daca intrebarea anterioara este pentru barbat daca rezista toata viata sa faca sex numai cu sotia, de ce nu ar fi valabila si pentru femei???adica numai El sa se plictiseasca??? de ce Ea nu are aceleasi simtiri si nevoi precum barbatul??? aceasta intreb

daca intrebarea anterioara este pentru barbat, daca rezista toata viata sa faca sex numai cu sotia, de ce nu ar fi valabila si pentru femei???adica numai El sa se plictiseasca??? de ce Ea nu are aceleasi simtiri si nevoi precum barbatul??? aceasta intrebare este o replica la toti ce se cred indreptatiti sa insele in cuplu.
elisabeta333
Postat pe 27 Februarie 2010 10:37
Eu cred ca este posibil ! Acum depinde si de femeie ca .... nu toate femeile sunt ....e si nici toate femeile nu sunt la fel ... diferite prin fizic, pzihic, comportament etc ! Si ca niste oameni civilizati incercati sa comentati subiectul nu ce a comentat x y sau z ! Multumesc
garbo028199
Postat pe 28 Februarie 2010 04:09
De la: garbo028199, la data 2010-02-28 04:09:08Eu cred ca este posibil ! Acum depinde si de femeie ca .... nu toate femeile sunt ....e si nici toate femeile nu sunt la fel ... diferite prin fizic, psihic, comportament etc ! Si ca niste oameni civilizati incercati sa comentati subiectul nu ce a comentat x y sau z ! Multumesc
garbo028199
Postat pe 28 Februarie 2010 04:09
Zi "sa mori tu"!
Doara
Postat pe 28 Februarie 2010 07:50
vine primavara, vrei sa moara acuma
yanya_charberet
Postat pe 28 Februarie 2010 11:22
ma si distreaza acest gen de intrebari. va dati seama ce se tot chinuie omulenii: sa insel, sa nu insel, sa rezist, sa nu rezist...

inseala daca asa ai chef sau nu insela de nu-ti trece gandul ista prin cap . iaca chin. parca ar fi cine stie ce smecherie, sa te culci cu unul / una.

fidelitatea asta e privita ca o penitenta si nu ca un comportament normal, ce tine de niste sentimente
si_totusi
Postat pe 28 Februarie 2010 11:44
femeile si barbatii NU au aceleasi nevoi, din punct de vedere al cuplului... Reactionam diferit, functionam diferit, si afectiv, si sexual. Femeile sint "adaptate" pentru a deveni mame, un barbat nu o sa aiba instincte materne si nici hormonal nu e construit la fel oricit de dragut si cald si uman ar fi el. Nu simte la fel. De la mama natura. Asa cum n-are sini. Este aberant sa consideri ca sintem LA FEL. Sintem egali, pentru ca aici e vorba de drepturi... dar aceleasi nevoi nu aveam.
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 12:53
ihi....
adicatelea de perpetuare a speciei,la nivel macro...
caz in care intrebarea care ar trebui pusa e:
sa perpetuez specia?
sa n-o perpetuez?
preciouss
Postat pe 28 Februarie 2010 12:56
preci, o femeie poate avea un copil in noua luni. Un barbat poate avea citiva pe zi.... E imposibil ca asta sa nu reflecte niste diferente, nu?
E clar ca femeia este cea care ALEGE in cuplu.
Sau, ma rog, pe forumul asta descopar ca in realitate saraca nu prea mai e ea aia....
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 12:58
poi si io nu asta ziceam?
ca doar is fomeie (sau,ma rog,eram la ultima verificare)...
si d'aia ma intrebam: sa perpetuez? sa nu perpetuez?
alegerea mea,nu?
preciouss
Postat pe 28 Februarie 2010 13:01
perpetueaza. Eu asa zic...
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 13:19
asta cu perpetuarea speciei, cred ca-i singurul gand lipsa din mintea unui barbat pregatit sa-si insele partenera.
cred ca-l loveste abia dupa, cand o da-n rugaciune: da Doamne sa n-o fi participat la perpetuare!

revenind la tema topicului (exprimata extrem de limpede ) teoretic e posibil. practic...

