Am ajuns sa urasc totul!

Am o perioada de cand nu mai suport nimic, imi vine sa urlu, sa-mi iau campii, nu mai merge nimic in casa si familia mea. In 2008 am facut o refinantare, am luat o groaza de bani, totul s-a dus pe apa sambetii, in acel an mama era in italia, s-a imbolnavit si a trebuit sa mergem dupa ea, la intoarcere am facut accident cu masina, am pierdut atunci in jur de 300 mil, in acea perioada tatal meu si-a vandut apart din oras si a inceput sa faca o casa, un fel de duplex, mi-a zis ca-mi face acte pe o parte de casa si pt asta sa pun si eu bani, am pus cam 180 mil, nu mi-a mai facut nimic...actele pe acel pamant fiind pe fratele meu facute, nu pe ai mei parinti.... ok, mama e din ce in ce mai rau, de abia se misca, taicamiu la randul lui e bolnav, a fost operat de cancer, sotul meu drag i-a imprumutat 100 mil unui bun coleg si prieten fara a face vreun act, acum colegul drag s-a pensionat si bineanteles s-a facut ca ploua, si-a schimbat numarul si nu mai avem cum sa dam de el, am inteles ca nu are de unde sa ne dea acesti bani, deci cu alte cuvinte am ramas si fara acestia, tot in 2008 din restul de bani care ne-au mai ramas mi-am deschis o afacere, totul a fost bine si frumos pana acum cateva luni cand am inceput sa nu mai fac nici macar banii pentru chiria spatiului, a trebuit sa inchid magazinul de tot, cu alte cuvinte faliment, am ramas fara nici un ban, de o luna si ceva incerc sa-mi gasesc ceva de munca, dar surpriza indiferent cata experienta am in vanzari "nu ma vrea nimeni" am depus o gramada de Cv-uri, nu m-au chemat nici macar o singura data la vreun interviu, cu alte cuvinte am ajuns la concluzia ca fara pile si relatii in ziua de azi nu mai gasesti nimic de munca.Ca totul sa puna capac, alaltaieri mi s-a spart teava de la baie, aproape toti bani care-i mai aveam in casa s-au dus bineanteles pe instalator si pe reparatie, iar acum in momentul acesta mi s-a stricat de tot masina de spalat, nu va spun cat mai am de spalat si cat tre sa spal la mana....Sunt atat de stresata si deprimata, de nu imi vine a crede ca sunt eu, am ajuns sa nu-l mai suport nici pe sotul meu, pe maicamea care e cum e , pe o persoana care se plange intruna ca nu are bani si cand ii auzi ba si-au luat nu stiu ce scump in casa, ba isi duc copilul peste tot. M-am saturat de tot, am ajuns sa ma urasc pe mine de cat de incapabila sunt, nu stiu de ce ni se intampla toate astea, mai ales ca suntem(sau am fost) o familie unita, care se iubea din tot sufletul, care am ajutat o groaza de lume, oricand a fost nevoie sa ajutam cu ceva nu am intors spatele nimanui. Am ajuns sa urasc totul....
garbo088154
Postat pe 15 Martie 2010 14:05
154..STOP!! fa o pauza..nu mai gandi nimic pret de cateva minute,apoi incearca sa privesti nitel in jurul tau,la acei oameni neputinciosi si bolnavi,si multumeste creatorului ca tu ai putere si sanatate
orice problema poate fi rezolvata
pt asta trebuie sa iesi din panica si sa accepti toate cate le ai de indurat
pt ca nu ai incotro
ai de facut un singur lucru
sa gasesti solutii
ia problemele pe rand...si cu rabdare vei REUSI

asta(ce ai spus)
"am ajuns la concluzia ca fara pile si relatii in ziua de azi nu mai gasesti nimic de munca."
este partial adevarat
gandeste-te ca ai si alte abilitati
gandeste-te sa faci si altceva decat erai obisnuita sa faci in domeniul profesiei..
LILO
Postat pe 15 Martie 2010 14:14

si inca ceva:
prin rezolvarea problemelor,incepe cu tine
accepta-te asa cum esti,impaca-te cu tine...si totul se va rezolva de la sine ai sa vezi!
LILO
Postat pe 15 Martie 2010 14:22
"orice rau, care nu te doboara...te face mai puternic"
keks
Postat pe 15 Martie 2010 14:22
ia-o incet...la pas...
incearca sa "zaresti" soarele...
acepta viata...
si mai ales...NU URA!
sunt niste cuvinte...simple...poate ai timp sa le vezi..."intr-o zi!"
keks
Postat pe 15 Martie 2010 14:25
Foarte inteligent !
Numele_Meu_1
Postat pe 27 Martie 2014 21:31
De la: LILO, la data 2010-03-15 14:22:10
si inca ceva:
prin rezolvarea problemelor,incepe cu tine
accepta-te asa cum esti,impaca-te cu tine...si totul se va rezolva de la sine ai sa vezi!
Numele_Meu_1
Postat pe 27 Martie 2014 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vocabular femei 1 De la: bucatareasa 1 Iulie 2008 11:50
HIGH SCHOOL/UNIVERSITATI DIN BRNO CEHIA IN LIMBA ENGLEZA 1 De la: irenaradulescu 3 Ianuarie 2010 11:54
PRAJITURA REVANI 7 De la: clioghe 30 Martie 2010 09:52
concurs sandra 1 De la: sexymamma 21 Octombrie 2009 10:24
De oamenii nu incurajeaza omenia? Apoi plang ca nu mai exista oameni de omenie? 2 De la: l_flory 25 Iulie 2011 21:53
Setari Cookie-uri