Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

yno...

lasa,mami,ca ramane saracu' vadim cu sechele grele...

nu pune toate la suflet,ca-i pacat..
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 21:33
asculta sfatul unui psiholog> TRATEAZA-TE CAT MAI AI TIMP, CA DACA NU, CHIAR AJUNGI IN TERITORIILE CU VERDEATA VESNICA, TE OMOARA URA...



Auzi, citez din...tine..."IMI IUBESC SOTUL, STIE SI EL..." doamne, multi nebuni pe lumea asta.....
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:34
SI NU SUNT MEDIC PSIHOLOG, SUNT DOAR PSIHOLOG, nu mi-as permite eu sa am o FUNCTIE CA A TA...
Ai dreptate nu ne comparam, dar din alte motive....hi hi hi


Preciouss, sigur a mai lasat Vadim cateva pastile si pentru altii...
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:38
eh,lasa,mami,ca nu-i asa de mare patriot...

io crez ca le-o papat pe toate,ca altfel nu degenera natia asta in asemenea hal..
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 21:39
ia terminati cu siroapele astea... ca e si aia femeie, ca trebe sa fie si aia fericita...ca bla bla, ce mult ne iubim noi femeile intre noi! Nu, zau?! Ba ne facem si loc in pat una alteia, daca se poate, ca doar na, saraca, iubeste si ea acelasi barbat, ce, ea nu e om?! Ce sa faca, sa plinga in perna singura?

Voi traiti pe lumea asta? Sigur? Cite femei indragostite de sotii sau iubitii vostri ati ajutat sa fie fericite pina acum?
Dulce rau ipocrizia asta atunci cind pierzi si invoci cum ar trebui sa fie altul uman cu tine. Daca erai in cealalta postura gindeai la fel? Sau devenim toti asa, brusc, milosi, cind sintem jos?
In realitate, nici o "cealalta femeie" cind a pierdut nu va mieuna astfel in situatia in care are macar un strop de caracter. Si nici o mama sanatoasa la cap nu va admite sa i se ia copilul fara sa lupte pina in pinzele albe si inapoi - sa stea asa si sa jeleasca ca nu s-a gandit nimeni la lacrimile ei. Ai fost, cucoana, in situatia asta? Stii ce simti, de dai cu presupusul?

Eu stiu, pentru ca s-a pus problema sa creasca copilul meu linga altcineva: si sint ferm convinsa ca acum eram sau la zdup pentru crima sau in camasa de fortza, in nici un caz cu nasul in batista ca mi-a luat jucaria preferata o tanti rea.
Asa ca scrie o telenovela, ceva - da'pentru public adecvat.
quasaria
Postat pe 20 Mai 2010 21:43
Eu cred ca natia noastra nu se trage din...Vadim, decat Garbo nu-stiu-cum.....

Cica ii e rusine de diplomele mele...si cica mai e si medic....hi hi hi, daca toti medicii ar fii ca ea, sa nu stie sa lege doua fraze, ne-am duce dracului toti...
yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:44
Quasaria, in sfarsit, vad si eu o femeie care stie ce spune...

yna_bubu
Postat pe 20 Mai 2010 21:47
asa,Q...
baga buldozeru' si argumente-artilerie grea,ce dreaq?!

...desi-s absolut convinsa ca-ti obosesti degetzelele degeaba...

mai bine zi cum e trebile in lala land,la tine...
nimic nou?
nicio jugulara sfartecata prematur?
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 21:49
ba da, preci, da'am inceput de la jugularele colaterale. Pe ale noastre proprii le pastram ca desert.
quasaria
Postat pe 20 Mai 2010 21:52
cum ar veni - cireasa de tort,ai?

si planuiesti sa te ineci si tu cu samburi,sau decat papa el pe toti?
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 21:56
eu nu planuiesc sa ma inec eu, da'cine stie cui i-o pica ciresu'in cap...
quasaria
Postat pe 20 Mai 2010 22:19
tot ciresu?!
asta-i tare!
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 22:22
pai da'na.. ce credeai ca planific io de atita timp, doar doo cirese?
quasaria
Postat pe 20 Mai 2010 22:23
mami,io zic asea dupa mine c-ar merita toata livada de visini...

da' n-am vrut sa instig la violentza,ca sa zic asea...
preciouss
Postat pe 20 Mai 2010 22:26
punete in locul sotiiei sa vezi cum e, intodeauna barbatii casatoriti au umblat dupa aventuri!!!eu vorbesc din partea sotiei , asa ca fa cum vrei
narcysa
Postat pe 21 Mai 2010 11:09
De la: tabita, la data 2010-05-21 11:09:52punete in locul sotiiei sa vezi cum e, intodeauna barbatii casatoriti au umblat dupa aventuri!!!eu vorbesc din partea sotiei , asa ca fa cum vrei


