ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE

De la: DOLOSIV, la data 2010-03-14 12:33:40
De la: persidadamian, la data 2010-03-14 11:40:31Buna si tie Dolosiv....
Dar tu ai dormit bine azi noapte?
Doamne fereste!!!

Buna Fleur!!


Persi, citeste cu atentie, nu te repezi sa raspunzi

Daca am incurcat borcanele, scuze, scuzeeeee!!!1
persidadamian
Postat pe 14 Martie 2010 12:46
De la: DOLOSIV, la data 2010-03-14 12:35:12
De la: keks, la data 2010-03-14 12:13:28gata..DOLO a sters-o...va salutat
cred ca s-a speriat...


Lasa keks ca "n-am sters-o. Ma gandeam daca merita sa-mi pierd timpul sa te atentionez ca se scrie v-a salutat nu va salutat...

zau asa
tu scrii totul corect!!!..uite ma!
felicitarile de rigoare pentru perfectiune!
aaaaaaaaa...sau trebuia sa-ti multumesc ca ti-ai pierdut timpul?
keks
Postat pe 14 Martie 2010 12:47
NU-TI CONVINE, MUTA-TE !!!
SORYN_SB
Postat pe 14 Martie 2010 12:49
da, da...suntem
si asta ne ocupa timpul...stiu:(
doar ca ne facem atat de mult rau unul altuia...de parca viata e asa frumoasa.../..../...
keks
Postat pe 14 Martie 2010 12:49
In loc sa-i judecati pe altii care incearca sa faca ceva, in sensul,ca mai deparaziteaza,mai fac vriu-un vacin,mai dau spre adoptie,mai castreaza pe banii lui cate un caine comunitar,le mai da de mancare,reducand agresivitatea lor,va legati tot de ei.Si e valabil si ptr.consilierii,care iau bani ptr. a emite hotarari in acest sens dar aplicabile nu teoretice,nu pantomima avem nevoie de ceva pragmatic si uman in acelasi timp.Daca toti aceia care stau pe margine si privesc,si ii judeca pe cei ce fac ceva ar ajuta si ei MACAR TACAND DIN GURA DACA ALTCEVA NU SANT IN STARE ,s-ar rezolva altfel problema,mult mai responsabil,de la radacina si pe termen lung.Asa ca nu mai ocoliti rahatul,~drogul de sare al romanului~,apleaca-te si ia-l daca te deranjeaza.
comoaramea
Postat pe 14 Martie 2010 12:52
...hmmm
...e plina lumea!
keks
Postat pe 14 Martie 2010 12:53
garbo010448
Postat pe 14 Martie 2010 12:54
ALTCEVA NU AI DE FACUT DECAT SA-I FACI PE ALTII NEBUNI?ASA PERFECTA ESTI ? LA CE VOCABULAR AI,EU ZIC CA TU ESTI NEBUNA !!!DECAT SA TE AGITI AIUREA AICI, FA CEVA UTIL PENTRU A REZOLVA PROBLEMA ASTA CU CAINII,......DAR TU NU,.....TU ASTEPTI TOTUL DE-A GATA.EU AM 2 CATZEI SI TOATA LUMEA II ADMIRA !!! CATZEA CE ESTI !!!
SORYN_SB
Postat pe 14 Martie 2010 12:54
mirela
garbo010448
Postat pe 14 Martie 2010 12:55
COMENTARIILE MELE ERAU PENTRU andreea_n_c........BITCH !!!
SORYN_SB
Postat pe 14 Martie 2010 12:56
soryn...tu cu cine te certi????!
keks
Postat pe 14 Martie 2010 12:58
PERSI,nu e nimic se mai intampla,sa ne fuga ochii,DOLOSIV,e PRO,nu CONTRA
scrichy
Postat pe 14 Martie 2010 12:58
........si uite asa sau rezolvat problemele animalelor din spatiile comune !
ladyDY
Postat pe 14 Martie 2010 12:59
e bine ca m-ai scos din dilema...
de fapt imi plac animalele, dar fiindca nu le pot oferii conditiile de care au nevoie, prefer sa le admir ale altora(animalele)
si nu era cazul sa ma justific, doar am vrut si eu sa zic ceva la subiect
keks
Postat pe 14 Martie 2010 13:00
buna scrichy, keks !
ladyDY
Postat pe 14 Martie 2010 13:01