Tylly
Postat pe 28 Februarie 2010 13:19
indirect, nu e chiar un gind lipsa... Majoritatea s-ar simti extrem de jigniti daca femeile ar refuza ca principiu sa aiba copilul LOR si pentru una-alta ar fi buni, dar pentru procreere le-ar spune franc in fata ca nu i-ar prefera pe ei. Dincolo de responsabilitati, cind se ajunge la biologic, pentru barbati cam aici incepe drama - sint ei specie superioara - i.e. dorita, preferata, competitiva, sint BUNI, mai buni decit altul, sau nu sint buni? Si nu cred ca e vreunul caruia sa ii fie indiferent...

Revenind la subiect, inselatul nu este "echivalent". Tocmai pentru ca in cazul femeilor se amesteca mai multe criterii decit in cazul barbatilor... Eu sint oarecum sigura ca pentru un barbat tipic majoritatea femeilor intre, sa zicem, 20 si 25 de ani, 50-55 kg,sanatoase si bine merci, ar fi acceptabile pentru un one-night-stand fara alte complicatii.
Cite femei pot spune ca oricare pustan de 20-25 ar fi bun la o adica, daca tot se plictisesc?
Sint si unele care ar spune asta, dar aici ne referim la majoritati.
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 13:24
asa, deci:

inselam ca sa perpetuam. si eu care credeam ca, ni se aprind calacaiele si dam in fandaxie . iote ca nu
si_totusi
Postat pe 28 Februarie 2010 13:59
Q...
poi tocmai aia e,ca noi suntem mai selective,ca sa zic asea...
iti dai seama cum ar arata specia umana daca nu ne-am fi pastrat cat de cat (macar noi,femeile) un criteriu de selectie,acolo?!

