Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea?

De la: moniq_, la data 2010-06-04 16:58:13"Adik ca... k"... asa! Esti perspicace!


Si atat de subtil si elegant...

k cam ti-ai dat seama

mey, apare neshte unii acilea care-si prind deshtele in tastatura si ortografie si zice k ie deshtepti.

acu' perspiCACE fie cine-o vrea, k io nu's.

ce PANAMA ma tot tragi de virgule pe aciulea, ti s-o umflat buzbulucu'?
anticenzura
Postat pe 4 Iunie 2010 22:07




ce crezi ca i s-a umflat?
liaiedera
Postat pe 4 Iunie 2010 22:13
Buza. De sus! De inima rea.

Mai, anticentura, eu zic "k" tu poti mai mult! Sa inteleg ca nu ti-au placut ochii mei, astazi, cand i-ai privit?!
Si daca nu te ofenseaza prea tare parerea mea, eu cred ca tu ti-ai prins mintea in tastatura, daca stai si te uiti mai bine.

Iar iesirea asta necontrolata cu tenta infantila, nu-ti fie cu suparare, nu te prinde. Daca doreai sa ramai pana la capat spiritual, nu degenerai in discutii despre inteligenta nimanui. Este "out of topic", nu crezi?
Elementul cheie era menit "to have fun, fun, fun"! Impreuna, unii de altii ori separat. Dar, teai pierdut pe drum!
Cum spuneam si mai devreme, sa fii sanatos !

moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 22:38
sa-i dam un scaun!
sa stea jos!...
fleurdelis
Postat pe 4 Iunie 2010 22:43

poi moniq...ochii de la care deget?
LILO
Postat pe 4 Iunie 2010 22:46
Nu, Lilo, vorbeam despre faptul ca a avut curiozitatea de a-mi verifica profilul.
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 22:49
AAAA!!! am priceput
ioaaaii ce-nseamna sa-ti fie tare,tare somn...nimic nu mai leaga "INTELIGENTA"
LILO
Postat pe 4 Iunie 2010 22:51
Noroc ca cica sunt eu "deshteapta" pentru toti!
Asa mi-s de dasteapta ca acu vaz ca-mi sari o cratima! De sus.
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 22:52
Numai noroc sa am, ca, daca nu m-a ucis Fordul, sigur ma nimereste Sandero asta!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 22:53
proabil ca ai fi avut dreptate (in privinta tonului amical), daca nu ai fi tinut-o in continuare pe o idee fixa.

tu spui:

"Elementul cheie era menit "to have fun, fun, fun"! Impreuna, unii de altii ori separat. Dar, teai pierdut pe drum!"

io ce sa raspund, ca ti-a sarit cratima pe drum?

mda, poate mi-am prins mintile in tastatura, bine ca ai venit tu sa mi le descalcesti, se poate lesne observa ca esti persoana potrivita pentru asta.

@flo
da, merci, e nevoie de un scaun. da' mai bine ma duc sa ma culc :)
anticenzura
Postat pe 4 Iunie 2010 23:18
Offf, nu stii cand sa renunti, asa-i? Nu te lasa. Pacat!
Cat despre observatie, am facut-o si eu, un pic mai sus. Mea culpa
Daca nu suporti o discutie, de ce o incepi? Sau ti-e drag doar asa, sa tragi tu concluzia? In ceea ce priveste "dascalitul", asta nici nu merita comentata, suna inca o data infantil, ca si toate observatiile tale despre virgule si mai stiu eu ce. Asta fac copii: atunci cand nu au ce spune recurg la nimicuri.
In orice caz, nimic nu iti scuza tendintele spre vulgaritate.
Whatever.

moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 23:19
garbo074997
Postat pe 4 Iunie 2010 23:20
PT ANTICENZURA
garbo074997
Postat pe 4 Iunie 2010 23:21
Da, parca dintr-o data am si eu nevoie de odihna. Multa!
Pupici, draga mea!
moniq_
Postat pe 4 Iunie 2010 23:25
De la: moniq_, la data 2010-06-04 23:19:38Offf, nu stii cand sa renunti, asa-i? Nu te lasa. Pacat!
Cat despre observatie, am facut-o si eu, un pic mai sus. Mea culpa
Daca nu suporti o discutie, de ce o incepi? Sau ti-e drag doar asa, sa tragi tu concluzia? In ceea ce priveste "dascalitul", asta nici nu merita comentata, suna inca o data infantil, ca si toate observatiile tale despre virgule si mai stiu eu ce. Asta fac copii: atunci cand nu au ce spune recurg la nimicuri.
In orice caz, nimic nu iti scuza tendintele spre vulgaritate.
Whatever.


hai sa iti raspund rapid, ca de maine nu mai am timp.

