Viata bate filmul

Ce ati face voi in urmatoarea situatie? Va cer sfatul ca mai multe minti ...
Am o relatie de cuplu minunata. El are un copil cu una, o numesc una pentru ca din cele de mai jos o sa rezulte si calitatea ei...Nu au fost niciodata casatoriti , iar fetita are 4 ani. El este foarte atasat de copil, sta mult timp cu ea, ies la joaca, iar cand mama ei are chef sa iasa , ii pune lui copilul in brate. Toate, absolut toate cheltuielile ei si ale copilului sunt platite de el.Pana de curand nici macar nu a avut servici, ea, aceasta femeie. In fine, multe , multe mizerii...printre altele anul trecut ea a ramas gravida de 2 ori cu unii agatati pe net. Treaba ei, dar sa se fereasca ca poate imbolnavi copilul..
Ceea ce e evident e ca...fetita nu e a lui. Ea a avut un iubit inaintea lui, din strainatate, cu care a pastrat legatura dupa nasterea fetitei. V-am spus, calitate indoielnica...Am gasit pe net fotografia acestui tip si seamana ingrozitor de mult fetita cu el...dar cu iubitul meu deloc.Problema mea e urmatoarea: sa-i spun sau nu? Si daca o sa-i spun cum sa o fac? E foarte sensibil la subiectul copil, foarte atasat de ea, are foarte multa grija..Cred ca i-as ruina universul lui, dar noi avem ganduri serioase, sa facem un copil, etc. Nu zic sa nu o ajute sa creasca copilul, dar in ce calitate? Voi cum ati face?
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:51
printre altele anul trecut ea a ramas gravida de 2 ori cu unii agatati pe net. Treaba ei, dar sa se fereasca ca poate imbolnavi copilul..


poi...se poate?
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:57
Cine stie ce boli poate lua. A scapat de copii, dar a tras maximul de foloase din starea ei
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:01
hmmmmm...telenovela noua????
nazirra
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:05
dap, nou pe vplay.ro: dragoste cu nebadai pe net
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:06
io am o banuiala
daca omu o iubeste asa mult pe fetita, desi ii cunoaste caracterul mamei, deci e posibil sa stie si el ca nu-i copilul lui sau ca e posibil sa nu fie, cred ca o iubeste si pe mamica
nu dadea!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:09
corect!!!acelasi scenariu....aia cu care are el copilu,ii o nenorocita....mai are o gramada pe linga el....iel stie dar isi iubeste copilu care i dragostea vietii lui.....duoamne mai fetelor...descvhideti va ochii ce puii mei!!!!!!!!!!!!copii nu i aduce barza!!!!se fac din dragoste!!!cind nu vrei copii folosesti prezervativ!!!!!!!!!!!na ca m am inervat ma duc la cafea!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:10
dap... parerea mea: tine-ti gura si nu-i spune nimic.

nazi, dau eu cafeaua.
Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:14
nazi, si n-are nici o legatura cu "aia", nici nu dorm in acelasi pat, face totul pt copil!
mai, mai rar tati asa devotati!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:16
Nu stie. A ramas gravida dupa 3 sapt de relatie. Cica decisesera ei ca vor un copil. Eu cred ca era imbuteliata dinainte...Da, el iubeste tare mult copilul si nu si-a pus problema ca nu e al lui. Mai mult cat a fost gravida si pana sa faca copilul 2 ani ea a fost foarte de casa....pe urma l-a dat afara , cand s-a indragostit de unul.
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:18
merci cell.....

da mai...zambiliciu ai dreptate!!!!!!!culmea e cu patu....da mai dar doar dorm!atit!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:18
Vedeti, la asa ceva as spune eu ca e comunicare non-verbala!
anakin
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:18
Cica exista o statistica..20% din copii dintr-un cuplu au alt tata decat cel declarat de mama
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:19
ne indreptam spre matriarhat?