Tabita, nu cred ca se rezolva prea mare lucru daca te pui in lucul sotiei. Eu am iubit un barbat casatorit (probabil il iubesc si acum) si ne-am despartit tocmai din cauza ca m-am pus in locul sotiei si am zis ca nu-i bine ce fac. Nu cred ca s-a schimbat ceva in relatia lui cu sotia dupa ce am incheiat noi relatia. Daca se simte neglijat va fi sigur din nou sub pledul altei doamne/domnisoare.
ElenaRX
Postat pe 21 Mai 2010 11:39
buna am citit mesajul tau si am si eu o parere, de 3 ani si eu traiesc o poveste de dragoste ca si a at, am cunoscut un barbat casatorit, are o fata de 15 ani.A fost ceva magic atunci , si acum e la fel , el a divortat pt mine , pt ca ma iubeste. Arenuntat la orice pt ca relatia noastra sa mearga. Eu il iubesc si nu mai eram dispusa sa il impart cu nimeni. Poate suna putin anormal ceea ce iti spun dar nu trebuie sa ne judece nimeni , rolul asta de amanta e cam dur si mai ales ca noi suntem privite ca niste.... distrugatoare de casnicii. Este adevarat ca barbatii cauta in alta parte ceea ce nu mai au acasa , si nu ma refer numai la sex , ci la multe alte lucruri. In fine vreau sa iti spun ca daca te iubeste cu adevarat si tu pe el va renunta la tot pt amandoi , numai ca si tu tre sa te gandesti foarte bine ceea ce vrei, vezi e si diferenta asta de varsta intre voi si la noi e la fel dar eu am stiut din primul moment ca el e alesul si cu el vreau sa ramaan.Anul viitor vom face si nunta si sper ca nimik nu se va schimba.Un sfat iti voi da si poate vei tine cont de el, traieste iubirea asat ca pe ceva magic, sa nu regreti niciodata ca ai facut pasul asta, sa nu te acuzi niciodata ca tu esti amanta si esti cea mai penibila, si in final daca crezi ca el te iubeste cu adeavarat nu renunta la el , dar daca vezi ca nu e decis si poate va inventa pretexte sa nu fie cu tine atunci nu te merita . E sfatul meu ca si eu am trecut prin ceea ce treci tu. Si nu mai apleca urechea la toti prostii asta e lumea in care traim, prejudecatile . Bafta multa si sper sa fie bine pt tine, pt voi
garbo008473
Postat pe 21 Mai 2010 12:23
ce inseamna prejudecata in conceptia ta, d-soara?!sa-ti atingi propria fericire calcand peste cadavre si sa nu crezi in valoarea casniciei, care, daca se bazeaza pe concepte sanatoase si veritabile, este un lucru minunat?!cand vei ajunge in postura sotiei, iar sotul va dori "sa se regaseasca" langa o alta amanta...sa-ti mai expui punctul de vedere, vorbind de prejudecati, ok?roata nu uita niciodata sa se invarta...
nu sunt nici sotie, nu am fost nici amanta...stiu doar cu ce se mananca iubirea, respectul, fidelitatea, loialitatea...
magdabeauty
Postat pe 21 Mai 2010 12:39
problema nu e la amanta..eu cred ca esential e faptul ca el din lasitate nu renunta la a se desparti de sotie, desi nu mai merge relatia si cauta in alta parte. Mie mi se pare lasitate si dualitate, daca ceva nu mai merge spune-i sotiei si daca se poate rezolva e ok, ambii parteneri depun eforturi..daca intr-adevar fisurile sunt prea mari..urmeaza despartirea..dar e o modalitate mult mai fairplay decat aceea de a-ti face o amanta,in unele cazuri amante :-) Oricum eu nu as dori un asemenea exemplar langa mine , nu pt ca e casatorit ci pt ca e un las..care se complace intr-o relatie demult apusa.
reyya
Postat pe 21 Mai 2010 12:47
despre asta este vorba in propozitie ...dar sa nu ne tina lectii de "prejudecati" o persoana "cool", care la un moment dat a tinut rol de amanta...ca se taie maioneza!
magdabeauty
Postat pe 21 Mai 2010 12:50
da...asa m-am distrat lectia de ,,moralitate"..473.. nu stiu ce ma face sa cred ca faptul de a avea amanta ii este indispensabil tipului,o sa aibe permanent nevoie de o ,,amanta" ca asa e el ,,mititelu" dual :-)) Ce-i mai nasol e ca acum tu esti sotia ..dar nah..asta e viata :-) Amante se gasesc :-)
Cand vei avea nevoie sa stii ca organizez petreceri de divort , nuntile ma deprima...mi se par insipide :-)
reyya
Postat pe 21 Mai 2010 12:58
intr-o lume vaduvita de valori reale, faptul ca incerci sa traiesti frumos si decent este trecut drept "prejudecata si prostie"...or, in aberatiile emise, macar un gram de "bun simt" se cere si sa nu scoti si tu degetul cu "eu nu mai sunt AMANTA, acum sunt "doamna", deci se poate, demolati institutii, credinte si valori ca-i cool...iar fraierii care cred in ceva, vai de mama lor, ca si-o iau, mai devreme sau mai tarziu, de la persoane atat de "in trend cu ale moralei" "...
magdabeauty
Postat pe 21 Mai 2010 13:24
magda draga, fiecare si-o ia, fie ca merita, fie ca nu...asta nu inseamna ca poti sa te porti ca un idiot
fiecare are propriile valori, iar daca cineva nu crede intr-o institutie sau alta, poate are motivele lui, nu crezi?
io inteleg, sa fim buni, sa ajutam...da' pana la urma, nimanui nu prea-i pasa de tine ci se pune pe el pe primul loc!
daca ne place sau nu, asta-i alta mancare de peste

