ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE

De la: suparatu_, la data 2012-12-29 18:25:08
Mna! Sarbatori Fericite si tie.in continuare!
Da ce animal detii in spatiul tau comun cu......... ha? ;))



suparatule, multumesc!

comun cu cine sau cu ce?
si, mai ales, ce intelegi prin "comun"?

persoana in cauza se referea la ceea ce au altii in spatiul lor personal (necomun!)...isi permitea sa judece viata altora (ideea ca "decat sa cresti un animal, mai bine un copil" si, pe acela, cum e bine sa-l cresti...) - ceea ce intrece, cu muuuuuuult, limitele permise in amestec in "treburile interne" ale oricui!
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2012 17:45
De la: quasaria, la data 2012-12-30 00:55:28mie mi se pare totusi ca la baza "revoltei" nu stau principiile - ci banii, ridicati la rang de principiu. Cumva, la toate mesajele se observa substratul financiar. Banii care justifica tot, scuza tot, faptul ca daca arunci cuiva o ciozvarta reprezinti sanctitatea suprema si aia care nu iti arunca tie nimic iti sint dusmani pe viata... E o rapacitate pe care, sincer, mie mi-e greu sa o inteleg.
Si nu cred ca tine de saracie - toti am avut, presupun, perioade mai bune si perioade mai proaste, fara sa ti se schimbe subit setul de valori din cauza asta.


Q, pusesem cuvantul (principii) in ghilimele - ai dreptate, insa vezi ca nu toata lumea reactionaeza la fel in situatii de criza - tine de...taria de caracter a fiecaruia - pe unii, banul obtinut, mai mult sau mai putin usor, dupa o perioada de..."foame" (in care multi devin rai, la superlativ, din invidie), ii transorma in niste persoane care au impresia ca, daca au bani, sunt zeitati... mi-e greu sa explic fenomenul...
Valori? Care set? La persoanele la care ma refeream, nu exista asa ceva - singura valoare pe care o recunosc este valoarea contului din banca ("acareturi", masini, zorzoane, etc...)...
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2012 17:55
nope!...ii vb. de spatiile comune,draga....cum definesc eu comun, nu zac na!......doar nu vrei sa ma refer la : comun cu : vecinii, barbatu'/pretinu' X alti membri din sau pe langa fam.......;)
...era un punct de vedere a "cuiva"...nu o judecata (dupa parerea mea)
Da ci'am zas rau??....tz-am urat ce ne-ai urat si tu....na.....ieeeeee! ca tu vrei nu ma zile senine ! ......mai vine si un val de celalalt..il ocolesti si gata:-P......da chiar, ci animal ai tu?
Laasaa, imi zici la anu', ca asta o trecut deja!....:-w,na!

Mai! flori dau eu....ghini? LMA-.....13 si cu mult noroc, SEPARAT! ;)
NB!
Fss_ssu
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:48
NB ! Supi....tu dormi non-stop ?...
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia la volan si barbatul in dreapta 209 De la: vb_violeta2YAHOO_COM 8 Ianuarie 2010 18:25
.... 7 De la: quasaria 7 Ianuarie 2012 21:19
SA NU RIDETI CA SE IA ....! 8 De la: VOIAJOR 1 Octombrie 2012 11:42
disperata 4 De la: casperphantom 22 Ianuarie 2011 17:03
Ce v-a costat pastrarea unui copil? 51 De la: garbo171675 25 Ianuarie 2013 19:47
Setari Cookie-uri