cine a zis? cercetatorii britanici?
Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:21
auzi....rinonero???citi ani ai????peste alti citiva ...culmea ....o sa vina o alta si o sa zica acelasi lucru ....despre tini mai!!!!probabilitate 80%....zic io....si nu s rea.....astea is tecstele mai de agatat!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:22
as zice eu ca-i optimist studiul ala

eu spun s-o asculti pe cell, adica e copilul lui, e problema lui!
nu cred ca o sa dea buzna sa-si faca testul de paternitate daca-i zici tu ca s-ar putea sa nu fie copilul lui
mai degraba te face pe tine paranoia si ramai fara iubit...
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:22
Eu unul as inclina spre cealalta parte. Adica ar fi util sa ii spuna, pentru ca daca e adevarat, omul ala ar trai intr-o mare eroare.
anakin
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:37
anakin, pe pariu ca nu vrea sa stie!?
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:56
eu zic sa nu-i spui.
de ce sa-i frangi inima? si apoi si copilul il considera tata.
si copilul ar suferi.si noi nu vrem sa sufere copiii,nu?
erika1
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:07
nu, nu vrem

ce ai face daca, de exemplu, ai afla ca nu-i copilul tau dupa 20 de ani? nu l-ai mai iubi?
ma indoiesc
te-ar ajuta cu ceva? evident nu
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:33
Eu zic sa-i spuna. Daca ar afla mai tarziu ar fi mai dureros. Si daca ar afla si ca ea e posibil sa fi stiut atunci va fi mai urat.
Doara
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:57
Eu va tot ascult, si ma tot gandesc sa-i spun. REPET: nu zic sa nu-l creasca, sa nu o ajute pe idioata asta, dar se schimba calitatea. In fond ala cu care a facut copilul, i-l doooare in ... Nici nu stie si daca ar stii, am inteles ca e de vita nobila, ar trebui sa se implice. Copilul are probleme, numai din cauza unei minciuni si a preteniilor unei idioate sa fie pe actele altcuiva? Pana la urma daca si eu fac un copilo cu el, daca nu e al lui de ce sa fim obligati sa suportam hachitele unei stoarfe?
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:15
Ea normal ca stie. Al meu e brunet , cret, copila e blonda si cu firava. Al ei tata, gasit pe net e blond si cu parul lins. La ochii seamana izbitor. In genere fetele seamana cu tatii.Ambii au ochelari. Al meu nu Cu al meu nu are nicio legatura, cu ala e copie fidela. Nici asta nu ar fi problema, ci mama care evident stie cu cine s-a tavalit si cand si pretentiile ei exagerate, si exploatarea materiala, morala, etc.Bate din picior si cere la orice ora din zi si din noapte. Cand o apuca isteria, zice ca pleca. Nu m-ar deranja daca ar fri o relatie civilizata, poate ca nici nu ma afecta. Stiam ca aare un copil, dar cand au inceput crizele si isteriile, si injuraturile la adresa mea...Nu e razbunare, e doar o intrebare legitma, cat de nesimtita poti fi? Faci un copil, cu altul , te combini cu altul i-l vrajesti ca e al lui, i-l pui in brate, i-l obligi sa ti-l creasca, te mai combini cu altii si il ameninti pe tatal din acte ca -i rupi inima , plecand cu copilul
rionero
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:22
reflex,ia arunca un ochi aci
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:25
pentru ca vrei pareri "de la mai multe minti", ceea ce e oarecum inteligent, eu te-as sfatui sa te detasezi afectiv de povestea asta si sa privesti din exterior: tu faci albie de porci o femeie pe care pina la urma n-ai tu nici un drept sa o judeci. Nu a avut o relatie cu tine, a avut o relatie cu el. Si relatia a fost unanim acceptata, ca banuiesc ca nu ti-a violat iubitul.
Faptul ca el plateste cheltuielile ei si ale fetitei nu inseamna "mizerii", inseamna ca asa au convenit si LUI i se pare ok. Din nou, n-ai tu de ce sa te amesteci.
Copilul respectiv poate fi al lui sau poate sa nu fie dar nu e problema ta.
Eu zic sa iti vezi de relatia proprie, de viitorii copii proprii, si sa lasi copilul lor in grija lor. Accepta faptul ca e un capitol din viata lui pe care il gestioneaza EL, si incearca sa ai suficient caracter sa iti tii oprobiul pt tine.
quasaria
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:52
De la: quasaria, la data 2010-04-11 16:52:46pentru ca vrei pareri "de la mai multe minti", ceea ce e oarecum inteligent, eu te-as sfatui sa te detasezi afectiv de povestea asta si sa privesti din exterior: tu faci albie de porci o femeie pe care pina la urma n-ai tu nici un drept sa o judeci. Nu a avut o relatie cu tine, a avut o relatie cu el. Si relatia a fost unanim acceptata, ca banuiesc ca nu ti-a violat iubitul.
Faptul ca el plateste cheltuielile ei si ale fetitei nu inseamna "mizerii", inseamna ca asa au convenit si LUI i se pare ok. Din nou, n-ai tu de ce sa te amesteci.
Copilul respectiv poate fi al lui sau poate sa nu fie dar nu e problema ta.
Eu zic sa iti vezi de relatia proprie, de viitorii copii proprii, si sa lasi copilul lor in grija lor. Accepta faptul ca e un capitol din viata lui pe care il gestioneaza EL, si incearca sa ai suficient caracter sa iti tii oprobiul pt tine.