si apoi, oamenii divortati ce sa faca? sa stea singuri?
zambila
Postat pe 21 Mai 2010 13:33
magda...chiar atat de superficial poti sa vezi realitatea???
nu amantele distrug o casatorie, ci din contra, amantele sunt consecintele unei relatii care nu merge. problema nu este in nici un caz amanta; problema este ori la sot, ori la sotie, ori la amandoi.
ElenaRX
Postat pe 21 Mai 2010 14:01
magda vrea sa spuna ca amantele nu ar trebui sanctificate.si are dreptate.amantele sunt cele care trebuie sa se ascunda, sa insele ,sa minta.acum ne laudam cu statutul de amanta?
erika1
Postat pe 21 Mai 2010 14:08
De la: erika1, la data 2010-05-21 14:08:29magda vrea sa spuna ca amantele nu ar trebui sanctificate.si are dreptate.amantele sunt cele care trebuie sa se ascunda, sa insele ,sa minta.acum ne laudam cu statutul de amanta?


gresesti erika. sotul care inseala trebuie sa se ascunda, sa insele si sa minta. amanta nu are nici o problema.
ElenaRX
Postat pe 21 Mai 2010 14:13
serios? cred ca privim lucrurile din directii opuse.
erika1
Postat pe 21 Mai 2010 14:15
daca n are familie....si ea.
nazirra
Postat pe 21 Mai 2010 14:16
buna. eu traiesc intr o astfel de rel.in schimb eu am o fata de 14 ani si el nu are copii. e insurat de 10 ani si eu de 17 ani. eu am 33 ani si el 35. ne iubim, ne dorim, ne intelegem minunat,, vorbim despre viitor si ne facem vise si sperante daca le pot zice asa ,dar ne e frica amandurora sa ne lasam familiile.suntem de 2 ani impreuna. dar lasam timpul sa treaca si vom vedea ce o sa mai fie.chiar nu stiu ce sfat sa sa ti dau,,dar dragostea e mare ,oarba si doare daca nu o bagi in seama.
ancutza_76
Postat pe 21 Mai 2010 16:31
pana la urma daca ne luam dupa spusele unora si altora nu trebuie sa mai fim fericite.nu sunt de acord. daca ne iese acel cineva in cale si ne intra in inima dc sa ne sacrificam si sa nu fim fericite .poate el iti e sa ti fie soarta.buna, rea voi o alegeti.ascultati va sufletele si bafta.
ancutza_76
Postat pe 21 Mai 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort civilizat sau nu 424 De la: Freya__ 29 August 2011 11:04
care este parerea voastra despre barbati? 79 De la: fleurdelis 9 Iulie 2010 21:58
Virginitatea=subiect de discutii 182 De la: florin_c76 17 Aprilie 2010 23:56
buna 20 De la: narcysa 12 Mai 2011 20:32
COSMETICE DE LUX !!!! 1 De la: garbo036965 9 Ianuarie 2010 11:22
Setari Cookie-uri