Ce virsta are iubirea?

Salut fetelor!Va felicit cu sarbatorile de paste!Cum credeti poate sa fie iubire intre o femeie si barbat cu o deferenta de virsta?
garbo111168
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:56
Mai exista un topic cu asa ceva,nu mai deschideti topice identice
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:12
De la: garbo111168, la data 2010-04-05 23:56:22Salut fetelor!Va felicit cu sarbatorile de paste!Cum credeti poate sa fie iubire intre o femeie si barbat cu o deferenta de virsta?

diferenta maxima intre cei doi este 10 ani,cu conditia ca femeia sa arate cu cel putin 5 ani mai tanara decat varsta reala...asta in cazul in face femeia e mai in varsta decat barbatul...
in cazul in care barbatul este mai in varsta decat femeia,e musai sa aiba contul gras,altfel nu le sade bine impreuna
evasweet
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:15
De la: scrichy, la data 2010-04-06 00:12:05Mai exista un topic cu asa ceva,nu mai deschideti topice identice

ma indoiesc ca exista vreo regula de genul asta...in plus,sunt zeci si zeci de topicuri,cine sta sa verifice daca s-a discutat subiectul sau nu?
evasweet
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:19

ce varsta sa aiba??? e tanara, nuu???
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 04:42
sau e semn de tinerete
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 04:43
Salut referitor la raspunsul tau ai dreptate.Eu sunt cu 11 ani mai mare decat el si suntem impreuna de 5 ani si ne intelegem super bine.Pot spune ca simt adevarat iubirea ma simt femeie,ma intinereste aceasta iubire.Si mai vreau sa spun ca pana sal cunosc pe el eram bolnavicioasa,acum nu mai iau nici un fel de tratament.Deci am gasit vindecarea sufleteasca,,,,IUBIREA,,,Daca iubiti si sunteti iubiti treceti usor peste orice problema. IUBITIVA MULT
dananistor
Postat pe 22 Aprilie 2010 09:23
iubirea este efemera,dar si oarba.exista iubiri celebre dar si actuale,traite chiar de unii dintre noi,in care varsta nu este un impediment.
politistul
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:09
De la: garbo111168, la data 2010-04-05 23:56:22Salut fetelor!Va felicit cu sarbatorile de paste!Cum credeti poate sa fie iubire intre o femeie si barbat cu o deferenta de virsta?




Dragoste poate sa existe daca cei doi au aceleasi idealuri, aceleasi sperante, se respecta reciproc, au incredere unul in celalalt si pot comunica....
anca_53
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:29
168 daca DEFERENTA este sub 18 ani e iubire penala
53_nono
Postat pe 23 Aprilie 2010 02:00
iubirea nu are varsta. iubirea se bazeaza pe incredere si respect reciproc, daca acestea nu exista, iubirea ramane un foc de paie care se stinge repede.
roberta26
Postat pe 23 Aprilie 2010 07:46
Nu sunt nici PRO nici CONTRA. Cred ca iubirea este posibila oricand, indiferent de varsta, indiferent de sex.
Nu sunt in masura sa judec.

IUBIREA si MORTEA sunt singurele care vin neinvitate.
Nirvana
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:18
iubirea e nemuritoare.....sa stim sa o pretuim la orice varsta....
marianela
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:23
cine sta sa numere anii , cand este vorba de un sentiment asa frumos ?
cred ca este cea mai minunata stare: sa iubesti si sa fii iubit!
carmencita_yulyana
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:30
nu are varsta , doar ea poate schimba oameni , poate muta muntii........iubirea adevarata
jeanette40
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:38
poate nu are
fleurdelis
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:58
Se spune ca iubirea nu are varsta si se poate dovedi in tipm daca exista sau nu,daca privim la cuplurile care au reziztat din iubire pura nu din diverse interese,pt ca acolo se poate discuta despre altceva nu despre iubire
garbo008782
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:46
De la: garbo008782, la data 2010-04-24 10:46:45Se spune ca iubirea nu are varsta si se poate dovedi in tipm daca exista sau nu,daca privim la cuplurile care au reziztat din iubire pura nu din diverse interese,pt ca acolo se poate discuta despre altceva nu despre iubire




Mai degraba un cuplu rezista daca are acelasi tel in viata.