Quasaria, a judeca o femeie de asemenea factura, pentru modul in care reuseste sa faca viata unui om un calvar, nu e atat de grav. Nu am povestit nimic despre mizeriile adresate mie, zecile de sms si telefoane, de cea mai joasa speta...apoi mizeriile si santajul pe care-l face sa obtina ceea ce vrea, folosind copilul. Faptul ca el ii plateste cheltuielile, toate ale ei, nu numai ale copilului a fost impus de ea si de acceptat de el de dragul copilului. Daca aceasta femeie ar fi avut o atitudine civilizata fara injurii si situatii de forta (gen ca nu da copilul sa stea la noi, nu-l da sa fie dus la bunicii paterni, etc) poate ca totul ar fi fost normal si relaxat. Oprobiul, pe care l-am tinut in mine atatea luni, sticandu-mi sarbatori si zile intregi a izbucnit cand mi-am dat seama , ca mai mult decat a fost in stare sa faca, a creeat o minciuna. Pe care o perpetueaza.Pe care o exploateaza. Cand o apuca nervii incepe sa urle ca isi ia copilul si pleaca in acea tara de unde am aflat de curnd ca e tatal natural al fetitei. Poate tie iti este simplu sa spui sa las lucrurile asa, dar traind zilnic cu crizele ei, incepi sa te saturi de mizeria creata de asa femeie. Si nu in ultimul rand, este lamentabila in calitate de mama, nici macar nu isi spala copilul. Tot tatal face asta. Inclusiv hainutele. Cam asta e.
rionero
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:17
Quassaria: cred ca nu ai citit cu atentie. Daca copilul era al lor, ar fi fost ok, dar ...provine dintr-o relatie cu altul. Evident ca nu mi-a violat nimeni iubitul, doar ca este mintit cu calitatea in care creste copilul
rionero
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:17
De la: rionero, la data 2010-04-09 10:51:41Ce ati face voi in urmatoarea situatie? Va cer sfatul ca mai multe minti ...
Am o relatie de cuplu minunata. El are un copil cu una, o numesc una pentru ca din cele de mai jos o sa rezulte si calitatea ei...Nu au fost niciodata casatoriti , iar fetita are 4 ani. El este foarte atasat de copil, sta mult timp cu ea, ies la joaca, iar cand mama ei are chef sa iasa , ii pune lui copilul in brate. Toate, absolut toate cheltuielile ei si ale copilului sunt platite de el.Pana de curand nici macar nu a avut servici, ea, aceasta femeie. In fine, multe , multe mizerii...printre altele anul trecut ea a ramas gravida de 2 ori cu unii agatati pe net. Treaba ei, dar sa se fereasca ca poate imbolnavi copilul..
Ceea ce e evident e ca...fetita nu e a lui. Ea a avut un iubit inaintea lui, din strainatate, cu care a pastrat legatura dupa nasterea fetitei. V-am spus, calitate indoielnica...Am gasit pe net fotografia acestui tip si seamana ingrozitor de mult fetita cu el...dar cu iubitul meu deloc.Problema mea e urmatoarea: sa-i spun sau nu? Si daca o sa-i spun cum sa o fac? E foarte sensibil la subiectul copil, foarte atasat de ea, are foarte multa grija..Cred ca i-as ruina universul lui, dar noi avem ganduri serioase, sa facem un copil, etc. Nu zic sa nu o ajute sa creasca copilul, dar in ce calitate? Voi cum ati face?


