Femeia

Stateam si ma gandeam de ce zic unii ca femeia ar fii gatul si barbatul este capul..Eu consider ca femeia ar putea fii gatul barbatului..Numai in cazul cand femeia ar fii un exemplu pt barbat..Si barbatul ar respecta-o.Pt ca femeia trebuie sa fie un exemplu pt barbat daca doreste sa fie gatul lui...Si sa fie mai hotarata femeia...Sa isi impuna punctul de vedere.Pt ca stii ca oamenii sunt fiinte care se gandesc la interesul propriu..Nu toti asta este in functie si de credinta in Dumnezeu si principiile pe care se ghideza indivizii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:22
Pt ca femeia este intuitiva si barbatul gandeste logic...Dar este egoist si poate si prost Pt ca nu stie ca asa cum faci asa primesti..Daca nu oferi iubire si respect..Nici nu primesti iubire si respect..Dar o femeia care are credinta si ea poate gandi logic..Nu neaparat sa fie intuitiva si sa te conduca barbatul in favoarea lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:24
flordavis
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:27
Femeia nu trebuie sa se simta inferioara barbatului...Pt ca barbatul sa nascut din femeie nu invers..Si ca barbatul si femeia dau vina unii pe altii,in loc sa se indrepte..Asta doar au facut si adam si eva pt asta au fost alungati din rai..De asta barbatul si femeia duc o viata chinuita pt ca dau vina unii pe altii.In loc sa se indrepte..Sa se educe unul pe altul.Pt ca nimeni nu est perfect
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:32
maaai...io zic asiiia:::bautura ii cu masura.....
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:35
eu_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:48
Irina, ai avut tu experiente proaste dar sa stii ca nu e chiar asa cum spui.
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:53
De la: Ciresica, la data 2010-04-20 20:53:22Irina, ai avut tu experiente proaste dar sa stii ca nu e chiar asa cum spui.
Da pai eu invat din greselile altora pt ca daca invat din ale mele dor..Asa ca ....Nu am avut nicioadata prieten roman..Ca sa am atata de suferit...Si jignita si fara bani.... cum sunt alte romance..Sau sunt conduse de barbati puturosi,care sunt barbati doar cu numele...Din cate stiu eu ca sunt puturosi si sunt buni doar de dat ordine in favoarea lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:34
daca tot te lauzi ca esti crestina si le stii pe toate din biblie....ar trebui sa stii ca femeia se trage din coasta barbatului....si nicidecum din gatul, capul sau cine stie ce alta parte anatomica...
tutankhamon
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:38
numai ca barbatul a fost facut din pamant...iar femeia?!
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:45
ilsi..... ...nu cetisi ce scrisei??? din coasta barbatului....din coasta lui adam....
tutankhamon
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:47
ba cetii, soro, nu te-ambala...pusei si io o intrebare...si coasta?! coasta era de pamant?!
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:52
pai nu, bre, ca dupa ce-l facu din pamant, sufla duh sfant peste dansul si-i dete viata... si corpul de pamant se facu carne si oase.
ioi, ilsi! io sa te invat???
Tylly
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:54
merci de invat,cell, da' e bine sa mai revizuim putin...deci, nu e superb ca femeia nu a fost facuta din pamant, ci dintr-o fiinta vie? L-o fi durut pe Adam? Oricum a perceput-o pe Eva ca fiind os din oasele lui...
sora_ilsi
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:58
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-20 16:22:00Stateam si ma gandeam de ce zic unii ca femeia ar fii gatul si barbatul este capul..Eu consider ca femeia ar putea fii gatul barbatului..Numai in cazul cand femeia ar fii un exemplu pt barbat..Si barbatul ar respecta-o.Pt ca femeia trebuie sa fie un exemplu pt barbat daca doreste sa fie gatul lui...Si sa fie mai hotarata femeia...Sa isi impuna punctul de vedere.Pt ca stii ca oamenii sunt fiinte care se gandesc la interesul propriu..Nu toti asta este in functie si de credinta in Dumnezeu si principiile pe care se ghideza indivizii
ce inseamna ca femeia trebuie sa fie un exemplu pentru barbat?adica ce exemplu sa le mai dam barbatilor sa ne respecte?noi femeile din prima meritam respect din partea lor si nu consider ca numai pentru ca lor li se termina intestinul gros in afara ei sunt mai presus de noi ..........noi putem mai mult decat ei....iar ce facem noi ei nu or sa faca niciodata
gmpa
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:36
Arabelle
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:26
De la: gmpa, la data 2010-04-21 02:36:26 noi femeile din prima meritam respect din partea lor si nu consider ca numai pentru ca lor li se termina intestinul gros in afara ei sunt mai presus de noi ...noi putem mai mult decat ei....