te-ai luat aiurea de mine:
De la: moniq_, la data candvaIo' zic mai bine Singer....
daca tot vrei sa tragi concluzia... hop-asa !

nu am inteles de ce, dupa care ai completat:
De la: moniq_, la data candva
Pardon! cu "k"!

adik asta se voia o ironie la ortografia mea cu "k"

replica mea este de tatonare, iar in cele din urma intreb:
De la: olici, la data later
adik care se termina in k? si e compus din 4 litere?


iar tu raspunzi:
De la: moniq_, la data candva
"Adik ca... k"... asa! Esti perspicace!


de parca, daca am chef sa scriu cu cacofonii (oricum cacafonia era o figura de stil in context), tre' sa vina repede vreun deshtept sa imi dea peste nas.

restul se alta deja pe pagina asta. atentie, ironia mea viza tastatura si gramatica, deci stilul de exprimare, nu persoana. la care tu imi raspunzi ca mi-am prins mintea in tastatura.

nu este nicio tendinta spre vulgaritate, ti-am raspuns la nivelul la care ai adus discutia.

toata aceasta reluare a "dialogului", din perspectiva mea, este pentru prietenii mei de pe forum, pe care imi dau seama ca as fi putut sa ii ofensez prin limbajul meu, nu pentru tine.
anticenzura
Postat pe 5 Iunie 2010 22:16
Tocmai ai devenit penibil si cauti prea multe scuze. A fost un schimb de ironii si nu o discutie academica. Si da, ai avut tendinta spre vulgaritate insa nu ti s-a dat curs.
Asta a fost pentru tine.
PS: eu as mai gasi ceva timp, dar nu pentru fiinte ranchiunoase care nu suporta replica


Cat despre prietenie, ar fi cu totul o alta discutie; daca ai prieteni ar trebui sa stii ca acestia nu au nevoie de justificari si nici de argumente: te plac asa cum esti, pentru ca esti.
moniq_
Postat pe 8 Iunie 2010 09:51
mda, speram sa intelegi ca unii intra pe forum pentru a se destinde, nu pentru a a fi interpelati la misto de diversi sub masca anonimatului.

ironie inseamna sa razi cu cineva, nu de cineva.

in rest, ce sa zic, greu de priceput k dk a=b && b=c => a == c
anticenzura
Postat pe 8 Iunie 2010 17:15
mai, nu-i place sa intervin in d-astea, dar cred eu ca sunteti doi oameni inteligenti si e pacat sa citim ce citim. o fi fost o neantelegere pe care puteti s-o lamuriti daca vreti, cu discretie; puteti de asemenea sa va ignorati reciproc daca nu credeti ca merita deranjul.
bluelight
Postat pe 8 Iunie 2010 17:49
bre da ai iertat'o??
caci...sa o ierti, inseamnaa...sa uiti de toot!
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:53
Eu cred ca inca ii mai e dor ...

ori am gresit topicul. Blondooooooo!!!!!!!!! iti mai e dor de ea?
anakin
Postat pe 8 Iunie 2010 19:55
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:56
in principiu il dezaprob pe Zidane pentru ce a facut:

http://www.youtube.com/watch?v=vF4iWIE77Ts

pentru ca, probabil din cauza lui, Franta a pierdut titlul.

multa vreme m-am intrebat nu atat ce anume i-o fi spus Materazzi (o magarie, evident), ci motivul pentru care a Zidane ales sa isi abandoneze echipa.

de-a lungul timpului am scris pe mai multe forumuri, am si moderat pe cateva din ele, si am intalnit numeroase conflicte intre diversi membri.

intotdeauna m-am intrebat daca merita sa ma angrenez in discutii contradictorii cu persoanele care ma injura. multa vreme am ales calea "non-combatului", dar nu m-am simtit bine, pentru ca am avut simtamantul ca ar fi trebuit sa dau o replica, totusi.

acum imi este clar ca locul meu nu e pe acest forum, pentru ca sunt depasit de glumele pe care le fac unii.

asa, in treacat spus, persoanele de genul celor care ii improasca pe altii fara motiv, ar trebui sa fie marginalizate pe un forum, nu aplaudate.

asa ca, precum zidane, am ales sa dau la gioale si iau cartonas rosu.