Fara suparare am sa fiu critica, asa sunt de obicei ,,defect profesional"
1.faptul ca acea femeie nu a fost casatorita cu el , e strict problema si alegerea ei si a iubitului tau actual, insa nu cataloga pe cineva de ,,factura indoielnica" prin prisma faptului ca nu a luat pe cineva,,sub beneficiu de inventar:-) , respectiv , cu acte.
2.Faptul ca isi iubeste fetita si ii plateste chltuielile atat fetitei cai si ei , e iar strict problema lui si a mamei copilului
3.Daca fetita e a lui , se poate depista extrem de repede in urma unui test ADN, fara sa faci speculatii cu care din iubitii de pe net seamana mai mult fetita, e viata acelei femei , nu e viata ta
4.ultima intrebare din postare era cum am face noi..ei bine, eu mi-as trai iubirea(atat timp cat imi este impartasita de partener) si relatia in numele meu fara a ma interesa catusi de putin aspectele acelea , e viata lui trecuta, nu ai dreptul sa o ataci pe cea cu care a fost.Intuiesc ca ai ceva prejudecati , iti voi spune ca a legaliza o relatie nu este secretul succesului si nici planurile de a face un copil in speranta ca acel barbat va fi cu tine toata viata. Daca te vei casatori sau iti doresti un copil cu El ,fa-o pt ca vrei nu pt ca ,,asa trebuie" , fa-o doar daca simti ca-ti doresti.
In cazul indoielii tale , e foarte simplu , ii poti sugera sa faca testul ADN, e alegerea lui daca accepta sau nu, nu e treaba ta.
Cele bune!
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:49
In ceea ce priveste acest pasaj scris aici:


,,Quasaria, a judeca o femeie de asemenea factura, pentru modul in care reuseste sa faca viata unui om un calvar, nu e atat de grav. Nu am povestit nimic despre mizeriile adresate mie, zecile de sms si telefoane, de cea mai joasa speta...apoi mizeriile si santajul pe care-l face sa obtina ceea ce vrea, folosind copilul. Faptul ca el ii plateste cheltuielile, toate ale ei, nu numai ale copilului a fost impus de ea si de acceptat de el de dragul copilului. Daca aceasta femeie ar fi avut o atitudine civilizata fara injurii si situatii de forta (gen ca nu da copilul sa stea la noi, nu-l da sa fie dus la bunicii paterni, etc) poate ca totul ar fi fost normal si relaxat. Oprobiul, pe care l-am tinut in mine atatea luni, sticandu-mi sarbatori si zile intregi a izbucnit cand mi-am dat seama , ca mai mult decat a fost in stare sa faca, a creeat o minciuna. Pe care o perpetueaza.Pe care o exploateaza. Cand o apuca nervii incepe sa urle ca isi ia copilul si pleaca in acea tara de unde am aflat de curnd ca e tatal natural al fetitei. Poate tie iti este simplu sa spui sa las lucrurile asa, dar traind zilnic cu crizele ei, incepi sa te saturi de mizeria creata de asa femeie. Si nu in ultimul rand, este lamentabila in calitate de mama, nici macar nu isi spala copilul. Tot tatal face asta. Inclusiv hainutele. Cam asta e."


ai doua variante : fie iubitul tau gaseste o decizie de a nu mai fi deranjat non stop de tipa , fie e alegerea ta sa pleci din relatie , deranjul nu poate tine prea mult , fiecare dorim sa fim linistiti asa incat ...Am iesit si eu la randul meu dintr-o relatie in care fostul iubit era non stop agasat de fosta sotie..i-am pus in vedere(LUI) , dupa care vazand ca el nu face nimic in sensul dorit m-am retras din relatie, nu m-am retras pt ea, m-am retras pt MINE , reprezentam mult mai mult decat ceea imi putea oferi acea relatie, deci...cantareste situatia si vezi in ce pol inclina , apoi iei decizia . Succes!
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:55
M-ai inteles gresit Reyya. Nu faptul ca nu au legalizat relatia, face ca ea se aiba calitate indoielnica. Ci limbajul, comportamentul, minciunile, santajul...e usor sa spui de pe margine ca eu critic, dar cand esti lasat cu fundu-n balta ca ea face o criza si bate din picior...nu-i usor, e vb de zile si de nopti pline de nervi. Ca n-au legalizat relatia nu e treaba mea, e foarte bine ca nu au facut-o, asta-i mai trebuia. Factura proasta transpira-n tot, tonul de comanda cu care-i pune copilul in brate cu saptamanile cand isi mai gasesete vreunul cu care vrea sa plece pe afara sau pe la munte sau la mare, ...in fine, furtul banilor din buzunar, mult, cu care a plecat la un iubit fara sa o intereseze de copil, etc...
rionero
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In ziua in care m-am iubit cu adevarat Charles Chaplin 40 De la: Luna_in_capricorn 6 Decembrie 2011 19:39
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
sfaturi pt inca un suflet pierdut ..plzz 34 De la: small_lady 16 Iulie 2010 12:15
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
Ce inseamna casatoria dintre un barbat si o femeie? 41 De la: KNIGHT_31 9 August 2010 21:48
Setari Cookie-uri