Cum scapi de inhibitii?

Buna,
Am 30 ani si sunt casatorita de 7 ani, si am urmatoarea problema: nu pot sa am initiativa unui act sexual desi imi doresc . Desi ma gandesc cum as putea sa fac nu reusesc sa "acctionez" niciodata sau daca reusesc ceva sunt atat de "subtila" incat sotul meu nici nu-si da seama ... sau chiar daca isi da seama imi spune ca nu este suficient ca sa obtina o erectie.
Aceasta problema o am inca de la inceputul relatiei nostre, din pacate la inceput nici nu o constientizam si mi se parea normal ca el sa aiba mereu initiativa si ma suparam pe el atunci cand nu avea chef dar eu aveam si nu faceam nimic ca sa inteleaga asta, pe parcurs, in urma unor discutii, am inteles ca trebuie sa il stimulez cumva dar sunt atat de timida si de inhibata incat nu am curajul sa fac nimic. Nu vreau sa ajung o femeie frustrata, vreau sa ma pot bucura de sexualitatea mea dar nu stiu cum. Ce pot face?
yvone
Postat pe 23 Martie 2010 19:26
comunicati mai mult ...ce te inhiba si te face sa nu ai curaj...el este sotul tau ,poate nu te ajuta el...sa te relaxezi si sa ai incredere in tine....
garbo065737
Postat pe 23 Martie 2010 19:46

ma scuzi.
Da' daca barbatul-tau iti spune ca initiativa ta "nu e suficienta ca sa aiba o erectie" problema nu a ta s-ar putea sa fie... E o abordare gresita aici.
Raspunsul pe care ar trebui sa i-l dai, cind o avea el respectiva erectie, ar fi ca nu e suficienta ca sa ai si tu chef de sex.
Si somn de voie..

In general, cind unul din cei doi nu isi poate exprima natural dorintele, s-ar putea sa tina de incurajare. Sa nu fii tu cauza. Sa fie el.
quasaria
Postat pe 23 Martie 2010 20:06
yuasii foarte adevarat si la obiect
garbo074997
Postat pe 23 Martie 2010 20:12
Eu zic ca trebuie neaparat sa treci de aceste inhibitii, barbatii chiar au nevoie ca femeia sa aiba initiativa din cand in cand, nu cred ca solutia este sa dai vina pe el, adevarul este cam la mijloc.

Distreaza-te intr-o seara cu prietenele, simte-te bine, un film erotic gen playboy este f bine venit, eventual si un masaj (chiar si erotic) intre voi fetele sau poate la un salon. O sa te miri de tine ce chef o sa ai... o sa-ti vezi barbatul altfel!
adastaicu
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:23
fleurdelis
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:25
Misto.
Doara
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:11
alcool sau un joint
blaa
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:14
fleurdelis
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:47
ada, solutii din astea sint diverse...dar s-ar putea sa iti vezi barbatul altfel sau sa nu ti-l mai vezi. Adica sa te mire pe tine ce chef ai sau sa il mire pe el: de tot. In special masajul erotic dintre fete. Prin Playboy e considerat un mesaj pozitiv: da' daca il face nevasta acasa, cu vecina de la 3, bietul om sa nu treaca si el de la plictiseala la groaza ca uite cu ce nebuna stateam eu in casa.... Depinde de personaj.
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina 1 De la: garbo_491678 10 Iulie 2018 13:05
confuza 58 De la: garbours 21 Ianuarie 2010 11:39
pot fi insarcinata 3 De la: Gyk_Brunetyk_1 8 Iunie 2015 01:48
Ce parere aveti despre calugaritele care traiesc in munastiri dar ele cand se convertesc la Hristos trebuie sa respecte regulile lui Papa sau capul altor religii,,care nici ala nu este un sfant 24 De la: ingerasulluptator 7 Mai 2012 21:20
Ura, sentiment tipic uman? Ce parere aveti ? 3 De la: zambil 29 Octombrie 2009 21:19
Setari Cookie-uri