DESCIFRAREA VISELOR..

Cine se pricepe la descifrarea viselor? De exemplu ..2 persoane care au o relatie..ea il viseaza pe el aproape in fiecare noapte..el pe ea niciodata..desi isi doreste foarte mult dar nu reuseste..acelasi lucru se intampla si cu bunica lui care nu mai este printre noi..care este explicatia? de ce nu poate sa viseze persoanele pe care le iubeste
rivala
Postat pe 5 Martie 2010 11:07
Dorm neuronii,unde sunt stocate
scrichy
Postat pe 5 Martie 2010 11:10
Epinde si de puterea mentala a fiecaruia,eu in tinerete,ma trezeam noaptea dintr-un vis,apoi ma culcam,visul continua,de fapt daca era interesant,ma concentram sa nu ma trezesc de tot,ma duceam beam apa,apoi iar in lumea viselor.
scrichy
Postat pe 5 Martie 2010 11:12
da..asa este ..si mie mi se intampla acelasi lucru..concluzia este:CA TREBUIE SA SE CONCENTREZE MAI MULT!!!!
rivala
Postat pe 5 Martie 2010 11:16
de ce trebuie neaparat sa se viseze unul pe altul in fiecare noapte?
violeta1981
Postat pe 5 Martie 2010 11:19


maii,..intrebarea mea este: poti sa te indragostesti in vis??
crezi k iubesti cu tarie in viata reala si nu minti! dar viseeezi pe cineva, si iubirea pt acela revinee atat de real incat in viata cea reala raceala se simte, esti suspectata de minciuna, deja iubesti in trecut, reiese ca minti in prezent...si se duce naibii relatia! ce-i asta?? e zburator sau ce-i??
fleurdelis
Postat pe 5 Martie 2010 11:21
De la: violeta1981, la data 2010-03-05 11:19:09de ce trebuie neaparat sa se viseze unul pe altul in fiecare noapte?





nu trebuie ..nu e obligatoriu..dar macar o singura data..
rivala
Postat pe 5 Martie 2010 11:25
poate o fi visat, dar a uitat. nu mereu tinem minte in amanunt ce am visat.
violeta1981
Postat pe 5 Martie 2010 11:27
Hei.. am si eu o mare rugaminte, cine poate sa ma ajute :( . e a doua noapte consecutiva in care il visez pe fostul prieten.. Am dost 3 ani impreuna si ne-am despartit acum 2 ani. Am acum prieten de aproape 1 an jumate si totul e ok. Ok, visul care vreau sa ma ajutati sa-l descifre incepe asa: eram intr-o casa, langa o apa, trebuia sa plec cu prietenul undeva. Al un moment dat cand urcam scarile el a venit dupa mine si mi-a pus un inel de aur pe deget, un inel de logodna si mi-a zis ca tot ce mi-a promis o sa devina realitate. Apoi am ramas singura undeva, si a venit fostul.(mentionez ca el mai venea pe la mine si in realitate si stateam impreuna) Am stat de vorba ca intre amici, apoi mi-a zis ca vrea sa ne impacam, si i-am aratat inelul si el s-a suparat foarte tare si a cazut pe pamant. dupa ce s-a ridicat a vrut sa plece si m-am dus dupa el. La poarta am inceput amandoi sa plangem si mi-a spus " Eu am vrut sa ne impacam abia acum mi-am dat seama cat de mult te vreau inapoi , vreau sa ma impac cu tine" si i-am zis ca si eu vreau sa ma impac cu el , si la momentul ala a venit prietenul meu si ai nceput sa tipe, stiu ca i-a zis ca nu are ce cauta unde mergem noi si i-a zis ca e psihopat... sau ceva de genul dar fostul era foarte calm si nu lua in seama ce zicea. Stiu ca eu am strigat " terminati!" si apoi m-am trezit ... Va rog am nevoie sa stiu ca inseamna.. De baiatul cu care am fost 3 ani am fost foarte apropiata.. Incerc sa ma inteleg .. De ce doar atunci cand a vazut ca sunt logodita si-a dat seama ca ma vrea inapoi ? Astept un raspuns ceva, va rog..
andrasee
Postat pe 22 Iulie 2010 09:52

mai, da' ce vise detaliate visati!
io abia imi aduc aminte dimineata daca am visat 'au ba
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 09:59
zambilo...
nu vezi fetita?
pe ea ca pe ea,da' nici pe bunica-sa?
iti dai seama ce greu le e unora?
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2010 10:02
ce-ntelesei eu e ca nici el n-o viseaza, da' nici bunica lui moarta n-o viseaza...
zambil
Postat pe 22 Iulie 2010 10:11
in loc sa se bucure...
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2010 10:15
mmai mi-e rauu...
ce m-ati facut sa rad nenee.....
aia cu bunica a fost grozava!
eu una sincer...nu mai voiesc nici o "traducere"
fleurdelis
Postat pe 22 Iulie 2010 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou amanta 27 De la: garbo_464538 31 Mai 2017 01:46
sunt la greu,dati sfaturi,va rog. 102 De la: zambila 31 August 2011 15:48
Stranger te enerveaza? 88 De la: Thor_again 16 Septembrie 2010 21:07
buna!!! probleme in relatie (text repostat) 4 De la: ciosco92 30 Iulie 2013 22:43
neincredere 40 De la: garbo115329_camy 21 Mai 2010 09:22
Setari Cookie-uri