Are dreptate pamtera neagra! Bravo! precum si cea care a scris ca unii dintre noi nu stiu ce este apa si sapunul si trebuie sa le suportam mirosul. Gradul de civilizatie reflecta respectul nostru fata de ceea ce ne inconjoara - tot ce este viu -. si nu numai. Sintem animalele supreme pe acest pamint si trebuie sa invatam noi sa intelegem animalele care ne sint inferioare. Daca nu am mai abuza un ciine o sa vedeti ca acestia nu mai musca pe nimeni. Iar daca musca pe cineva stiu ei exact de ce! Recunosc sufletul omului. Iar despre copiii muscati......lipsa educatie.....cind vad un ciine tipa ca descreeratii si normal ca acel animal se sperie si se apara. Cum? muscind ! Noi cum ne aparam? dind in cap animalului sau omului de linga noi. Iar voi ce nu iubiti animalele (si ar trebuii ca doar mincati carne in fiecare zi!!!) faceti umbra pamintului degeaba. Asta spune ce fel de suflet aveti. Sinteti mai animale decit anumalele de linga voi.
dolcemax
Postat pe 14 Martie 2010 13:01
ladyyyyyy
keks
Postat pe 14 Martie 2010 13:02
Fantastic ! De Milioane de ani ATENTIE !!!
Omul cu Energie Divina pura LUMINOASA, lupta cu ajutorul Creatorului nostru Divin, constient sau inconstient sa, CREEZE ARMONIE intre toate Regnurile ( civilizatii ) Animale, vegetale etc.
Interesant e ca in momentul in care, o fiinta Omeneasca cu acest dar divin reuseste sa Creeze aceasta Armonie ( iubire divina ), se gasesc anumite ENERGII INTUNECATE , cu regret OAMENI graznic de ADORMITI, dominati de acei DEMONI care nu suporta IUBIREA, ARMONIA si dragostea iNFINITA fata de creeatia divina in care ne distram cu totii. Si in acel moment ei CREEAZA Haos, Razboaie,,,,,, etc.
Viata e un JOC, un joc frumos pe care il creeam si ni l-am creeat singuri dupa bunul plac de mii si mii de ani.
Ati ales sa locuiti la bloc,,, e foarte bine, inseamna ca va-ti ales o misiune foarte inaltatoare in aceasta viata. IUBIREA infinita pentru intraga creeatie Divina.
Singuri ati ales sa suportati, Galagia, Mirosurile, latratul cateilor, mieunatul pisicilor etc.
Astea sunt daruri divine.
Multumitii Dumnezeului Creator ca aveti simtul Mirosului, auzului, vazului etc. ALTII ar da o avere de o viata sa aibe aceste daruri divine.
Asa ca NU incercati sa schimbati pe nimeni, ACCEPTATII asa cum sunt,,,,, sunt alegerile voastre,,,,,
Iar daca credeti ca aveti simturile DIVINE prea dezvoltate, CINE va opreste sa va puneti TAMPOANE de burete in Urechi, Izolare fonica a imobilului, instalatie de purificat aerul etc,,,,,,,
Lucrati cu voi insiva mai mult, iubiti-va mai mult, dupa aceea ve-ti reusi sa iubiti tot ceea ce e in jur, si nu ve-ti mai baga in seama toate nimicurile.
Fiecare CIVILIZATIE( animale, plante , albine etc) au dreptul la LIBERTATE pentru a-si manifesta darul sau pentru OM si sa primeasca si el sau ea iubirea DIVINA. Simplu
In momentul in care reusiti sa creeati acea armonie in voi, in familie, intre vecini si cu intreaga creeatie divina,,,,, cu toata dragostea va aduc aminte, ca puteti experimenta si alta misiune mult mai dificila.
Dumnezeul nostru creator sa va binecuvanteze dupa vointa voastra si vointa lui cu o iubire divina pura 100% christica si drgoste de viata alaturi de cei dragi.
