Va astept!

Dragostea este un lucru atat de frumos si sfant in aceasta lume de pacat. O viata fara dragoste e pustie si lipsita de culoare. Cum e cerul fara nori si primavara fara flori, asa este si sufletul omului ce nu cunoaste iubirea! Noi vrem sa fim iubiti dar nu stim la randul nostru sa revarsam iubire asupra celor ce ne inconjoara. Frumusetea este trecatoare si totusi oamenii se ghideaza dupa acest aspect. ESTE MULT PREA TRIST!!! Astazi daca ai vrea ai putea sa vezi dincolo de aparente, ai putea sa auzi, dincolo de cuvinte, daca ai sti sa iubesti,dincolo de infatisare, n-ai mai fi un om ca oricare. In viata, daca ai de ales intre suflet si frumusete, alege sufletul, caci el intrece orice frumusete. Planteaza un cuvant de iubire adanc in inima unui om, hraneste-l cu un zambet si cu multa iubire si vei vedea ce se intampla. Cei interesati ne pot gasi si afla mai multe detalii aici; Pe google tastand; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
,Daca dorii sa ne cunoteti, inscrieti-va!
Va multumim !
garbo085400
Postat pe 5 Mai 2010 15:13
De la: garbo085400, la data 2010-05-05 15:13:32Dragostea este un lucru atat de frumos si sfant in aceasta lume de pacat. O viata fara dragoste e pustie si lipsita de culoare. Cum e cerul fara nori si primavara fara flori, asa este si sufletul omului ce nu cunoaste iubirea! Noi vrem sa fim iubiti dar nu stim la randul nostru sa revarsam iubire asupra celor ce ne inconjoara. Frumusetea este trecatoare si totusi oamenii se ghideaza dupa acest aspect. ESTE MULT PREA TRIST!!! Astazi daca ai vrea ai putea sa vezi dincolo de aparente, ai putea sa auzi, dincolo de cuvinte, daca ai sti sa iubesti,dincolo de infatisare, n-ai mai fi un om ca oricare. In viata, daca ai de ales intre suflet si frumusete, alege sufletul, caci el intrece orice frumusete. Planteaza un cuvant de iubire adanc in inima unui om, hraneste-l cu un zambet si cu multa iubire si vei vedea ce se intampla. Cei interesati ne pot gasi si afla mai multe detalii aici; Pe google tastand; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
,Daca dorii sa ne cunoteti, inscrieti-va!
Va multumim !
garbo085400
Postat pe 6 Mai 2010 11:40
In acest secol eroismul a fost invins de lasitate, calitatea coplesita de cantitate, omul dominat de tehnica; duhul a fost subordonat materiei, adevarul rastalmacit dialectic, binele uitat de atata rautate, iar crestinii prigoniti de anticrestini. Omenirea este insensibila, fara Dumnezeu si fara suflet. Vreti sa faceti parte dintre cei fara suflet????
garbo085400
Postat pe 6 Mai 2010 11:46
Ce-ti veni soro,alta treaba nu ai,care e secta,.hai da din gusa.
scrichy
Postat pe 6 Mai 2010 13:39
Nu ma astepta ca nu pot sa vin.
Doara
Postat pe 6 Mai 2010 16:46
Dorulet, vinooooooooo, te astept...cu un tort, de inghetata...si eclere.....
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 16:51
Nu ma chema de doua ori.
Doara
Postat pe 6 Mai 2010 16:52
Ai un caracter de ividiat!
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 6 Mai 2010 16:56
Vezi, ca vii.....tortul de inghetata, e cu ciocolata, alune, vanilie....iar eclerele, is facute de mine(preferatele fiului meu), cu budinca de ciocolata, si vanilie si-s tavalite, prin ciocolata...am 70 de bucati.
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 16:57
Numai atat oferi?
garbo085400
Postat pe 6 Mai 2010 16:59
De la: garbo085400, la data 2010-05-05 15:13:32Dragostea este un lucru atat de frumos si sfant in aceasta lume de pacat. O viata fara dragoste e pustie si lipsita de culoare. Cum e cerul fara nori si primavara fara flori, asa este si sufletul omului ce nu cunoaste iubirea! Noi vrem sa fim iubiti dar nu stim la randul nostru sa revarsam iubire asupra celor ce ne inconjoara. Frumusetea este trecatoare si totusi oamenii se ghideaza dupa acest aspect. ESTE MULT PREA TRIST!!! Astazi daca ai vrea ai putea sa vezi dincolo de aparente, ai putea sa auzi, dincolo de cuvinte, daca ai sti sa iubesti,dincolo de infatisare, n-ai mai fi un om ca oricare. In viata, daca ai de ales intre suflet si frumusete, alege sufletul, caci el intrece orice frumusete. Planteaza un cuvant de iubire adanc in inima unui om, hraneste-l cu un zambet si cu multa iubire si vei vedea ce se intampla. Cei interesati ne pot gasi si afla mai multe detalii aici; Pe google tastand; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
,Daca dorii sa ne cunoteti, inscrieti-va!
Va multumim !
Doar; ce exprimati denota ce sunteti, am uitat!
garbo085400
Postat pe 6 Mai 2010 17:03
Make love not war!!!

