cunosteam si familia, si prietenii. Chiar faceam glume pe seama acestui subiect, spunand ca nu va mai trebui sa-si schimbe buletinul dupa casatorie. A trebuit insa, deoarece si-a schimbat ... adresa.
mihaella_74
Postat pe 20 Mai 2010 18:47
Si eu am trait o poveste asemanatoare,un an de zile ,am fost ceruta in casatorie,ba am gasit si nasii,dar totul era o minciuna.A plecat in Germania la un contract de munca si in toata perioada cat a stat acolo ma suna,vorbeam de noi ,de casa de ce vom face ,cum vom face si cu o luna inainte de a veni in tara mi-a trimis un,, mail"prin care imi spunea ca de fapt si-a dat seama ca noi nu prea avem multe in comun,ca sentimentele lui ptr mine sunt aceleasi de iubire,dar ca nu vom mai avea acelasi drum,dar ca vom vb acasa,Din pacate n-a mai ajuns la mine acasa ,s-a oprit la el acasa ,ne-am intalnit a doua zi ,venise sa-si ia hainele si tot ce avea la mine si spunea ca se simte obosit si ca nu mai poate fi vorba de noi,nici cu mine nici cu alta,dar la scurta vreme si-a gasit pe altcineva si toate astea se intamplau pe 15 dec ,oare poti sa-ti imaginezi ce fel de sarbatori am avut?Nici macar nu l-a interesat daca mai respir!A plecat iarasi in Germania,mai vb din cand in cand,dar tot ce spune sunt minciuni,un om la 49 de ani face asta!Cred ca nu mai merita sa te consumi,astia sunt unii barbati,mincinosi si lasi,diabolici,dar fiecaruia ii vine randul!
garbo115938
Postat pe 21 Mai 2010 07:47

eu cred draga mea ca banuielile au existat , multe la numar , in decursul acelui an , dar cum se poate minti o femeie singura nu o poate face ni8ci un barbat pe lumea asta oricat de dibaci ar fii...si apoi , cine " cunoaste"... ti-ar spune ... ca in tot timpul asta a existat speranta ca poate o lasa pe ea si ramane cu tine... in concluzie ce a fost a fost , el a iesit in profit tu in faliment , pentru ca ai vrut ... barbatii nu sunt ticalosi, nu sunt porci , sunt doar pragmatici, isteti si avantajati de greselile pe care le facem noi : visatoare, romantice,"sado-masochiste" cu timpul si cu ridurile noastre
si mai ales sfatoase cand vine vorba de ceilalti... capul sus, pieptul inainte la modul sexo-self estimo- confidence si da-i bataie cu viata ca trece... ti-o spune o capricoarna de 33 de ani care mai spera ca va gasi o iubire NORMALA ca frumoasa ,mi-oi impopotona eu destinu numai sa dau de IEL....
lolicka
Postat pe 21 Mai 2010 09:45
Toti este neshte porci, bre!..