GHEORGHITA
Postat pe 14 Martie 2010 13:05
nenorocita esti tu
un caine te iubeste neconditionat pe cand un om intotdeauna gandeste la un posibil castig
nu te obliga nimeni sa iubesti animalele dar nici tu nu obliga pe nimeni sa te iubeasca sau sa te suporte
merry2003
Postat pe 14 Martie 2010 13:05
Scrichy, eu nu m-am referit la cine e pro si cine e contra,
am zis doar ca fand-u-ne unii pe altii nebuni, handicapati, haini, jidvine si mai stiu eu ce, nu ajungem sa gasim solutii.
Iar ea a facut ceva atentionari si nu am stiut la cine se refera. I-am cerut sa specifice si nu a facut-o decat dupa cateva reply-uri seci.
Deci....?????
persidadamian
Postat pe 14 Martie 2010 13:06
esti sigura? dolcemax !
ladyDY
Postat pe 14 Martie 2010 13:06
mi-a fost suficient sa citesc prima pagina ca sa-mi dau seama cata minte creata poate sa incapa in capu' unora...dudui de dudui, nu altceva...
mai dragelor atata vreme cat aveti un sambure de adevar si crestinism in voi nu ati judeca asa referitor la animale.mizeria fizica(ca sa nu mai amintesc si de cea sufleteasca) zace in principal la om...si in raspunsurile voastre de 2 bani si negandite.cu groaza ma gandesc la copiii crescuti de asemenea parinti...pur si simplu monstri si apoi ne miram ca ajung sa dea in cap, din moment ce-s capabili de atata inversunare si ura la adresa unor necuvantatoare...
cum naiba de nu am fost muscata pe strada de caini pana acum?am fost "stantata" de propriu-mi caine si nu l-am instrainat si nici nu i-am adus blestematii...ce ziceti de asta, "cocoanelor"?
spalati-va trupu' si mai ales sufletul, acum ca tot este postul pastelui...si nu mai debitati ineptii strigatoare la cer!!!
magdabeauty
Postat pe 14 Martie 2010 13:10
ma repet,.... se rezolva problema animalelor din spatiile comune daca va jigniti??????
ladyDY
Postat pe 14 Martie 2010 13:11
LAdy si eu tot asa
persidadamian
Postat pe 14 Martie 2010 13:13
BUNA,LADY,scuze,dar mai fac si treaba
scrichy
Postat pe 14 Martie 2010 13:16
P.S:mergeam grabita spre birou cand intr-un parc din dr taberei ditamai "boul" de asa-zis barbat cu-n copil de mana a insfacat un pui de catel dragut foc si dolofan si l-a aruncat cat colo, doar pentru ca acel animalut cauta joaca cu copilu' grotescului asa-zis om...a schelalait bietul animal de ti se rupea sufletul.noroc sau nu ca eram in intarziere si m-am rezumat doar la o privire criminala si la niste cuvinte nu prea dragute...ca primul impuls a fost sa pun mana pe o piatra sa-i dau respectivului in cap...dar, procedam ca el, adica mai rau ca un animal.si animalele trebuie puse la zid?!!!?
mda!...dar pretentii de "cineva" tot sa avem in/pe noi...
magdabeauty
Postat pe 14 Martie 2010 13:19
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-14 10:57:23ca genul asta de oameni...sunt acel tip de oameni ..lipsiti de preocupari...mie asha mi se pare...una e sa locuiesti la o casa la curte...si sa ai unde tine un animal...alta e sa stai la bloc....te faci sclavul animalului...sa/l scoti afara...sa/i dai sa manance..sa/l vaccinezi s.s.m.d...ma uit la unii...ca un copil nu l/ar creste dar ditaimai dulaul il tine in casa...ca mananca ala cat doi oameni