Mda, asta a fost adanca rau de tot. E o aglomerare de perle culese de pe fundul putului gandirii..

Data viitoare semneaz-o si da-o anonima, e mai intelept
anakin
Postat pe 22 Aprilie 2010 01:07
De la: tutankhamon, la data 2010-04-20 22:38:29daca tot te lauzi ca esti crestina si le stii pe toate din biblie....ar trebui sa stii ca femeia se trage din coasta barbatului....si nicidecum din gatul, capul sau cine stie ce alta parte anatomica...
Pai sincer nu stiu despre poeziile astea.Ci stiu ca doar barbatul se naste din femeie...Asa ca noi femeile ar trebui sa fim mereu pe primul plan...Pt ca fara noi femeile.barbatii nu ar fii fost in viata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:40
Buna seara
Arabelle
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:30
aaaaa Acum am inteles..Barbatii cred ca femeile au o coasta de-a lor care le apartine..Si umbla sa le-o scoata femeilor ca sa si-o puna coasta lui la loc lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:17
De la: Arabelle, la data 2010-04-22 20:30:52Buna seara
Buna seara..Buna sa iti fie inima
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:19
femeia este femeie,doar atunci cand poate ingenunchia un barbat!
Nu prin tertipuri sexuale,nu prin mitocani gratuite,ci pur si simplu atunci cand il iubeste!!!
Nu exista fiinte in viata,mai dornice de a fi iubite,ca barbatii!Au de la muma lor CITIRE:"nimeni nu te va IUBI CA MINE DACA NU STITI SA PUPATI puiul meu"
Este atat de perfecta chestia,incat se perpetueaza,ancestral ,la toate zamislitoarele de PUTZE!
LUATI AMINTE DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CONCUBINE,DACA NU SUNTETI CAPABILE SA ADORATI,SA DIVINIZATI,IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI,NU VA MAI VAICARITI CA TUTELE!!!
garbo102651
Postat pe 24 Aprilie 2010 04:54
eu stiam ca femeia a fost luata din coasta lui Adam pt ca el sa o protejeze fiind mai sensibila dar Adam nu prea si-a facut datoria ...in loc sa-si apere femeia iubita ,sa aiba grija sa nu caute fericirea in alta parte el acuza femeia la prima greseala lasand pe umerii ei poverile ca mai apoi ea sa fie obligata sa se descurce fara acesta si chiar sa devina ,mai puternica ...femeia in multe familii este capul ,in altele depinde de barbat...ea a fost creata nu sa fie deasupra barbatului nici calcata in picioare de el ci sa fie egala cu el dar mai sensibila iar el mai puternic ...trebuia sa fie diferiti pt a se completa...in fiecare a fost pus ceva ce in celalalt nu se gasea... barbatul nu a fost capabil sa-si pastreze femeia langa el si nu i-a luat apararea ci a dat vina pe ea chiar si pt greseala lui ...astazi multi barbati arunca femeia in bratele altora acuzandu-le chiar si pt aventurile lor...femeia fiind obligata sa se protejeze singura sa conduca de multe ori pt ca nu intotdeauna barbatul s-a dovedit a fi capabil ...din femeia sensibila si ocrotita a trebuit sa devina femeia puternica care sa ocroteasca si chiar sa conduca.
yzabela_03
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:12
FEMEIA??? Esti dulcea PRIMAVARA,siIARNA viforoasa, Esti VARA cu arsita,si TOAMNA cu rod plin, Te-au cunoscut,pesemne,acei ce asezara, Aceste anotimpuri-la genul FEMININ!!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:57
De la: anakin, la data 2010-04-22 01:07:56
De la: gmpa, la data 2010-04-21 02:36:26 noi femeile din prima meritam respect din partea lor si nu consider ca numai pentru ca lor li se termina intestinul gros in afara ei sunt mai presus de noi ...noi putem mai mult decat ei....