Cand telurile diverg ...ALELUIA...

Si cand mai intervin si bunii prieteni....
anca_53
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:56
De la: 53, la data 2010-04-23 02:00:14168 daca DEFERENTA este sub 18 ani e iubire penala




Si de ce ai fugit imediat la "iubire penala"??????
anca_53
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:58
De unde si vorba:e "penal"tipul
scrichy
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:04
De la: scrichy, la data 2010-04-24 11:04:43De unde si vorba:e "penal"tipul


mai ales cand ajunge la o varsta de vreo 40 de ani, are si ceva bani , nu-i mai place sotia .......ca de , copiii ii ocupa timpul.....greu si gaseste consolare la o "pitipoanca".......de cele mai multe ori minora
jeanette40
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:11
dragostea nu are virsta .
citit mai jos si intelegeti. eu nu am stiut sa iubesc pina nu am citit..
"Chiar dac a vorbi n limbi omeneti i ngereti, i n-a avea dragoste, Sunt o aram suntoare sau un chimval zngnitor.
i chiar dac a avea darul proorociei, i a cunoate toate tainele i toat tiina; chiar dac a avea toat credina aa nct s mut i munii, i n-a avea dragoste, nu Sunt nimic.
i chiar dac mi-a mpri toat averea pentru hrana sracilor, chiar dac mi-a da trupul s fie ars, i n-a avea dragoste, nu-mi folosete la nimic.
Dragostea este ndelung rbdtoare, este plin de buntate: dragostea nu pizmuiete; dragostea nu se laud, nu se umfl de mndrie, nu se poart necuviincios, nu caut folosul su, nu se mnie, nu se gndete la ru,6 nu se bucur de neleguire, ci se bucur de adevr, acopere totul, crede totul, ndjduiete totul, sufere totul. Dragostea nu va pieri niciodat. Proorociile se vor sfri; limbile vor nceta; cunotina va avea sfrit.Cci cunoatem n parte, i proorocim n parte; dar cnd va veni ce este desvrit, acest n parte se va sfri.
Cnd eram copil, vorbeam ca un copil, simeam ca un copil, gndeam ca un copil; cnd m-am fcut om mare, am lepdat ce era copilresc. Acum, vedem ca ntr-o oglind, n chip ntunecos; dar atunci, vom vedea fa n fa. Acum, cunosc n parte; dar atunci, voi cunoate deplin, aa cum am fost i eu cunoscut pe deplin.
Acum, deci, rmn aceste trei: credina, ndejdea i dragostea; dar cea mai mare dintre ele este dragostea."




inderagostita
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:31
De la: inderagostita, la data 2010-04-26 08:31:08dragostea nu are virsta .
citit mai jos si intelegeti. eu nu am stiut sa iubesc pina nu am citit..
"Chiar dac a vorbi n limbi omeneti i ngereti, i n-a avea dragoste, Sunt o aram suntoare sau un chimval zngnitor.
i chiar dac a avea darul proorociei, i a cunoate toate tainele i toat tiina; chiar dac a avea toat credina aa nct s mut i munii, i n-a avea dragoste, nu Sunt nimic.
i chiar dac mi-a mpri toat averea pentru hrana sracilor, chiar dac mi-a da trupul s fie ars, i n-a avea dragoste, nu-mi folosete la nimic.
Dragostea este ndelung rbdtoare, este plin de buntate: dragostea nu pizmuiete; dragostea nu se laud, nu se umfl de mndrie, nu se poart necuviincios, nu caut folosul su, nu se mnie, nu se gndete la ru,6 nu se bucur de neleguire, ci se bucur de adevr, acopere totul, crede totul, ndjduiete totul, sufere totul. Dragostea nu va pieri niciodat. Proorociile se vor sfri; limbile vor nceta; cunotina va avea sfrit.Cci cunoatem n parte, i proorocim n parte; dar cnd va veni ce este desvrit, acest n parte se va sfri.
Cnd eram copil, vorbeam ca un copil, simeam ca un copil, gndeam ca un copil; cnd m-am fcut om mare, am lepdat ce era copilresc. Acum, vedem ca ntr-o oglind, n chip ntunecos; dar atunci, vom vedea fa n fa. Acum, cunosc n parte; dar atunci, voi cunoate deplin, aa cum am fost i eu cunoscut pe deplin.
Acum, deci, rmn aceste trei: credina, ndejdea i dragostea; dar cea mai mare dintre ele este dragostea."