Materazzi si Italia au castigat, asa ca moniq merge mai departe :)
anticenzura
Postat pe 8 Iunie 2010 21:00
Da, asta SIgur rezolva problema: fugi!
Oriunde vei merge vei gasi o "moniq": toate inculte si cu tupeu sub protectia anonimatului... pentru ca asa suntem noi, proaste- da' multe!
Ce mai portret ai ales sa faci unei persoane care a intrat intr-o discutie cu tine! Nu ma recunosc in nici unul dintre "calificativele tale: "improasca" si "injura" nu ma caracterizeaza si nici nu inteleg de unde le scoti!
Sincer, regret si sunt uluita de nivelul la care ai adus o discutie oarecare! Si regret gustul amar pe care il lasa in mine toate astea.
Imi cer scuze si celorlalti pentru ca se pare ca am monopolizat acest topic intr-un mod stupid!
moniq_
Postat pe 9 Iunie 2010 12:19
Cu riscul de a deveni penibila, repet: aici incercam sa ne simtim bine, fiecare in felul nostru; ne toleram, ne amuzam si plecam cu perspectiva unei zile mai bune.
Cuvinte precum "marginalizare" suna dramatic si in nici un caz nu cred ca exprima spiritul!
moniq_
Postat pe 9 Iunie 2010 14:16





Nu ai demnitate ,imagineazati cum "scumpa"ta sotie ii face felatie (ii suge.....) tinarului macho Acest cliseu incearca sa-l ai in vedere secunda de secunda.Ai doua variante:sa-ti porti crucea de idiot sau sa schimbi macazul.Nu fi disperat sunt si femei care merita sa fie considerate cea mai reusita realizare a lui DUMNEZEU Personal i-ti doresc sa treci peste aceasta suferinta si sa-ti gasesti linistea Pe minema ma boulversat nonsalanta ei Daca nu reusesti,incearca cu alcool etilic CIAO
neutrino
Postat pe 25 Septembrie 2010 13:47
Nu exista tipare, reguli sau certitudini care sa se potriveasca cu toti si in toate cauzele
Ideea este ca toti putem ierta, absolut toti si este un mare beneficiu. Iertarea este in fond un lucru bun, lasat noua oamenilor de Dumnezeu.
Concret acum, nu de putine ori sa dovedit ca cea mai mare dragoste provine si se naste din Suferinte, din ducerea Crucii pana la sfarsit, prin martiraj..
Nimeni nu doreste asta si toti dorim sa fie pace, intelegere, intelepciune,prosperitate si fidelitate sa fim ontopic.. insa fiind oameni, gresim fie ca vrem sau nu vrem, intr. un mod sau poate in altul.
Nu cred in ideea ca daca ierti esti prost sau ca tu mori nefericit! poate intradevar, "traiesti"putin mai nefericit, stand cu stres, cu un mic/mare gol in inima dar cred ca "mori" fericit.. si chiar in timpul acestui trai cu persoana care te. a inselat traiesti nu de putine ori momente adanci si fierbinti de dragoste..
Nu lasati relatiile inabusite, purtativa normal, fiti corecti, oferiti dragoste neconditionat, si iertati, doar asa lucrurile si sanatatea sufleteasca sunt de partea ta..Daca va pierdeti iubita/iubitul este dureros dar daca il pierdeti pe Dumnezeu sunteti pierduti definiti... Ordinea prioritatilor este alta, Dumnezeu ,copii,sotia apoi parintii.. asa e lasat dpmdv..
Fiti tari si intelepti, completati golul din inimi si nefericirile cu fapte frumoase, cu dragoste, cu iertare si cu barbatie si nu uitati Credinta! Fara supranatural nu putem face nimic.
Si eu ma aflu in aceleasi situatii cu ale voastre, pot scrie si eu romane cu pb mele, si tind sa dau multora dreptate ca asa par la prima vedere lucrurile insa daca privesti la baza, mai adanc si in momentul tau de liniste vei vedea ca nu este chiar a ...
Doamne Ajuta la toti!


Alinasd_Alinctin_1
Postat pe 22 Decembrie 2016 12:27
Doamne, cati prosti pe pamantul asta!
Daca nu poti ierta, e ok nu esti D-zeu si nici sfint iar tampitii care indeamna cu atat mai putin!!!Ai dreptul la un barbat/femeie al/a ta.
Da, multi prosti se duc la biserica si nu inteleg nimic, citesc dezvoltare si nu inteleg corect nici buchia.
Camil5y8
Postat pe 22 Decembrie 2016 14:41
Alte frământări profund tot ce zice 426.
Eu nu pricep si nu voi pricepe de ce nu pricepe cineva intr-o asemnea situatie că, din momentul in care se ajunge la asa ceva, totul e gata? Sau oi fi eu mai cu suvite blonde?
Susțin pe 205, doar Dumnezeu are puterea de a ierta pe toți, insa nu pentru toate...
Schmetterling
Postat pe 22 Decembrie 2016 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cei cu mine 59 De la: garbo259257 16 Ianuarie 2012 13:05
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
probleme 42 De la: moniq_ 13 Iulie 2010 21:44
Demonstratii de iubire 91 De la: Alecsx 6 Februarie 2013 10:30
Infidelitate cu scopul de a-ti proteja partenera- e acceptabil? 96 De la: Mirela37 8 Septembrie 2011 16:50
Setari Cookie-uri