am fi ca-n space - the final frontiere...
mutanti si accidente genetice,ioi!
preciouss
Postat pe 28 Februarie 2010 15:45
fleurdelis
Postat pe 28 Februarie 2010 15:48
Cred ca femeile sunt mult mai responsabile.Educatia le face astfel,de mici.Au mici responsabilitati,in copilarie,iar cand cresc,ajuta in casa,iar in casa lor,dupa casatorie,ce sa mai zic,cine are mai multe responsabilitati,in general?
Tot femeia.
Asta ne face sa nu inselam,sa ne gandim in primul rand la sustinerea casei.
Pe cand barbatii,viata lor e mult mai usoara.
De aia copii de bani gata sunt in general iresponsabili,dependenti desubstante,etc.Viata grea,cu responsabilitati,te face om.
daniilia
Postat pe 2 Martie 2010 05:04
De la: quasaria, la data 2010-02-28 12:53:37femeile si barbatii NU au aceleasi nevoi, din punct de vedere al cuplului... Reactionam diferit, functionam diferit, si afectiv, si sexual. Femeile sint "adaptate" pentru a deveni mame, un barbat nu o sa aiba instincte materne si nici hormonal nu e construit la fel oricit de dragut si cald si uman ar fi el. Nu simte la fel. De la mama natura. Asa cum n-are sini. Este aberant sa consideri ca sintem LA FEL. Sintem egali, pentru ca aici e vorba de drepturi... dar aceleasi nevoi nu aveam. [/quote scuze dar eu asta nu o cred..Eu cred ca barbatii parcatica sexul ca un sport pt ca asa au fost obisnuiti..Pt ca cum barbatii isi incep viata sexuala de mici,pe conceptia ca ei sunt barbati,,asta ii fac sa nu sa se mai ataseze,La fel sunt si gfemeile care fac sex,cu cine apuca nu mai pun suflet,il fac ca pe un sport ca pe o descarcare..Dar eu cred ca daca un baiat este cuminte si linistit,,eu nu cred ca el vede sexul ca pe un sport si ceva superficial.SAsa cred eu]
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Martie 2010 19:15
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-02 19:15:03
De la: quasaria, la data 2010-02-28 12:53:37femeile si barbatii NU au aceleasi nevoi, din punct de vedere al cuplului... Reactionam diferit, functionam diferit, si afectiv, si sexual. Femeile sint "adaptate" pentru a deveni mame, un barbat nu o sa aiba instincte materne si nici hormonal nu e construit la fel oricit de dragut si cald si uman ar fi el. Nu simte la fel. De la mama natura. Asa cum n-are sini. Este aberant sa consideri ca sintem LA FEL. Sintem egali, pentru ca aici e vorba de drepturi... dar aceleasi nevoi nu aveam. [/quote scuze dar eu asta nu o cred..Eu cred ca barbatii parcatica sexul ca un sport pt ca asa au fost obisnuiti..Pt ca cum barbatii isi incep viata sexuala de mici,pe conceptia ca ei sunt barbati,,asta ii fac sa nu sa se mai ataseze,La fel sunt si gfemeile care fac sex,cu cine apuca nu mai pun suflet,il fac ca pe un sport ca pe o descarcare..Dar eu cred ca daca un baiat este cuminte si linistit,,eu nu cred ca el vede sexul ca pe un sport si ceva superficial.SAsa cred eu]
scuze dar eu asta nu o cred..Eu cred ca barbatii parcatica sexul ca un sport pt ca asa au fost obisnuiti..Pt ca cum barbatii isi incep viata sexuala de mici,pe conceptia ca ei sunt barbati,,asta ii fac sa nu sa se mai ataseze,La fel sunt si gfemeile care fac sex,cu cine apuca nu mai pun suflet,il fac ca pe un sport ca pe o descarcare..Dar eu cred ca daca un baiat este cuminte si linistit,,eu nu cred ca el vede sexul ca pe un sport si ceva superficial.Asa cred eu]
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Martie 2010 19:18
De la: daniilia, la data 2010-03-02 05:04:04 Cred ca femeile sunt mult mai responsabile.Educatia le face astfel,de mici.Au mici responsabilitati,in copilarie,iar cand cresc,ajuta in casa,iar in casa lor,dupa casatorie,ce sa mai zic,cine are mai multe responsabilitati,in general?
Tot femeia.
Asta ne face sa nu inselam,sa ne gandim in primul rand la sustinerea casei.
Pe cand barbatii,viata lor e mult mai usoara.
De aia copii de bani gata sunt in general iresponsabili,dependenti desubstante,etc.Viata grea,cu responsabilitati,te face om.
Pai daca barbatul are sarcini usoare,este pt ca asa i s-a permis..Femeia si barbatii sunt egali dar cu atributii diferite..Din moment ce femeia lucreaza si barbatul trebuie sa ajute femeia in toate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Martie 2010 19:20
irino, mai lasa sticla ca iote o iei pe aratura, mai puneti dop la.......gura , si nu te mai balbai
yanya_charberet
Postat pe 2 Martie 2010 19:33
Mai, frate m-ați disperat cu ntrbarile astea. Trebuie sa faci ce-ți dicteaza inima, de fapt fiecare face cel taie capul.
alex2007
Postat pe 2 Martie 2010 19:41
De la: alex2007, la data 2010-03-02 19:41:43Mai, frate m-ați disperat cu ntrbarile astea. Trebuie sa faci ce-ți dicteaza inima, de fapt fiecare face cel taie capul.
Sau fiecare face cat il duce capul..A vazut la parinti si poate asa fac si ei..Ca eru una nu m-am luat dupa capul nimanui..Decvat dupa capul meu..Pt ca de asta am creier ca sa gandesc.nu ca sa copiez pe altii.Da asimiliez lucruri pozitive,noi de la ei...dar imi place sa am personalitatea mea proprie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Martie 2010 19:52
ce are femeia in plus fata de barbat ca sa nu poata face acelasi lucru?nimic. are simturi,are;are sentimente,are;are farmec si frumusete,are;.OK. cate motive ar avea o femeie sa insele un barbat, dar n-o face?