Si daca dragostea este atat de intelegatoare ???...De ce se ajunge la URA>>>INVIDIE>>>RAZBUNARI????

De ce oamenii cu multa credinta devin RAI...INVIDIOSI>>>RAZBUNATORI????

De ce divorturile sunt din ce in ce mai multe????

De ce doi oameni nu se pot iubi cu adevarat???

Pentru ca nu stiu sa iubeasca...Nu stiu sa se respecte.... Nu stiu sa comunice... nu-si cunosc telul in viata...
anca_53
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:26
,,IUBIREA NU ARE VARSTA,,DACA IUBESTI SI ESI IUBIT,,TOTUL E OK VIATA E FRUMOASA CAND IUBESTI SINCER,,IUBITIVA MULT,,
105905
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:41
ai dreptate in cea ce zici. eu sunt la inceputul unui divort . aici nu este vorba doar de dragostea unuia dintre parteneri este vorba de amandoi. eu l-am iubuit - el si-a batut joc - 20 de ani. din dragoste am stat cu el atit timp si am zis ca va trece. din dragoste pentru el si pentru copii.dar acum din dragoste pentru mine am facut acest pas. nu toata lumea stie sa-l iubeasca pe cel de alaturi . foarte multi se iubesc doar pe ei si atat.
eu sunt o romantica , imi place sa iubesc si sa fiu iubita .
oamenii cu multa credinta sunt putini. nu stiu daca noi ne putem numar printre ei.
si im momentul de fata sunt divorturi multe pentru tinerii, multi dintre ei, se casatoresc fara sa se cunoasca bine.si cind asi dau seama ca au gresit , hai la tribunal.eu lucrez si stare civila si am nenumarate exemple.
inderagostita
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:08
De la: inderagostita, la data 2010-04-26 19:08:13 ai dreptate in cea ce zici. eu sunt la inceputul unui divort . aici nu este vorba doar de dragostea unuia dintre parteneri este vorba de amandoi. eu l-am iubuit - el si-a batut joc - 20 de ani. din dragoste am stat cu el atit timp si am zis ca va trece. din dragoste pentru el si pentru copii.dar acum din dragoste pentru mine am facut acest pas. nu toata lumea stie sa-l iubeasca pe cel de alaturi . foarte multi se iubesc doar pe ei si atat.
eu sunt o romantica , imi place sa iubesc si sa fiu iubita .
oamenii cu multa credinta sunt putini. nu stiu daca noi ne putem numar printre ei.
si im momentul de fata sunt divorturi multe pentru tinerii, multi dintre ei, se casatoresc fara sa se cunoasca bine.si cind asi dau seama ca au gresit , hai la tribunal.eu lucrez si stare civila si am nenumarate exemple.




Imi pare rau pentru tine. Dar fruntea sus ..."un sut in fund inseamna un pas inainte" vechi proverb care se potriveste.

Soarta o putem ameliora dar nu o putem schimba.
Si DUMNEZEU ne supune la multe incercari.

Copii cresc si vor fi mai atenti in alegeri.

Desi uneori poate ar trebuii sa renuntam la logica.
Sau poate trebuie sa tinem cont de logica.
Greu de raspuns...
Greu de crezut in iubirea partenerului...
O clipa de sinceritate cu tine insuti poate spune mai mult
anca_53
Postat pe 27 Aprilie 2010 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce -i mai bine?nevasta ?sau amanta? 53 De la: garbo074997 14 Ianuarie 2010 22:35
O noua metoda de a scapa de ochelarii 6 De la: garbo165385 21 August 2010 13:22
MACHIAJ SEMIPERMANENT MACHIAJTATUAJ,RO 3 De la: machiajtatuaj 5 Iunie 2009 04:02
Sani mai mari!!! 215 De la: garbo103035 15 Aprilie 2010 01:38
Zapada carbonica 7 De la: garbo_414110 13 Aprilie 2020 03:58
Setari Cookie-uri