DESPRE LOCUL DE MUNCA


TREBUIE SA SPUN PREA MULTE,CA SA O SCURTEZ POVESTEA,MIE NU IMI PLACE LA LOCUL MEU DE MUNCA...
O SA SPUNETI CA SUNT CARAGHIOASA,CA MAI FAC MOFTURI,CA VREMURILE SUNT ASA CUM SUNT,DAR CATEODATA NU SUPORT ATMOSFERA DIN BIROU,ESTE FOARTE MULTA BARFA,NICI NU STIU DACA SA POVESTESC TOT,VREAU SA FIE SECRET MESAJUL...
SA NU APARA PE UNDEVA...
EU AM LUCRAT 14 ANI IN ALTA PARTE AM FOST OBISNUITA ALTFEL,
CU ALT GEN DE MUNCA,AICI NU POT SA MA ACOMODEZ,CATEODATA IMI VINE SA PLANG..DAR MA INCERC DIN RASPUTERI SA MA ACOMODEZ.....
MAI VORBIM...
MULTUMESC,
MARIANA
garbo109106
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:37
De la: garbo109106, la data 2010-04-12 09:37:11
TREBUIE SA SPUN PREA MULTE,CA SA O SCURTEZ POVESTEA,MIE NU IMI PLACE LA LOCUL MEU DE MUNCA...
O SA SPUNETI CA SUNT CARAGHIOASA,CA MAI FAC MOFTURI,CA VREMURILE SUNT ASA CUM SUNT,DAR CATEODATA NU SUPORT ATMOSFERA DIN BIROU,ESTE FOARTE MULTA BARFA,NICI NU STIU DACA SA POVESTESC TOT,VREAU SA FIE SECRET MESAJUL...
SA NU APARA PE UNDEVA...
EU AM LUCRAT 14 ANI IN ALTA PARTE AM FOST OBISNUITA ALTFEL,
CU ALT GEN DE MUNCA,AICI NU POT SA MA ACOMODEZ,CATEODATA IMI VINE SA PLANG..DAR MA INCERC DIN RASPUTERI SA MA ACOMODEZ.....
MAI VORBIM...
MULTUMESC,
MARIANA
Pai nu fa parte la conversatiile lor..Si incearca sa ii influentezi pozitiv,fara sa te dai mare ca sa demostrezi ca tu esti mai desteapta...Tine-te pe pozitie,dar sa fii amabila fara sa te dai mare...Fii diplomata..Si vb frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:34
io nu stiu ce fel deloc de munca e ala de exista timp de a se sta la barfa...in stil barbar...
....parerea mea despre locul de munca(oricare ar fi el)...este ca trebuie sa iti faci treaba pentru care esti acolo si iti incasezi salariul!!...cat despre statul la barfa...asta ar trebui sa aiba loc...in primul rand intr/un spatiu diferit de cel de la munca...
...adica e gresit de a se crede ca succesul cuiva la un loc de munca este acela bazat pe barfa dintre colegi care ar avea ca acoperire ..asa/zisul lucru in echipa si formarea unui colectiv de munca!!
...nu stiu ce inseamna la tine ...acomodarea la un loc de munca!!..
..adica una e ..acomodarea si alta e sa..prinzi niste radacini care nu cred ca folosesc la locul respecti de munca(crede/ma ca nu au cum sa te creasca in ochii sefului)
andreea_n_c
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:18
ca...salariul nu vine de la colegi...nu aia te platesc pentru ce lucrezi acolo..si de aia zic...ca...e bine sa stii ce ai de facut si sa iti vezi de treaba...ca de acolo vin banii si de aia te duci la serviciu...ca la barfa poti sta la tine acasa cu cine vrei tu...nu???
andreea_n_c
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:21
De la: garbo109106, la data 2010-04-12 09:37:11
TREBUIE SA SPUN PREA MULTE,CA SA O SCURTEZ POVESTEA,MIE NU IMI PLACE LA LOCUL MEU DE MUNCA...
O SA SPUNETI CA SUNT CARAGHIOASA,CA MAI FAC MOFTURI,CA VREMURILE SUNT ASA CUM SUNT,DAR CATEODATA NU SUPORT ATMOSFERA DIN BIROU,ESTE FOARTE MULTA BARFA,NICI NU STIU DACA SA POVESTESC TOT,VREAU SA FIE SECRET MESAJUL...
SA NU APARA PE UNDEVA...
EU AM LUCRAT 14 ANI IN ALTA PARTE AM FOST OBISNUITA ALTFEL,
CU ALT GEN DE MUNCA,AICI NU POT SA MA ACOMODEZ,CATEODATA IMI VINE SA PLANG..DAR MA INCERC DIN RASPUTERI SA MA ACOMODEZ.....
MAI VORBIM...
MULTUMESC,
MARIANA