A zis cineva "ciocolata"????


Tylly
Postat pe 6 Mai 2010 17:15
Draga mea, era o gluma, intre mine si Dorulet, iar tu ai interpretat-o, ca pe o jignire. Nu am prejudecati, deci accept, si discut, cu orice persoana, cu care vin, in contact....asta, pana la proba contrara.Te rog, nu mai cataloga persoanele, doar, dupa o simpla replica...apropo, sa stii ca ,, daruiesc", ,,destule", zilnic, dar, nu trebuie sa ma justific...Credinta e in sufletul fiecaruia, nu se afiseaza, ca pe un stindard...daca cei din jur, nu iti accepta.. inteleg, alegerea ta, asta nu denota, faptul, ca sunt ,, atei", persoane demne de mila , de dispret. Deci, nu ai dreptul sa cataloghezi, sa judeci, acele persoane, doar, pentru faptul ca, nu iti impartasesc, opiniile, parerile. Fiecare persoana, percepe si, isi manifesta, in mod diferit, dragostea..... suntem ,, unici".
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 17:25
..din fericire
bluelight
Postat pe 6 Mai 2010 17:29
Blue, iti imaginezi..... ce plictis , ar fi?
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 17:33
io da . vad ca altii nu . batman , batman

si tot din fericire doamne-doamne e un tip tare deshtept.
bluelight
Postat pe 6 Mai 2010 17:42
ce i acia maiiii?????dezmat?????ciocolatra....inhetatasi de va caut prin buzunare.....moaaaama!!!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Mai 2010 18:47
unde-i dezmatu', nazzi??
bluelight
Postat pe 6 Mai 2010 21:22
Aici, nu e.....decat, dragostea, speranta, bucuria...
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 21:26



lasa-i, sunt din secta aia martorii lui Iehova.

eu as vrea numai tort.eclerele ingrasa , tortul de ciocolata ,nu
liaiedera
Postat pe 6 Mai 2010 21:34
Lia, eu nu am nimic, cu nimeni...exista loc, pentru toata lumea, aici, pe terra.
nuti_vio
Postat pe 6 Mai 2010 21:41
nuti...nici eu nu am cu nimeni nimic...dar de ce vrea cu tot dinadinsul sa mi se bage pe sub piele, ha?
tutankhamon
Postat pe 6 Mai 2010 22:15
cineeeee ??????
ladyDY
Postat pe 6 Mai 2010 22:23
Tuty, eu, nu stiu, de ce pers, ,,ar vrea sa ti se bage, pe sub piele"? Poate.... te place
nuti_vio
Postat pe 7 Mai 2010 19:17
De ce? Din acelasi motiv pentru care iti bat la usa in we ca sa te bata la cap cu prostii de-a lor. Acum au descoperit si netul.
Doara
Postat pe 7 Mai 2010 19:23
Dorulet......
nuti_vio
Postat pe 7 Mai 2010 20:28
De la: nuti_vio, la data 2010-05-06 21:26:36 Aici, nu e.....decat, dragostea, speranta, bucuria...




asta te asteapta,saracia si geniocidul pensionarilor,al tinerilor care vor o viata demna.au rate la banci,au copii si batrani de ingrijit.cred ca visezi Nuti,lumea iese in strada si la tine e "dragoste,speranta,bucurie",Romania este un bazin de innot in care ii aruncam pe toti si scapa care poate.http://salvatiromania.wordpress.com/2010/05/07/inceputul-sfarsitului-analiza/
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:39
alexandrooo e am intrat pe site-ul ala breeee//
si??
mai mult ce sa fac??
nu am prea descurc pe acolo
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 20:44
De la: fleurdelis, la data 2010-05-07 20:44:42alexandrooo e am intrat pe site-ul ala breeee//
si??
mai mult ce sa fac??
nu am prea descurc pe acolo
sa faci ce face intregul popor,sa luptam pt schimbarea situatiei in care a ajuns Romania.vei afla cat de curand.
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:49
Alexxandra, era o gluma.. ii rasp, lui Nazi.......citeste, ceea ce ,, propavaduieste", garbo 085400... cu atentie.....apoi, emite, o opinie...
nuti_vio
Postat pe 7 Mai 2010 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rog raspuns urgent!!!! 92 De la: sl33ping_sun 7 Martie 2010 06:25
Inghetata 83 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 01:26
De ce ,sunt oamenii azi ,asa de rai???!! 147 De la: Jojolin 31 Mai 2012 08:03
Gandurile formeaza caracterul 145 De la: Ciresica 4 Noiembrie 2011 17:49
Do You Dress To Impress? 4 De la: ramona_balmain 13 Martie 2009 20:10
Setari Cookie-uri