Mda, asta a fost adanca rau de tot. E o aglomerare de perle culese de pe fundul putului gandirii..

Data viitoare semneaz-o si da-o anonima, e mai intelept
da ce te/am pus eu sa/i masori adancimea sunt perlele mele si m/am chinuit sa le culeg care e problema ta ......a cred ca te/a deranjat expresia cu intestinul gros sorry
gmpa
Postat pe 26 Aprilie 2010 00:25
De la: yza_my, la data 2010-04-24 11:12:19eu stiam ca femeia a fost luata din coasta lui Adam pt ca el sa o protejeze fiind mai sensibila dar Adam nu prea si-a facut datoria ...in loc sa-si apere femeia iubita ,sa aiba grija sa nu caute fericirea in alta parte el acuza femeia la prima greseala lasand pe umerii ei poverile ca mai apoi ea sa fie obligata sa se descurce fara acesta si chiar sa devina ,mai puternica ...femeia in multe familii este capul ,in altele depinde de barbat...ea a fost creata nu sa fie deasupra barbatului nici calcata in picioare de el ci sa fie egala cu el dar mai sensibila iar el mai puternic ...trebuia sa fie diferiti pt a se completa...in fiecare a fost pus ceva ce in celalalt nu se gasea... barbatul nu a fost capabil sa-si pastreze femeia langa el si nu i-a luat apararea ci a dat vina pe ea chiar si pt greseala lui ...astazi multi barbati arunca femeia in bratele altora acuzandu-le chiar si pt aventurile lor...femeia fiind obligata sa se protejeze singura sa conduca de multe ori pt ca nu intotdeauna barbatul s-a dovedit a fi capabil ...din femeia sensibila si ocrotita a trebuit sa devina femeia puternica care sa ocroteasca si chiar sa conduca.
Pai da totul se intampla pt ca lispseste iubirea din inima barbatilor sau femeilor...Dezamagirile le racesc inima si se vad unii pe altii ca obiecte de consum...Daca ar exista credinta in Dumnezeu,,,Dumnezeu ar darui iubire in sufletul la amandoi si i-ar proteja de necazuri...Dar omul trebuie sa asculte cuvantul lui Dumnezeu si sa respecte poruncile...Asa cum copiii trebuie sa asculte de Tatal lor...Pt ca Tatal Ceresc ne poate oferi mult mai mult decat ne poate oferi parintii nostri trupesti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:32
De la: gmpa, la data 2010-04-26 00:25:47 da ce te/am pus eu sa/i masori adancimea sunt perlele mele si m/am chinuit sa le culeg care e problema ta ......a cred ca te/a deranjat expresia cu intestinul gros sorry


Avand in vedere ca Universul e finit, adancimea ta e infinita..... doar ca ar fi interesant de explicat, stiintific sau emipric, cum se termina intestinul gros in afara organismului?
anakin
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:42
mai draga anakinde ce te supara atat adancimea mea ca observ ca te deranjeaza si nu/ti face bine la ten nu are rost sa dezbatem prea mult aceeasi problema ca/ti face rau si e pacat hai cu pa
gmpa
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:39
bre geamparao, ai ajuns la faza cu tenul? mai incearca, poate inveti si ortografie, si topica intre timp, ca la anatomie ne-ai lamurit, tu si cu Darwin ce mai descoperiti specii noi...
anakin
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:49
daca ma apuc eu sa spun ca sunt egali si ca trebuie tratat de la egal la egal orice problema si ca sunt doi in orice relatie tocmai pt a sustine celalalt at cand primul nu mai poate, o sa imi dati in cap?
onutza_1989
Postat pe 28 Aprilie 2010 01:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am probleme de intimitate cu partenerul meu. Ce fac? 25 De la: garbo_1155 7 Iunie 2012 13:24
pot fi insarcinata 3 De la: Gyk_Brunetyk_1 8 Iunie 2015 01:48
Un sfat, va rog... 11 De la: estela 4 Mai 2010 00:59
daca ai putea da timpul inapoi... 110 De la: florin_c76 17 August 2009 22:44
un mic sfat:* 12 De la: pinkx 7 Aprilie 2010 16:33
Setari Cookie-uri