la fiecare pas ,fiecare femeie isi poate insela partenerul doar daca ea isi doreste asta cu adevarat.
daca n-o face ,atunci inseamna ca are "o problema majora".
este suficient de matura si de inteligenta ,incat sa nu se lase prada hormonilor.
putem spune acelasi lucru si despre barbati?
La majoritatea barbatilor,batalia dintre HORMONI si NEURONI este castigata de prima MANA ,partea FIZICA(animalul din noi).de aceea se spune ca o femeie este cu 5 ani mai inteligenta si matura decat un barbat de aceeasi varsta cu ea,si de asemenea se mai spune si este adevarat ca atunci cand un barbat se duce la............ cade stalpul casei iar cand se duce femeia cade .......CASA.
nu va jucati cu femeia...........
robert_ciosu
Postat pe 2 Martie 2010 21:30
interesant..comentariul observ ca vine de la un barbat, bravo Dom"le !!
reyya
Postat pe 2 Martie 2010 21:35
De la: robert_ciosu, la data 2010-03-02 21:30:25ce are femeia in plus fata de barbat ca sa nu poata face acelasi lucru?nimic. are simturi,are;are sentimente,are;are farmec si frumusete,are;.OK. cate motive ar avea o femeie sa insele un barbat, dar n-o face?

la fiecare pas ,fiecare femeie isi poate insela partenerul doar daca ea isi doreste asta cu adevarat.
daca n-o face ,atunci inseamna ca are "o problema majora".
este suficient de matura si de inteligenta ,incat sa nu se lase prada hormonilor.
putem spune acelasi lucru si despre barbati?
La majoritatea barbatilor,batalia dintre HORMONI si NEURONI este castigata de prima MANA ,partea FIZICA(animalul din noi).de aceea se spune ca o femeie este cu 5 ani mai inteligenta si matura decat un barbat de aceeasi varsta cu ea,si de asemenea se mai spune si este adevarat ca atunci cand un barbat se duce la............ cade stalpul casei iar cand se duce femeia cade .......CASA.
nu va jucati cu femeia...........
da-mi voie sa te contrazic..Dar barbatul este mult mai rational si mai practic ca o femeie..Poate pare el imatur,prost cum vrea el sa para..Dar nu este deloc prost,,ci doar egoist si gandeste doar in favorea lui..Eu am mai intalnit cazuri unde femeile,au parasit barbati buni cumsecade..Ca au dat peste smecheri carele-au sedus,,,si apoi barbatii insista pt ca stiu ca femeile sunt sesibile si slabe...Si dacala un barbat i se pune pata per o femeie..Nu se lasa pana o are,,daca femeia este slaba cedeaza...pt ca un barbat nou,,trezeste noi senzatiii,,inselatoare,de moment
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Martie 2010 21:45
Mai, fato mai dute si tu departe sa nu mai auzim de tine.
alex2007
Postat pe 3 Martie 2010 17:35
Asa reactioneaza irinuca atunci cand o sodomizeaza grijile ...

Dar, daca ma uit mai bine la intrebarea pusa de initiatoarea topicului ori la cateva raspunsuri, pare ca nu este singura.
anakin
Postat pe 3 Martie 2010 17:38
mishto intrebarea asta

parca e roman-fluviu
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Martie 2010 17:40
lume necajita, insa palita de inspiratie, mon amie.
anakin
Postat pe 3 Martie 2010 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia insarcinata si ginecologia 24 De la: anakin 23 Noiembrie 2010 00:14
dragoste sau ce????????? 58 De la: gabrielistiza 12 Martie 2010 14:48
sex oral 63 De la: florin_c76 8 Mai 2010 01:14
sex oral 843 De la: AndraMicu 20 Iulie 2009 12:49
Sex si sentimente 24 De la: garbo_14136 31 August 2017 11:00
Setari Cookie-uri