adica tu sa vrei si el ba! pai sa nu iti vina sa ii dai douajdemii de pumni in cap??
anakin
Postat pe 21 Mai 2010 09:46
nuti_vio
Postat pe 21 Mai 2010 09:49
De la: lolicka, la data 2010-05-21 09:45:51
eu cred draga mea ca banuielile au existat , multe la numar , in decursul acelui an , dar cum se poate minti o femeie singura nu o poate face ni8ci un barbat pe lumea asta oricat de dibaci ar fii...si apoi , cine " cunoaste"... ti-ar spune ... ca in tot timpul asta a existat speranta ca poate o lasa pe ea si ramane cu tine... in concluzie ce a fost a fost , el a iesit in profit tu in faliment , pentru ca ai vrut ... barbatii nu sunt ticalosi, nu sunt porci , sunt doar pragmatici, isteti si avantajati de greselile pe care le facem noi : visatoare, romantice,"sado-masochiste" cu timpul si cu ridurile noastre
si mai ales sfatoase cand vine vorba de ceilalti... capul sus, pieptul inainte la modul sexo-self estimo- confidence si da-i bataie cu viata ca trece... ti-o spune o capricoarna de 33 de ani care mai spera ca va gasi o iubire NORMALA ca frumoasa ,mi-oi impopotona eu destinu numai sa dau de IEL....
In ziua de azi...pt ca in ziua de azi,,oamenii se casatoresc ca sa mai fie in rand cu lumea...Dar iubire,,nu stiu daca mai exista....Iubirea este un lucru mare....capricornii fiind fire rationale cu picioarele pe pamant,,este cam greu...Pt ca si eu sunt capricorn...Dar iubire sincera si desinteresata,foarte putine cazuri..si in strainatate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Mai 2010 15:57
si zi are bani multi tipul?
Apropo de minciuni, nici pe pasaport nici pe noua carte de identitate nu mai este precizata starea civila a persoanei.
Mai grava decat minciuna e lipsa de imaginatie.
charmelen
Postat pe 23 Mai 2010 16:56
draga mea, stiu ca atunci cind iubesti esti surda si oarba, de aceea nu ai reusit sa aflii ceea ce toata lumea stiua. nimeni nu-ti poate da sfaturi pentru ca nu traiesc drama ta. cind iubesti gasesti scuze, vezi ceva si te faci ca nu ai vazut. daca spui ca ai trait clipe frumoase alaturi de el atunci macar poti ramine cu amintirea amara ca ai trait o dragoste asa cum ai visat, ca ai fost iubita asa cum ti-ai dorit, chiar daca in final ai aflat ca totul a fost o minciuna. ce nu te omoara te intareste. doar tu poti sa decizi. am trecut printr-o experienta similara, ce pot sa-ti spun este ca in mult timp (10 ani!)am reusit sa-mi "vindec" ranile, dar am facut greseala sa nu mai las pe nimeni in viata mea. trebuie sa crezi ca acolo, undeva, este un suflet pereche si pentru tine. sa ai parte de tot binele din lume, si mai ales sa inveti din experientele trecute pentru a nu le mai repeta.
flamia
Postat pe 23 Mai 2010 18:46
Bre, eu zic sa il ierte...
anakin
Postat pe 24 Mai 2010 12:42
De la: charmelen, la data 2010-05-23 16:56:24si zi are bani multi tipul?
Apropo de minciuni, nici pe pasaport nici pe noua carte de identitate nu mai este precizata starea civila a persoanei.
Mai grava decat minciuna e lipsa de imaginatie.


mai repet odata nu este roman,asa ca cred ca nu cunosti regulile in toate tarile referitor la ce se mentioneaza in pasapoarte
garbo118398
Postat pe 24 Mai 2010 16:54
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
asa-i.unde ai vazut tu sa scrie casatorit pe pasaport??????????????? nici pe buletin nu scrie.....doar actl de casatorie exista si ala banuiesc ca nu vea cum sa ti cada in mana vreodata....mai gandeste te alta data cu ce minti
estela
Postat pe 25 Mai 2010 03:01
eu cunosc,am vazut pasapoarte din aproape toate tarile....asa ca ----mai taie
estela
Postat pe 25 Mai 2010 03:02
hai mai Estela, ai vazut tu pasaport de Burkina Faso? Zii, zii, ai vazut?
Ciresica
Postat pe 25 Mai 2010 04:47
Sfatul meu ar fi sa-l lasi in pace..sa mergi mai departe..nu se merita sa suferi pentru nici un barbat si eu am avut o asemenea relatie dar virtuala...TRECI PESTE ACEST OBSTACOL..INDIFERENT CAT L-AI IUBY..NU SE MERITA....(SUNT NOUA PE AICI)
larisa81
Postat pe 25 Mai 2010 08:48
De la: Ciresica, la data 2010-05-25 04:47:01hai mai Estela, ai vazut tu pasaport de Burkina Faso? Zii, zii, ai vazut?
nu Ciresica...din ala nu...de ce si Burkinii se casatoresc?
estela
Postat pe 26 Mai 2010 03:17
burkina sau burkini este un costum de baie special facut pt femeile musulmane ce lasa descoperita o parte din fata de la maini si picioare.au iesit pe piata in australia,cu succes enorm la 100 de euro bucata...
estela
Postat pe 26 Mai 2010 03:29
Adica ce vrei sa spui Estela, ca la Uagadougou nu se fac nunti? ba eu cred ca se fac: unul cu mai multe ca au voie cred la cite 7 neveste, nu?
Ciresica
Postat pe 26 Mai 2010 05:20
sa inteleg urmatoarele: daca nu e luat cu acte in regula - amanta se numeste ? dar prietena, iubita, partenera de viata? Pai atunci la fiecare iubit care l-am avut si nu "l-am luat" i-am fost amanta?!?
Atunci poate nu am aflat inca : s-a schimbat cumva denumirea celor care iasa cu cate unu insurat? luat?
Schatz
Postat pe 26 Mai 2010 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi vand rochita de mireasa! 30 De la: Roxxynela 13 Aprilie 2009 22:49
relatia berbec - fecioara 11 De la: ilie_stoica 17 Martie 2010 20:59
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
Dupa divort 2 De la: yavrum 18 Decembrie 2008 21:46
Setari Cookie-uri