buna ziua

am constatat ca in ultima vreme sau cam depus mai multe chilograme in plus, as dori o dieta si eu dar mai usoara, deoare ce eu nu am timp mult liber find cam ocupat intre 12-15 ore pe zi si de aici am vazut ca a aparut si surplusul de kg
as dori sa slabesc cam 20 kg ce sa acumulat daotrita meselor luate pe fuga
multumesc
garbo100757
Postat pe 28 Aprilie 2010 14:17
primul lucru care l-ai putea face ar fi sa bei minim 2 l de apa.zi
renunti la paine,dulciuri si alimente grase(ulei/untura,carne grasa-porc,smantana,branza-pt k are o concentratie mare de grasime,cauta branza degresata ;)) renunta la fast food,daca totusi alegi sa mananci mancare comandata de la restaurant opteaza pentru salate,peste in suc propriu sau la cuptor--fara ulei!,carne de pui la gratar(e satioasa si destul de slaba),daca iti place sa mananci oua,si mananci mai mult de 2 pe saptamana mananca-le fierte/omleta(fara ulei in tigaie de teflon) fara galbenush(are colesterol) iar albusul e o veritabila sursa de proteine :)
mananca cat mai multe legume si fructe,iaurt degresat,branza degresata...etc si daca poti sau ai timp alearga, jogging-ul te ajuta sa scapi usor de burtica si grasimea dispusa pe aproape tot corpul sau mergi la servici pe bicicleta :) sa nu ami zic de urcat scarile si nu cu liftu...:)
BAM_BAM
Postat pe 14 Mai 2010 04:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Remedii naturale pentru toate afectiunile 1 De la: sondra 28 Martie 2012 15:52
Ce ati alege intre iubire si cariera ?,Motivati alegerea facuta ! 52 De la: Mihaela_Tudora_1 26 Aprilie 2013 11:50
buna ziua 2 De la: BAM_BAM 14 Mai 2010 04:30
micabis tu ti post? 53 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:45
Sanatatea se pastreaza si in sezonul rece printr-o cura de reflexologie! 2 De la: garbo_5064 19 Octombrie 2012 13:45
Setari Cookie-uri