ietete draguta reusisi sati cresti copilul si acum nu mai poti de atata dat din gura aia spurcata la adresa necuvantatoarelor stai dracului in banca ta ocupate usor si bine de tine si ceilalti cuvantatori cu gura multa su apoi spalate pe dinti si vino la sfada
Mihai55
Postat pe 14 Martie 2010 13:22
aveti dreptate pantera neagra si dolcemax! oamenii certati cu sapunul si cu bunul simti nu-i euthanasiaza nimeni,dar multi oameni fara suflet nu au loc de animalele care au ajuns intr-o situatie deplorabila tot din cauza oamenilor!!! un animal ingrijit nu miroase urat,si poate fi educat iar recunostinta lui este fara margini,pe cand a omului... de exemplu catelusa mea este spalata de cate ori venim de la plimbare,adica de trei ori pe zi,se duce singura in baie si asteapta cuminte pana o spal,este vaccinata,sterilizata,deparazitata deci nu miroase deloc,cati oameni nu se spala cu zilele,scuipa pe strada,nu stiu ca s-a inventat batista,etc.? cei care nu aveti loc de animale mai bine abtineti-va de la comentarii deplasate,pentru ca sunteti foarte limitati in gandire si educatie,voi sunteti cei care va invatati copii sa tipe si sa loveasca animalele,pentru ca asa faceti si voi si normal ca animalul se apara!
garbo065561
Postat pe 14 Martie 2010 13:38
BUNA ZIUA.SUNT O IUBITOARE A ANIMALELOR,AM SI O CATELUSA IN APARTAMENT.SINCER SI EU AM FOST CANDVA DEZGUSTATA DE GANDUL DE A UCIDE MAIDANEZI DAR DUPA CE AM VAZUT CA TREABA CU CASTRAREA NU A AJUTAT LA NIMIC PARCA IMI PARE RAU CA NU MAI EXISTA HINGHERI.DE CE? SA ITI RASPUND,DESI IUBESC ANIMALELE ELE AU DEVENIT DATORITA FOAMETEI SI LIPSEI DE VACINARE:UN PERICOL PUBLIC,NU DOAR PT NOI OAMENI DAR CHIAR SI PT BIETELE ANIMALUTE DE APARTAMENT.ACUM O SAPTAMANA CAND VENEAM DIN PARC CU CATELUSA MEA(O TINEAM IN LESA DEOARECE LEGEA NU NE PERMITE SA AVEM PATRUPEDELE MAI MARI FARA LESA,SI TOT ODATA SA CURATAM SI LOC UNDE ISI FAC NEVOILE)AM FOST ATACATE DE O HAITA DE 20 DE MAIDANEZI PE PUTIN,IN PLINA ZI ,CATELUSA A FOST MUSACATA.AM MERS LA VETERINAR CU AM SCAPAT DIN GURA"FIARELOR"SI ACOLO A TREBUIT SA O BANDAJEZ SA II FAC VACCINURI ,ETC.E CE ZICI? ASA E CORECT?
iuliana77
Postat pe 14 Martie 2010 14:13
e prima data cand scriu pe forumul asta din lipsa de timp dar am mai citit din cand in cand... de data asta chiar mi-am rupt din putinul timp pentru a raspunde pentru ca e un subiect ce ma streseaza si pe mine:)))
am citit doar primele 2 pagini, suficient pentru a-mi forma o parere, ei bine... nu are nimeni nimic cu animalele pripasite in scarile blocurilor, ci cu "animalele" care ii obliga pe toti sa le suporte, e treaba lor ce antipatii si ce simpatii au, dar prin modul asta ii obliga pe toti sa accepte animalele in conditia in care poate nu fac parte din sfera lor de interes. eu nu ma tavalesc in mod special dupa ele, nici rau nu le-as face, pentru ca nu as face nimanui, indiferent ca-i biped sau patruped. iubitorii maidanezilor au sarit muuult prea opariti, parca cel deranjat de prezenta mult iubitilor ar fi vrut sa-i omoare, sa-i tortureze... eu, pur si simplu nu vreau decat sa nu-mi fie bagati pe gat!! atat. nici eu nu fortez pe nimeni sa-mi accepte copiii, cu defectele si calitatile lor. iar faptul ca iubesti un animal nu te face si un OM mai bun. degeaba le gadili in fund nonstop daca la adresa oamenilor scuipi numai venin si ura. degeaba iubesti necuvantatoarele daca urasti restul speciilor de pe pamant.
sunt mai mult decat satula (daca pot sa spun asa) de babele si bosorogii ce-si plimba cainii pe care-i cresc in apartament in spatiile de joaca ale copiilor. tot nisipul in care cei mici adora sa se joace e plin de rahati si de pisati de caini, sunt spitalele pline de enterocolite virale, de microbi luati din parcuri in conditia in cre au spatii amenajate special pentru usurarea animalelor, pffff.... cati rahati am spalat de pe talpile ghetelor copiilor... cate injuraturi am descoperit ca pot sa scot din cap... si nu la adresa animalelor ci la adresa idiotilor de la capatul celalalt al lesei. odata am vazut pe cineva cum lasa cainele sa isi goleasca burta in parc si am luat si eu un pampers plin de rahat al copilului meu si i l-am lipit pe usa!! sa vada si el cum e cand ti se aduce rahatul la nas.
fac o intrebare, cati din cei care adora sa creasca un caine in casa pleaca la plimbare cu punguta pentru excremente dupa ei???
crysta_mami
Postat pe 14 Martie 2010 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperataa 26 De la: hermosa20 22 Iulie 2012 07:54
Iti arunc manusa, vidare! 160 De la: gianiblue 2 Iulie 2009 17:19
Basescu a gasit solutia impotriva grasimii si foamei! 5 De la: garbo_11724 14 Aprilie 2013 10:26
Zile senine si sarbatori fericite ! 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:20
VREAU UN SFAT 15 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:05
Setari Cookie-uri