Te inteleg perfect. Am avut si eu un astfel de loc de munca si am fugit mancand pamantul!! Parca povestesti exact de fostul meu job.
Fii curajoasa si cauta-ti in alta parte, daca nu mai poti sta acolo. Usor, fara sa bati toba. Cand gasesti, anunti demisia si asta este. Iar pana gasesti, inarmeaza-te cu multa rabdare. Eu stateam linistita la biroul meu, imi vedeam de lucru, chiar imi mai ajutam bunele colege, ca sa aiba timp sa barfeasca cat mai mult, Eram si sunt constienta si acum ca eu eram poate cea mai barfita, dar ce contau vorbele lor? Acele 8 ore cat trebuia sa stau la birou le umpleam cu multa munca. Bine, asta a fost pana cand mi-au cedat nervii, plangeam aproape in fiecare zi, dar intr-un final am gasit alt loc de munca si am plecat cu fruntea sus. O sa reusesti si tu, sunt convinsa. Daca vrei sa mai povestim, sa te mai poti descarca, spune-mi o adresa de mail, mess, si vorbim. Ai grija de tine si mult curaj!!
Lidiaolteanu
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:30
adresa mea de email este hosmachim@yahoo.com
pentru Lidia,asa este,nu-mi convine iti dai seama ca voi pleca
daca imi gasesc in alta parte....
Va multumesc la toti ....
garbo109106
Postat pe 13 Aprilie 2010 13:28
De la: garbo109106, la data 2010-04-12 09:37:11
TREBUIE SA SPUN PREA MULTE,CA SA O SCURTEZ POVESTEA,MIE NU IMI PLACE LA LOCUL MEU DE MUNCA...
O SA SPUNETI CA SUNT CARAGHIOASA,CA MAI FAC MOFTURI,CA VREMURILE SUNT ASA CUM SUNT,DAR CATEODATA NU SUPORT ATMOSFERA DIN BIROU,ESTE FOARTE MULTA BARFA,NICI NU STIU DACA SA POVESTESC TOT,VREAU SA FIE SECRET MESAJUL...
SA NU APARA PE UNDEVA...
EU AM LUCRAT 14 ANI IN ALTA PARTE AM FOST OBISNUITA ALTFEL,
CU ALT GEN DE MUNCA,AICI NU POT SA MA ACOMODEZ,CATEODATA IMI VINE SA PLANG..DAR MA INCERC DIN RASPUTERI SA MA ACOMODEZ.....
MAI VORBIM...
MULTUMESC,
MARIANA
Da draga iti urez multa bafta..Dar sa stii ca in romania.. 90 la suta din populatia din romania se cred maimute..Ca cei nesimtiti si rai sunt cei inteligenti....Poate nu toti sunt asa rai,,,mai sunt si ok..Examineaza terenul alege ce este bun si restul ignora...
luptatoareacurajoasaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:40
De la: garbo109106, la data 2010-04-12 09:37:11
TREBUIE SA SPUN PREA MULTE,CA SA O SCURTEZ POVESTEA,MIE NU IMI PLACE LA LOCUL MEU DE MUNCA...
O SA SPUNETI CA SUNT CARAGHIOASA,CA MAI FAC MOFTURI,CA VREMURILE SUNT ASA CUM SUNT,DAR CATEODATA NU SUPORT ATMOSFERA DIN BIROU,ESTE FOARTE MULTA BARFA,NICI NU STIU DACA SA POVESTESC TOT,VREAU SA FIE SECRET MESAJUL...
SA NU APARA PE UNDEVA...
EU AM LUCRAT 14 ANI IN ALTA PARTE AM FOST OBISNUITA ALTFEL,
CU ALT GEN DE MUNCA,AICI NU POT SA MA ACOMODEZ,CATEODATA IMI VINE SA PLANG..DAR MA INCERC DIN RASPUTERI SA MA ACOMODEZ.....
MAI VORBIM...
MULTUMESC,
MARIANA
Da draga iti urez multa bafta..Dar sa stii ca in romania.. 90 la suta din populatia din romania se cred maimute..Ca cei nesimtiti si rai sunt cei inteligenti....Poate nu toti sunt asa rai,,,mai sunt si ok..Examineaza terenul alege ce este bun si restul ignora...
luptatoareacurajoasaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:40
Poate ca nu este bine sa te expui..Ca esti altfel,ca poate te vor privi ca pe o prada..Eu zic,sa iti selectezi ce este bun pe acolo,,oameni inteligenti..Si restul ignora,,ca asa peste tot,la munca vor fii si uscaturi
luptatoareacurajoasaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:42
"Da draga iti urez multa bafta..Dar sa stii ca in romania.. 90 la suta din populatia din romania se cred maimute..Ca cei nesimtiti si rai sunt cei inteligenti....Poate nu toti sunt asa rai,,,mai sunt si ok..Examineaza terenul alege ce este bun si restul ignora..."

io maimuta
bre , irino , vezi ca te asteapta aleha , cu drag , in masina care a luat-o pe ea
eu_vio
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Habar nu am la ce facultate sa merg .HELPP 1 De la: garbo_861 27 Februarie 2012 22:48
DESPRE LOCUL DE MUNCA 10 De la: eu_vio 13 Aprilie 2010 17:54
al doilea job 53 De la: garbo034473 17 Aprilie 2010 07:51
WAZZUB Faci Bani cu INVESTITIE ZERO! 2 De la: cri_cat 14 Aprilie 2018 13:30
cum sfidam criza 19 De la: Dor_marunt 23 Aprilie 2010 19:03
Setari Cookie-uri